Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Негода стала на заваді аграріям

Форс-мажор – так офіційно називають обставини, коли від людини нічого не залежить. І жертвами такого форс-мажору цього року стали наші аграрії.

Через сильні дощі, які йдуть впродовж місяця, селяни не можуть завершити жнива.

Негода негативно впливає на якість зернових культур, із зерна вимивається білок. Від непогоди зерно може почати поростати в колосках. Як запевнив заступник голови РДА з питань агропромислового комплексу В. Пришляк, поки такого не сталося, але для проростання зерна є всі передумови. Нинішні жнива, більш відповідальні, оскільки ускладнюються тим, що площі під ранніми зерновими значно збільшені. Крім того, паралельно з обмолотом ранніх зернових триває збирання ріпаку, що збільшує навантаження на техніку. Але головним стримуючим фактором, залишається волога погода. Володимир Михайлович повідомив, що через дощі втрачаються грошові надходження, адже якщо на початок жнив експерти розраховували продавати зерно першого чи другого ґатунку, то тепер якість його коливається між продовольчим та фуражним.

Моторошно дивитися на наслідки нещодавньої зливи. На сьогодні сільське господарство Жидачівщини зазнало втрат: багато посівів ріпаку, ячменю полягло від негоди, зокрема на території Новострілищанщини, Ходорівщини, Жидачівщини. До того ж більшість зернових залишаються у полі неприбраними, оскільки земля волога, і комбайни не в змозі підібрати все до зернини. В. Пришляк повідомив, що на уже завершили збирання озимого ячменю. Фермерські господарства разом з населенням намолотили 28873 ц з 690 га, врожайність озимого ячменю 41,8 ц/га. Обмолочена поки п’ята частина від загальної площі посівів озимої пшениці. Зібрано 33550 ц пшениці, врожайність – 34 ц/га.

Затримують дощі й обмолот ріпаку, із загальної площі посівів ріпаку 4288 га обмолочено 2200 га, зібрано 44000 ц, урожайність 20 ц/га. ТзОВ «Скиба С» Нові Стрілища змолотило горох. Врожайність - 35,7 ц/га.

До початку жнив фермерські господарства підготували 116 комбайнів, проте через зливи підприємства залучають додаткову техніку, щоб вкластися в терміни. Уже залучено 35 одиниць. Паливом аграрії забезпечені повністю.

Управлінням агропромислового комплексу кожного року проводить об’єктивний розрахунок вартості обмолоту одного ара посівів. Цьогоріч, за розрахунками, вартість становить 11 грн за ар. Проте сільгоспвиробники не прислухаються до рекомендацій аграріїв та встановлюють свою ціну – 15 грн і більше за ар, а це на 36 % перевищує розрахункову вартість відділу АПК.

Хоча дощі й впливають на жнива, Володимир Михайлович запевнив, що цьогоріч район збільшив виробництво сільськогосподарської продукції у 3 рази порівняно з минулим роком. За середньою врожайністю зернових культур, крім пшениці, показники району перевищують середньообласні. ТзОВ «Вінал-Агро», ФГ «Іваніцький», ФГ «Демченко» уже почали підготовку ґрунтів до посівів озимини.

Марія ТАТЧИН.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин