Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Депутати Жидачівської районної ради вчились бути ефективними для громади

З 9 по 11 лютого в смт. Брюховичах, що біля Львова, відбувся семінар «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності», організований та проведений неурядовою організацією - Інститутом Політичної Освіти за підтримки німецького Фонду Конрада Аденауера.

 

Мабуть, не всі у нас ще розуміють, що бути депутатом – це не стільки привілей як, насамперед, певні обов’язки перед виборцями. Те, що в нас сьогодні депутатами обирають людей непідготовлених і найчастіше далеких від розуміння своїх повноважень, на жаль, нікого не дивує й вважається нормою. А це далеко не так. Депутат – слуга інтересів громади. Це має розуміти і сам обранець, мають розуміти й ті, хто його уповноважив, надавши відповідний статус.

 

Власне політичною освітою депутатів саме місцевих рад (мається на увазі сільських, селищних, районних та обласних) займається команда Інституту Політичної Освіти (ІПО). В рамках трьох етапного семінару його учасники – депутати місцевих самоврядних громад із різних районів та областей України – вчилися, як ефективно для захисту інтересів виборців застосовувати набуті статус та права депутата. Дізнавалися, які важелі впливу на владу має депутат як представник громади, які законодавчі норми та механізми допомагають йому реалізовувати найголовніше завдання – відстоювання інтересів самоврядних громад.

Окрім участі безпосередньо в роботі сесії. депутат зобов’язаний активно (відповідно до закону) працювати й у міжсесійний період: проводити зустрічі з виборцями, відповідати на звернення, сам писати звернення та запити.

Щоб ефективно виконувати свою роботу, обранець має орієнтуватись у всіх сферах життя виборчого округу чи місцевої ради, яку він представляє. Саме тому другий етап навчань, організований ІПО, був присвячений питанням комунального господарства та бюджетної сфери.

Експерти ІПО Олександр Круківський, голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Житомирської міської ради, поділився своїм досвідом у вирішенні проблем ЖКГ на місцевому рівні, зорієнтував учасників семінару в законодавчо-нормативній базі з цього питання. Про бюджетний процес та його складові, формування місцевих бюджетів розповів експерт Інституту професор Херсонського національного технічного університету Іван Лопушинський.

Координатор програми «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності», голова ВМГО «Молодий Рух» Любомир Грицак розповів про висвітлення роботи депутатів місцевих рад, співпрацю із ЗМІ.

Експерт Інституту Політичної Освіти Олександр Солонтай поділився досвідом з ефективної роботи депутатських фракцій.

Директор Інституту Політичної Освіти, депутат Київської міської ради Андрій Странніков говорив про помічників депутатів місцевих рад, їх статус та повноваження.

Цікавим для багатьох стало знайомство з Керівником Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге. Під час цієї зустрічі учасники семінару дізналися про основні принципи сучасної європейської політики, зокрема цінності, які лежать у її основі, й про те, що сьогодні заважає Україні інтегруватися у європейське співтовариство.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин