Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Поляки готові поділиться із нами своїм досвідом

Поляки готові поділиться із нами своїм досвідом у залученні транскордонних інвестицій. Питання, наскільки ми готові реалізовувати спільні проекти? Для налагодження контактів та подальшої співпраці на запрошення голови Жидачівської районної ради до району завітали представники із повіту Сянок Республіки Польща.

13 липня з робочим візитом район відвідала офіційна делегація із польського повіту Сянок. Польську сторону представляли Сяноцький староста Себастьян Ніжнік, голова ради Сяноцького повіту Роберт Пєшчок, бургомістр гміни Загуж - Ернест Новак, радник старости Гжегож Бончак, секретар гміни Загуж - Лукаш Возьнічак, начальник відділу промоції, культури, спорту і туризму Пйотр Мазур, директор молодіжного будинку культури Якуб Осіка.

Із польською делегацією у районній раді зустрілися голова Жидачівської районної ради Ігор Кос, голова райдержадміністрації Сергій Коваль, заступник голови районної ради Марія Стеців, міський голова м. Жидачева Володимир Левко, секретар міської ради м. Ходорова Ростислав Гапонюк, голова Асоціації місцевих рад «Ради Жидачівщини» Ігор Лалак, керуючий справами районної ради Орислава Снігура, начальник відділу роботи з територіями, політичними партіями та громадськими організаціями Віра Янклевич.

У рамках візиту обидві сторони представили свої території, обмінялися досягненнями та проблемами у економічному та соціальному розвитку. Гості оглянули районний будинок культури у м. Жидачеві та Жидачівську ЗОШ №2 І-ІІІ ст.

У підсумку обидві сторони домовились про подальшу співпрацю, яка полягатиме у розроблені та впровадженні спільних проектів.

Як розповів у інтерв’ю для «Нового часу» Сяноцький староста Себастьян Ніжнік, вони мають на меті розпочати співпрацю з Жидачівським районом із розвитку культури, спорту, рекреації у рамках фінансування спільних проектів Євросоюзу з користю для обох народів.

- Що цікавого Ви побачили дорогою до нас?

- Затримали нас на кордоні як поляки, так і українці. Тож, як бачите, ті самі проблеми, краєвиди, люди. Ми подібні, але зі вступом в Євросоюз Польща отримує більшу фінансову допомогу на розвиток своїх територій, а спільними справами зможемо й поліпшити ситуацію і в Україні.

- У яких рамках відбуватиметься співпраця? Вас цікавлять якісь конкретні питання економіки чи соціального розвитку?

- Співпраця у різних напрямках. Ми маємо ті самі проблеми, що й у вас. Міняємо австрійську каналізацію в центрі Сяноку, хочемо міняти водопроводи, каналізацію. Чекаємо пропозицій від жидачівців і будемо шукати спільні теми та пробувати їх вирішувати. Транскордонна співпраця дає дуже широкі можливості. Все залежить від партнера, наскільки готові проекти, чи є розроблена технічна документація, чи буде змога забезпечити співфінансування спільних заходів. Хочеться, щоб був ефект від зробленої роботи.

- І все ж таки, які з проблем Вас зацікавили вже сьогодні?

- Бачимо великі можливості у реалізації культурних програм, проведенні спільних фестивалів. Цікавим об’єктом для нас є районний будинок культури у м. Жидачів.

Ольга БАРАН.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин