У Жидачеві за «Свободу» агітував сам Тягнибок

Минулої неділі у міському Будинку культури «Папірник» зі своїми виборцями зустрічався лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

«Свобода» звітувала...

Побачити «живого» Тягнибока зібралося чимало жидачівців. Зал Будинку культури був заповнений, але «аншлагу» не спостерігалося. Я думав, людей буде значно більше, адже не щороку до нас приїжджають лідери партій.

А поки люди очікували п. Олега, звітували депутати від «Свободи»: обласні – Іван Грицьків та Левко Дуда, районні – Любов Семигинівська та міський – Петро Михайлишин.

Олег Тягнибок почав з того. що недавно приїхав з Дніпропетровська. Коротко охарактеризував ситуацію в державі, коли нині «донецька банда будує радянський союз, а місцеві їм допомагають...».

Характеризуючи свою партію. Тягнибок акцентував, що це структура з чітким обличчям, ідеологією, яка висвітлена у «Програмі захисту українців», та дисципліною.

- Чому програли «помаранчеві»? Не було спільної ідеології та дисципліни...

Дисципліна – це коли всі голосують однаково, нема зрадників і тушок. Свобода, за словами лідера, ніколи не піде на компроміс з «ворогом». «Ворогом» для «Свободи» є Партія регіонів.

Тема виборів...

Якщо відверто проаналізувати, про що говорив Олег Тягнибок, то більшість присутніх погодиться зі мною, що розмова стосувалася майбутніх парламентських виборів. Пан Олег фактично і сам це підтвердив, коли одна з жидачівських жінок спитала, чи знову голосувати проти всіх. Тягнибок відповів «Я вже дві години вас агітую голосувати за «Свободу».

Більше того, п. Олег зупинився на трьох моментах щодо майбутніх виборів: законопроектах по виборах Лавриновича та Ставнійчук і можливому розвитку ситуації, коли президент розпустить цей парламент і оголосить дострокові вибори. Законодавча база сьогодні неабияк хвилює свободівців, бо, за словами голови партії, на минулих виборах, місцевих, у «Свободи» вкрали 250 тисяч голосів через те, що у комісіях не було представників партії.

На сьогодні Олег Тягнибок бачить три опозиційні сили, які потрапляють у парламент, - «Батьківщина», «Фронт змін» і «Свобода». Для «Свободи» сьогодні не стоїть питання об’єднання демократичних сил. За словами Тягнибока, «Свобода» говорить про консолідацію зусиль у боротьбі з...». На думку п. Олега (а вона, за словами лідера, має велике значення), на вибори треба йти трьома колонами, щоб мати «бонусних депутатів».

Є й свій погляд у лідера партії на те, якою мала б бути Верховна Рада: 300 депутатів, ніяких двопалатних парламентів, а депутати в обов’язковому порядку мають декларувати національність, відомості про погашені й непогашені судимості, свої доходи й видатки і обов’язково вказувати, ким і де працював.

Про Тимошенко...

Безперечно, не обійшлося на зустрічі без згадування цього прізвища.

– Я не хочу вникати в питання, чи винна чи не винна Тимошенко. Я не бачу різниці між угодами по газу, які підписали Тимошенко і Янукович у Харкові. Якщо навіть Юлю «виправдають» за угоди, то одразу розпочнеться справа 405 млн ЄСУ,– констатував Олег Тягнибок.

«Свобода» не розуміє, чому бездіють партійні структури БЮТ, коли їх лідера утримують у тюрмі. Зі своєї сторони, «Свобода» приєдналася до Комітету опору диктатурі (КОД), у який ввійшло 15 партій.

Три години спілкування пролетіли досить швидко. Наприкінці зустрічі Олег Тягнибок відповідав на запитання присутніх. Роботою районного керівника Левка Дуди він задоволений, а те, що п. Левко «збирається відстрілювати демократів», - є лише жартом. Жидачівцям порадив не «купуватися» на бізнесменів, які сьогодні розкидаються грошами, бо «всі вони куплені регіонами». Говорив, чому партію покинули окремі особистості і чому не треба підтримувати партію пана Насалика.

Не обійшлося на зустрічі і без казусів. На запитання молодого чоловіка, звідки фінансується партія, п. Олег, вже сильно поспішаючи до Стрия, трохи «зірвався» і назвав того «смаркачем». «Смаркач» або зрозумів, що не правий, або настрашився, бо з його вуст не пролунало жодного обурення.

Я сподівався після зустрічі на інтерв’ю з п. Олегом. Були запитання, на які нашим читачам цікаво було почути відповідь. Проте Тягнибок спішив до Стрия. Сподіваюся, що, почитавши наше інтерв’ю річної давності про себе, яке я встиг йому вручити, Олег Тягнибок погодиться на зустріч. Ми ж все-таки по його дружині – земляки...

Андрій Данилець.

Надрукувати