Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Як набути страхового стажу членам фермерських і селянських господарств

Яким чином члени фермерських та особистих селянських господарств, які не підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, можуть набути необхідний страховий стаж, добровільно сплачуючи єдиний соціальний внесок, розповідає перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Жидачівському районі Л. А. Стасина.

- Для того, щоб оформити добровільну сплату єдиного соціального внеску, члени фермерських та особистих селянських господарств подають в орган Пенсійного фонду за місцем проживання такі документи:

- заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, в якій зазначають, у якому виді загальнообов’язкового державного соціального страхування вони бажають брати участь;

- документ, що підтверджує їхнє членство в такому господарстві;

- копії таких документів: довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності), трудової книжки (за наявності), документа, що посвідчує особу.

З особою, що подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, після перевірки викладених у заяві відомостей орган Пенсійного фонду України не пізніше як через 30 календарних днів із дня отримання заяви укладає договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Договір про добровільну участь набуває чинності з дня його підписання.

Добровільна участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні передбачається на строк, зазначений у договорі, але не менше як на один рік.

Особи, які беруть участь у добровільному страхуванні, сплачують єдиний внесок щомісяця у розмірі, визначеному в договорі про добровільну участь, за кожний місяць до 20-го числа місяця, що настає після місяця, за який його сплачують.

Для членів фермерського та особистого селянського господарства розмір єдиного внеску становить: у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні – 33,2%, у загальнообов’язковому соціальному страхуванні на випадок безробіття – 1,5%; у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, – 1,9%; у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності, – 1,51% від суми, яку такий платник визначає самостійно, але не більше за максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, яку встановлено в законі (17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу (мінімальний страховий внесок - це сума єдиного внеску, яку визначають розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати і розміру внеску, встановленого в законі на місяць, за який нараховують заробітну плату (дохід), і підлягає сплаті щомісяця).

Якщо зазначені особи виявили бажання брати участь у всіх видах загальнообов’язкового державного соціального страхування, єдиний внесок установлюють у розмірі 38,11%.

Розмір мінімальної заробітної плати, який встановлено у статті 13 Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік», становить: з 1 січня – 1073,00 грн, з 1 квітня – 1094,00 грн, з 1 липня – 1102,00 грн, з 1 жовтня – 1118,00 грн, з 1 грудня – 1134,00 грн.

Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на добровільних засадах забезпечує зарахування таких періодів до страхового стажу.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин