Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Поважати історію, знаходити додаткові грантові кошти та освітити вулиці сіл – про таке радилися голови на засіданні Асоціації місцевих рад «Ради Жидачівщини»

10 червня відбулося засідання районної Асоціації місцевих рад «Ради Жидачівщини». У порядок денний засідання було включено три питання: «Про досвід залучення міжнародних та українських фондів для розвитку місцевих громад», «Про можливість встановлення вуличного освітлення в населених пунктах», «Про співпрацю районного управління статистики з органами місцевого самоврядування».

Перед початком засідання голови місцевих рад мали змогу поспілкуватися із автором книги «Дзвони пам'яті» Олексієм Данилишиним. Наступного року виповнюється 70 років від часу створення нескореної УПА. Саме з проханням допомогти у зборі інформації, переговорити з людьми, бо страх ще й досі заставляє мовчати, щоб описати все в черговій книжці «Військова історія українського повстанського руху: підрозділи, бойові акції, бункери і криївки Жидачівщини», він звернувся до місцевих очільників. А ще запропонував поставити пам'ятні знаки на місцях бункерів і криївок, зробити паспортизацію наявних знаків, зібрати дані про Січових Стрільців, осіб, які воювали за Закарпатську Україну, тих, хто в 39-40-му загинув від рук НКВД, став жертвами німецьких каральних органів.

Від історії і пам'яті про неї члени Асоціації перейшли до насущних проблем сьогодення, а саме до залучення коштів міжнародних та українських фондів для розвитку місцевого самоврядування. Своїм досвідом у написанні грантових проектів поділилися Л. Баранкевич - голова жіночої благодійної організації «Наші візії», Г. Козяр – керівник історико-краєзнавчого товариства «Двін», А.Данилець – керівник ГО «Агенція з розвитку сільської території», М. Кушнір представник – Жидачівської ГО «За єдність». Керівники місцевих громад дізналися, з чого починати, як написати проект, у кого просити підтримки, на які проблеми в першу чергу виділяють кошти, чи потрібне співфінансування або як його замінити?

Як зорганізувати громаду і вирішити питання самотужки поділилася Наталя Тріщ – представник органу самоорганізації населення «Рух громади в с. Рогізно». Голова районної ради І. Кос наголосив, що у районній раді створено відділ роботи з територіями, політичними партіями та громадськими організаціями, керівник якого В. Янклевич надасть вичерпну інформацію як місцевим радам, так і громадським організаціям з питання написання грантів та пошуку конкурсів. В. Янклевич зазначила, що районна рада також бере участь в обласному конкурсі міні-проектів місцевого розвитку на 2011–2015 роки.

Начальник відділу розвитку територій, власності та приватизації М. Гавінська нагадала присутнім про те, що триває конкурс «Екологічно чистий населений пункт» на території Жидачівського району, і закликала всіх брати у ньому активну участь. Перший крок до співпраці з громадськими організаціями та органами самоорганізації населення місцевою владою зроблено.

Більш бурхливо обговорювалося питання про можливість встановлення вуличного освітлення в населених пунктах. Як зазначив сільський голова с. Бережниці Г. Кухта, всі навколишні райони освітлені, і Миколаївський і Стрийський, тільки один Жидачівський у темряві. Якщо сьогодні, щоб провести світло у селі, потрібно 60 тис грн, продовжив він, то ми ще довго не будемо його бачити. Куди поділась документація, за якою колись освітлювались вулиці? Цікавило голів, чому РЕМ не іде назустріч громадам?

Голова райдержадміністрації С. Коваль на засіданні асоціації дав доручення представнику РЕМу розібратися, куди поділась документація по вуличному освітленню нашого району, і до 17 червня доповісти. Він також запевнив членів Асоціації що до кінця року центральні садиби населених пунктів будуть освітлені.

А ще зацікавило сільських голів питання плати за землю, на якій стоять опори та підстанції електричних мереж. Колись мережі були державним підприємством, земля їм була надана у постійне користування, відповідно й оплачували вони за неї у розмірі земельного податку. Сьогодні ситуація змінилася, це вже приватна структура, а плата залишилась тією ж. З цього питання Асоціація прийняла звернення до голови РДА С. Коваля, щоб отримати роз'яснення, як має поступити сільський голова, щоб місцевий бюджет не втратив доходи.

Керівник районного управління статистики І. Салдан поділився із головами пропозиціями, як організувати роботу по збору інформації й здачі звітності органами місцевого самоврядування так, щоб і звітність була достовірна і здана вчасно. Голови скаржились на те, що доводиться рахувати все: і скільки посіяно пшениці, посаджено картоплі, моркви, цибулі. Скільки є дерев у домогосподарствах, корів, птиці, бджолосімей. Рахують також собак, котів. Люди вже бояться на подвір'я пускати, щоб часом якогось податку не наклали. На що І. Салдан запевнив, якщо добре організована робота по заповненню погосподарської книжки, то жодних проблем із звітністю не повинно бути, а методичну допомогу працівники управління завжди готові надати. Результатом розгляду питання стала домовленість про співпрацю.

Сільські та селищні голови запропонували також проводити виїзні засідання Асоціації, щоб можна було навчитись на практиці, запозичити досвід в організації роботи органів місцевого самоврядування, а також перед черговим засідання сесії районної ради.

Оля БАРАН.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин