Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Що дасть Жидачеву стратегія економічного розвитку міста?

Цими днями в райцентрі обговорювали стратегію економічного розвитку міста. Які перспективи це відкриє для Жидачева в майбутньому та як сьогодні влада вирішує проблеми міста і його мешканців розповів «НЧ» міський голова Володимир Левко.

- Розкажіть, що являє собою стратегія економічного розвитку?

- Фонд місцевого економічного розвитку, який створений за кошти канадського муніципалітету, розробив програму, в яку увійшло й наше місто. Та оскільки ця програм передбачає участь міст, у яких проживає понад 50 тисяч населення, нам довелося об’єднатися у своєрідний єдиний кластер із Миколаєвом і Новим Роздолом. Ця програма триває вже протягом двох років. Із залученням відповідних спеціалістів розробляється стратегія розвитку міста. У нас створено дорадчу групу, в яку входять підприємці та громадські організації. Основний напрямок стратегії – охорона довкілля та природного середовища, покликаний перетворити Жидачів на чисте місто.

Звичайно, є й інші напрямки, серед яких – залучення інвестицій, розвиток підприємництва.

- Продовжуючи тему міжнародної співпраці Жидачева із містами-партнерами, чи є вже конкретні напрацювання й спільні проекти?

- У травні ми із поляками завершили, розробку стратегії міста по енергозбереженню. Польські колеги, провівши відповідний моніторинг (на основі котельні, дошкільного закладу, житлового будинку) визначили реальний стан справ в галузі. Сьогодні все це потрібно пов’язати із реаліями і фінансовим становищем міста.

- Якщо порівнювати з тими ж поляками, як на фоні їх міст виглядає Жидачів?

- Поляки пішли далеко вперед. Наскільки ми відстаємо, важко сказати. У них широко розвинена програма, що дозволяє на умовах співфінансування з ЄС втілювати масштабні проекти, в тому числі й у енергозбереженні.

На відміну від самоврядування яке є у них, у нас саме поняття «орган місцевого самоврядування» втрачає своє значення як таке, а побутує тепер термін «регіони». А що вкладати у цей термін - невідомо. Ми вивчаємо польський досвід, але зреалізувати його у нас непросто. Хоч можу навести приклад як, враховуючи досвід європейських країн, нам вдалося вирішити серйозну проблему в місті. До міської ради було подано понад 200 заяв від мешканців багатоквартирних будинків про дозвіл на відключення від централізованого опалення. Важко було прийняти саме рішення, адже діючі нормативні документи, які мали б це регулювати, фактично конфліктують одні з одними. Все ж прийняли рішення взяти курс на відключення від центральної мережі теплопостачання. Сьогодні триває процес переходу мешканців трьох багатоповерхівок на індивідуальне опалення.

- Говорячи про міську господарку, чи вдалося місту за цей рік хоч трішки поліпшити стан житлового фонду?

- Його сьогодні неможливо поліпшити в комплексі. Таких можливостей у бюджеті міста немає. Ми виділили певну суму коштів, провели роботи аварійного характеру. Латали дахи там, де людям вже «на голови капало». Проводили заміну мереж водопостачання і водовідведення в окремих будинках. А якщо говорити в цілому, то житловий фонд можна покращити якщо буде державна підтримка і коли люди усвідомлять, що вони, і ніхто інший, є власниками будинку. На жаль, наші наміри й активні дії поки не дають результату.

Підбиваємо підсумки роботи комунального господарства й плануємо вводити облік проплати тарифів по кожному будинку окремо. Тобто люди, сплачуючи за відповідний набір послуг, знатимуть, що ці кошти використовуватимуться на потреби саме їхнього будинку, а не будь-якого іншого. Формуємо облік тих будинків, що потребують першочергових робіт. Враховуватиметься участь мешканців у цьому процесі. Мінятимемо психологію не лише жителів, а й самих працівників комунального господарства, які звикли роками працювати «по-іншому».

Під час нашої розмови міський голова також порушував проблеми каналізування райцентру, проблем водопостачання. Певною перемогою міський голова вважає відмову від підвищення тарифів на водопостачання і водовідведення для населення.

В минулому році, місто профінансувало усі бюджетні установи. В той же час із міського бюджету, за словами В.Левка, вилучено 643 тисячі гривень у районний бюджет, повернуто 153 тис грн кредиту попереднього керівництва. А це кошти, які необхідні місту для заміни водопроводів, каналізації та на інші не менш важливі і нагальні потреби.

Розмовляла Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин