Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У районі нарешті розпочали ремонтувати дороги

З державного бюджету відремонтували дороги у Квітневому та Трибоківцях. З обласного бюджету 975 тисяч гривень на ремонт інших доріг району

У районі налічується близько 508 км доріг комунальної власності, з них: сільські - 332,9 км, селищні - 85,1 км, міські - 90,5 км.

Сьогодні не дивина, що експлуатаційний стан більшості доріг місцевого значення важко назвати навіть незадовільним. Практично половина з них уражена ямковістю, а окремі ділянки сільських доріг аварійно небезпечні. Незадовільний благоустрій і комунальних доріг: тротуари, бордюри, освітлення, а про умови для пересування людей з особливими потребами годі говорити. Наявні обсяги фінансування з державного і місцевого бюджетів не забезпечують не те що нормативних термінів проведення ремонтних робіт автомобільних доріг, а й взагалі будь-яких.

За кошти субвенції з державного бюджету в поточному році відремонтували дороги (надіємось - поки що) тільки у двох населених пунктах - Квітневому та Трибоківцях Баковецької сільської ради, освоївши 60 та 30 тис грн відповідно.

Проте потішили депутати обласної ради своїм рішенням №167 від 24 травня 2011 року «Про затвердження Програми фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг на 2011 рік», яким затвердили уточнений обсяг субвенції із спеціального фонду обласного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг комунальної власності, яка становить 22890,6 тис. грн. Розподіл субвенції між районними бюджетами проводиться рівномірними частинами. Нашому району, як і іншим, перепаде 775 тис грн та ще додатково 200 тис із фонду вирівнювання місцевих бюджетів, які спрямовуються для забезпечення інфраструктурного розвитку територій.

Щоб отримати ці кошти, громадам потрібно було гарантувати, що дороги перебувають на балансі територіальних громад (сільських, селищних та міських рад) та наявний паспорт дороги. Мати виготовлену і затверджену в установленому порядку проектно-кошторисну документацію у разі проведення будівництва, реконструкції та капітального ремонту доріг комунальної власності і, основне, забезпечити співфінансування з місцевих бюджетів в обсягах не менших 10 відсотків від вартості робіт, або не менше 30 відсотків від планових надходжень податку з власників транспортних засобів та інших машин і механізмів, а також збору за першу реєстрацію транспортного засобу. Тільки тоді райдержадміністрація включала їх у пропозиції щодо фінансування.

Виконавши всі вимоги обласного рішення претендентами на отримання коштів стали Жидачівська міська - 285 тис грн, Ходорівська міська - 280 тис, Новострілищанська селищна -35 тис, Баковецька сільська (с. Репехів) - 25 тис, Чорноострівська сільська (с. Чорний Острів, с. Бориничі) - 80 тис, Молодинчецька сільська (с. Молодинче, с. Новосільці ) - 20 тис, Жирівська сільська (с. Жирова) - 30 тис, Вербицька сільська (с. Вовчатичі) - 10 тис, Млиниська сільська ради (с. Млиниська) - 10 тис грн. А також до кінця року мають шанс бути відремонтованими дороги Отиневичі - Чорний Острів (50 тис грн), Бортники - Молодинче (50 тис), Ходорів - Нові Стрілища (50 тис), Журавно - Мельничі (50 тис грн).

Марія ТАТЧИН.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин