Внаслідок інтенсивних дощів підтоплено території кількох рад Журавнівщини

У деяких селах жителі кілька днів не випускали худобу на пашу. А через підтоплені дороги важко було дістатися райцентру.

В середу, 3 липня, відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів перший заступник голови РДА Роман Гриців.

Про ситуацію, що склалася на ріках району внаслідок інтенсивних опадів в період з 31 липня по 1 серпня, доповідав начальник Жидачівського управління водного господарства Михайло Козовіта.

Сильні опади спричинили підняття води на ріках Стрий, Свіча, Дністер. Критичний рівень, за словами М. Козовіти, зафіксовано на р. Стрий – вода піднялась до 2 м. 90 см. (критичний 2 м. 70 см.) на Свічі – 3 м. (критичний 3. 70 см). В с. Залісках Дністер піднявся до позначки 5,10 м. Критична його відмітка – 5,90 м. Чималої шкоди завдали ріки Стрий та Свіча, частково підтопивши поля на територіях Мельницької, Чертізької, Володимирцівської, Зарічненської сільських рада. Води ріки Стрий підмочили сінокоси, пасовиська на території Зарічанської сільської ради. Затопленими виявились частини доріг та полів перед с. Млиниськами та с. Заболотівцями внаслідок інтенсивних опадів, що перевищили двомісячну норму за добу на території як нашого, так і Стрийського районів.

Уже на ранок 3 липня ситуація стабілізувалася, зазначив М. Козовіта. За підсумками наради вирішено створити комісію, провести обстеження захисних споруд, скласти акти наслідків паводка.

Перед присутніми виступив і сільський голова Мельнич П. Михайлович, озвучивши болючу для мешканців проблему: на р. Свіча зсунувся берег уже на 15 м. Зовсім недавно до будівель було 90 метрів, тепер же - 75. Р. Гриців зазначив, що в черговий раз звертатимуться з листом до обласного управління водного господарства для вирішення цієї проблеми.

Про загрозливу ситуацію з пошкодженою покрівлею хірургічного корпусу Жидачівської ЦРЛ, де через сильні опади 26-27 липня замокає стеля у хірургічному відділенні, доповідав головний лікар Ф. Довбняк. Із резервного фонду на засіданні було вирішено виділити 20 тисяч гривень на ремонт даху.

На порядок денний виносилося також питання щодо незадовільного стану автодорожнього моста в місцях перетину залізничних колій на ділянці дороги Ходорів - Стрий у м. Ходорові, який наразі ніде не знаходиться на балансі. Про це говорили заступник міського голови м. Ходорова Анастасія Батирняк та заступник начальника Ходорівської дистанції колії.

Не тішить і стан пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей. У нашому районі, за словами начальника Жидачівського РВ ГУМНСУ Богдана Митка, дев’ять таких об’єктів: лікарні, інтернати, протитуберкульозні диспансери та інш. На деяких з них, зазначив Б. Митко, пожежна безпека не відповідає навіть мінімальним вимогам.

Ірина ШАХ.

Надрукувати