Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Про освітлення вулиць та відкриття двох пожежних частин

Доволі інформативним виявився черговий День влади, засідання якого відбулося, 27 липня. На обговорення винесено всього чотири питання, які стосувалися ефективності реалізації Програми зайнятості населення в період з 2010-2011 років, виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку за перше півріччя цього року, виконання місцевих бюджетів за аналогічний період та організації вуличного освітлення населених пунктів району. Окремо також розглядались питання утримання громадського формування пожежної частини в смт. Журавні та вивезення пестицидів із смт. Гніздичева.

Перш ніж перейти безпосередньо до розгляду порядку денного голова РДА Сергій Коваль представив головам місцевого самоврядування новопризначеного прокурора району Олександра Бойка. Керівник прокуратури висловив сподівання на налагодження співпраці. Також окреслив основні моменти, на які звертатиме особливу увагу прокуратура району. Зокрема це стосується дотримання норм трудового законодавства в частині оплати праці, дотримання бюджетного законодавства, уникнення порушень земельних правовідносин. Щодо останнього, то до цього буде прикута особлива увага.

Також Олександр Бойко відповів на запитання учасників Дня влади. Проблему держслужбовців озвучив начальник юридичного відділу РДА, голова профспілкового комітету працівників райдержадміністрації М. Павловський, зазначивши, що вже рік працівникам не доплачують індексації по заробітній платі та не виплачують оздоровчих. Проблему з ухиляння орендарів від укладення договорів оренди та сплати орендної плати озвучив селищний голова смт. Гніздичева Іван Оліяр. Про недотримання суб’єктами підприємницької діяльності законодавства з розміщення реклами говорив сільський голова с. Бережниці Гнат Кухта.

Щодо невиплати в повній мірі заробітної плати працівникам райдержадміністрації, то голова РДА зазначив, що справді коштів бракує. Та на тлі, коли не вистачає коштів на соціальні виплати, коли заборгованість із заробітної сплати за рік скоротилася із понад 3 млн до 150 тис грн, це не найгірша ситуація вважає С. Коваль.

У своєму зверненні до голів місцевих рад прокурор звернув увагу на незаконний висів маку та порадив сільським війтам вести роз’яснювальну роботу серед своїх громад про те, що за такі дії передбачена кримінальна відповідальність.

Керівник фінуправління Стефанія Ковальська коротко охарактеризувала виконання бюджету району, зазначивши, що збільшились відрахування окремими підприємствами податку з фізичних осіб. Частково сплачує недоїмку бюджету, що на початок року становила 1 млн 600 тис грн., ДГРП «Подорожненський рудник». Підприємством вже погашено 260 тис із згаданої заборгованості. Незважаючи на оптимістичну ситуацію із бюджетами місцевих рад та виконання на 110% бюджету району, в районному бюджеті не вистачає понад 4 млн. грн на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери: охорони здоров’я, освіти, культури.

Чи не щороку, за винятком минулого, виникає питання утримання пожежної частини в смт. Журавні. Бюджет селищної ради не в змозі повністю профінансувати заробітну плату пожежникам, тому сподіваються на розуміння війтів у першу чергу із сусідніх та віддалених рад. Із таким проханням звертався до своїх колег селищний голова смт. Журавна Василь Вітер. Виявити громадську позицію і відповідальність просив місцевих голів і голова РДА.

Більше того, Сергій Коваль зазначив, що вже час місцевій владі брати ініціативу в утриманні подібних об’єктів, адже це в першу чергу безпека жителів їхніх рад. Також зазначив, що в районі є потреба в створенні ще двох пожежних громадських формувань - у Нових Стрілищах та Чорному Острові.

Про ефективність реалізації програми зайнятості населення доповідала директор районного центру зайнятості Олена Михальчук. Так на 1 липня РЦЗ надавалися соціальні послуги 1041 незайнятому громадянину, з них 1022 - безробітні. Протягом півріччя послугами РЦЗ скористалися 553 безробітних селян. Як і в попередні роки, найбільше потерпають від безробіття жінки та молодь.

Впродовж січня-червня заходами активної політики зайнятості охоплено 898 осіб. Працевлаштовано впродовж півріччя 545 осіб. Професійне навчання пройшла 171 особа, 182 особи залучені до громадських робіт. Економічне становище району за I півріччя охарактеризувала керівник управління економіки Світлана Самсонова.

Вкотре керівництво райдержадміністрації звернулося до голів місцевого самоврядування посприяти у виділенні коштів для вивезення із складів в смт. Гніздичеві небезпечних пестицидів. До кінця вересня у районі сподіваються раз і назавжди впоратися із цією проблемою.

Також, за словами першого заступника голови РДА Романа Гриціва, просувається робота з проведення у населених пунктах вуличного освітлення. Керівництво району дійшло консенсусу із представниками Львівобленерго у виготовленні документації та виконанні робіт на території тих рад, де частково збереглися вуличні лінії електропередач. Цьогоріч сільському голові с. Вибранівки Роману Зошію одному з перших вдалося провести вуличне освітлення.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин