Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Затверджено районний бюджет на 2012 рік

Загальний обсяг видатків та доходів затверджено у розмірі 194 млн 436,3 тис грн (у 2011 р. – 171 млн 848,9 тис грн).

 

Одразу після різдвяних свят, 10 січня, депутати взялися за прийняття основного фінансового документа району.

 

Розгляду бюджету на сесії передували два тижні роботи депутатів у комісіях. І ось новоспечений бюджет майже успішно ухвалили під час засідання XII сесії районної ради.

На порядок денний сесії було винесено вісім питань, одне з яких - затвердження головного фінансового документа 2012 року. Крім цього, депутати затвердили перерозподіл споживачів гарантованих послуг та прикріплених дітей дошкільного віку до дошкільних навчальних закладів району. У новому році заслухали виконання районного бюджету Жидачівського району за 9 місяців 2011 року. Також затвердили розпорядження голів РДА та районної ради і план роботи районної ради на 2012 рік.

Якщо із затвердженням самого бюджету району депутати впорались порівняно швидко, мотивуючи це тим, що попередньо добре попрацювали в комісіях, та узгодили певні нюанси під час президії, то питання порядку денного, що стосувалося затвердження кошторисних видатків виконавчого апарату районної ради на поточний рік, викликало невдоволення і врешті-решт перенесено на розгляд наступної сесії.

Депутати не знайшли консенсусу щодо фінансування апарату районної ради в визначеній сумі, що становила 1 млн 157 тис 700 грн. Для деяких депутатів така сума на утримання апарату районної ради, на їхню думку, виявилась невмотивовано завищеною поряд із скороченням деяких статей бюджету по освіті та інших галузях. Голова комісії Роман Баліцкий наголошував на однаковому, а не вибірковому підході до фінансування усіх установ.

Натомість представництво районної ради настоювало на тому, що сума перевищує минулорічну лише на 45 тис грн і 150 тис із загальної суми цього року вирішено закласти на ремонт приміщення сесійної зали.

Після тривалих дебатів, невдалих голосувань і наради із головами фракцій та депутатських груп це питання вирішили розглянути в лютому на черговій сесії.

Що ж стосується обговорення і затвердження бюджету району, то хоч він і затверджений в цілому, але, як і кожного року, проблемним залишається фінансування освіти та охорони здоров’я. Особливе невдоволення цьогорічним фінансовим документом району висловлювали освітяни. Їхню позицію відстоював голова комісії Володимир Цукорник. На комісіях і на сесії він озвучував основні проблеми: скорочення виплат за гурткову роботу, відміна груп продовженого дня, зменшення виплати на відрядження, оздоровлення.

Дещо поліпшили становище освітян, передбачивши в дохідній частині бюджету додаткових 200 тис грн. Хоча для того, щоб повністю профінансувати галузь, потрібно, зазначив В. Цукорник, 7 мільйонів.

Про цьогорічний бюджет кілька ремарок сказав і голова бюджетної комісії Володимир Ревер, зокрема наголосив на тому, що заробітна плата профінансована на 11 місяців, доплати скорочено. З 18 млн грн власних надходжень за 2011-й в цьому році потрібно буде заробити 21 млн, тобто на 25% мають зрости власні доходи. Також зауважив, що гостро стоїть питання оптимізації мережі охорони здоров’я і освіти, порадивши керівникам відповідних управлінь звернути на це особливу увагу.

Депутат Володимир Басараб у свою чергу зазначив, що з року в рік район має подібний бюджет, де на розвиток практично нічого не закладається. Якщо не думати про залучення інвестицій і для цього не поліпшити інвестиційний клімат району, то й надалі залишатимемось на тому рівні, на якому є сьогодні.

Подякував депутатам за те, що вони принципово підходять до формування бюджету, голова РДА Сергій Коваль. При цьому він зазначив, що бюджет цього року складний, та попри це носить соціальний характер. Адже в ньому передбачено поетапне зростання заробітної плати. Хоча заразом і погоджується, що бюджет має характер і певного ризику і що без якісних реформ, оптимізації мережі, без інвестицій рухатись далі район не зможе. Цього року район має заробити додатково 2 млн 800 тис грн. Збільшити дохідну частину на більшу суму, за словами голова РДА, немає можливості. При цьому Сергій Коваль зауважив, що минулого року бюджет виглядав напруженішим, але попри це його вдалося виконати. Коли економіка перебуває на рівні 1991 року, більшого очікувати не варто, резюмував голова РДА.

Цьогоріч у бюджеті закладено додатково 1 млн грн на соціально-економічний розвиток, проте наразі він залишається нерозподіленим.

Окремо закладено кошти на ремонт комунальних доріг (субвенція державного бюджету місцевим бюджетам) в сумі 1 млн 785тис 400 грн.

Так, видатки районного бюджету Жидачівського району на 2012 рік за функціональною структурою поділено таким чином: освіта - 68 млн 704 тис 100 грн, охорона здоров’я – 37 млн 397 тис 500 грн, на соціальний захист та соціальне забезпечення (пільги ветеранам війни, у т.ч. і дітям війни, пільги ветеранам військової служби, чорнобильцям, допомоги на дітей, одиноким матерям, субсидії та багато інших пільг) закладено 64 млн 449 тис 800 грн. У той час на культуру і мистецтво – 7 млн 421 тис 300 грн, ЗМІ – 220 тис грн, фізичну культуру і спорт – 856 тис 400 грн, на транспорт, дорожнє господарство (компенсація виплат за пільговий проїзд) – 382 тис грн. Також 400 тис. грн передбачено на співфінансування обласних та державних програм.

Оксана Франків.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин