Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Про запровадження земельного кадастру та ринок земель

3 серпня під головуванням заступника голови РДА Володимира Пришляка відбулася нарада сільських голів, депутатів, спеціалістів-землевпорядників, а також усіх землевпорядних служб району з питання, яке на слуху вже не перший тиждень – законопроект «Про ринок земель». Гостем і основним доповідачем був заступник начальника обласного управління агропромислового комплексу Львівської ОДА Андрій Чопик.

Мова в черговий раз йшла про основний і найцінніший ресурс наш, наших дітей і їх нащадків – землю. Обговорювали не тільки можливий продаж земельних ділянок, що передбачений проектом закону, але й їх оренду. «Основне завдання, - наголосив п. Андрій, - не допустити обезземелення селян. Переконати їх не приймати необдуманих рішень про продаж, адже український селянин продавав землю тільки у крайньому випадку. Тому роз’яснювальна робота, яка проводиться через ЗМІ (а основна її частка припаде на сільських голів), повинна донести до людей основні принципи законопроекту». Представник з області переконався, що сільські голови, спеціалісти землевпорядники, а також учасники наради володіють ситуацією і до тонкощів ознайомлені із проектами земельних законів. І запитання, які вони задали гостю, свідчили про це.

Згідно із ЗУ «Про земельний кадастр», який уже підписаний Президентом, з 2013 року передбачається відміна державних актів на землю, натомість видаватимуться витяги з державного реєстру, який буде створено на виконання цього закону, зазначив керівник юридичного відділу РДА Михайло Павловський. Його цікавило, за чий кошт проводитиметься видача витягів у той час, як близько 90 відсотків землевласників у районі уже отримали державні акти.

Запровадження державного кадастру і створення бази державного реєстру є вкрай необхідним, адже це дасть можливість уникнути «державних актів-двійників», наголосив А.Чопик, але відповіді щодо джерел фінансування наразі не дав. Землевпорядника із Жидачівської міської ради Богдана Романіва цікавило, яким чином буде переноситися земельна ділянка на край поля, якщо власник її не захоче передавати в оренду, а матиме на руках державний акт. Зауваження із цього питання були й у депутата районної ради Марії Гавінської: «При розроблені законопроекту законодавці орієнтувалися на всю Україну, але щодо Львівської області це не реально, адже тут проводилось роздержавлення з врахуванням земельних ділянок, що вже були у власності, тому площі земельних паїв різні». На що п. А.Чопик зазначив, що з цього приводу розроблятимуться окремі нормативні акти, адже стояти на місці не можна, потрібно приймати рішення щодо консолідації земель. Зацікавили доповідача й інші зауваження та запитання Марії Гавінської, зокрема щодо продажу земельних ділянок органами місцевого самоврядування в ситуації, коли вони не знають, які землі є у їхній власності, оскільки на сьогодні не проведено розмежування земель державної та комунальної власності. Чи погоджуватиметься продаж земель, які не були свого часу розпайованими, як, наприклад, дослідне господарство в с. Грусятичах, з місцевою громадою? Чи не знищить продаж землі малих фермерів, які не будуть мати змоги викупити орендовані ділянки? Ці запитання ще потребують відповіді.

Яким чином провести аукціон при передачі землі в оренду, звідки взяти кошти на виготовлення технічної документації, запитував сільський голова с. Бережниці Гнат Кухта. Користуючись нагодою, війти цікавились також, як правильно розпорядитися землями, на яких стоять лінії електропередач, прокладені газопроводи.

На всі ці та подібні запитання не завжди знаходилась відповідь. Окремі озвучені проблеми потрібно вирішувати через прийняття відповідних нормативних актів. Проте на нараді прозвучали запевнення, що дрібний виробник, безсумнівно, не залишиться без підтримки через державні програми. Саме такі пропозиції відстоюються управлінням АПК ОДА при формуванні бюджетів. Всі також погодились, що вкрай необхідно провести інвентаризацію земель у розрізі користувачів з метою звернення до судових органів щодо спонукання відповідних установ до виготовлення необхідних документів на користування землею.

У підсумку всі погодились, що кожний мешканець району не повинен бути байдужими до тих процесів, що відбуваються у державі, не займати крайню позицію «не знаю як, але це не так». Потрібно через виконавчі органи влади висловлювати і подавати свої пропозиції до законодавців.

Ольга БАРАН.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин