Про роботу ЖКГ та легалізацію зарплат

26 травня відбулося засідання колегії Жидачівської РДА. За перший квартал виконання бюджету району складає 105,6%. Не забезпечили наповнення своїх бюджетів 18 місцевих рад, у тому числі вісім з них не досягли 85-відсоткового виконання.

На розгляд членів колегії було запропоновано питання: Про стан додержання лімітів споживання енергоносіїв бюджетними установами району за 1 квартал 2011 року; Про підсумки роботи підприємств житлово-комунального господарства та бюджетних установ Жидачівського району в період 2010/2011 років та завдання щодо підготовки до опалювального сезону 2011/12 років; Про підсумки виконання місцевих бюджетів району за 1 квартал 2011 року; Про хід виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку Жидачівського району на 2011 рік за 1 квартал року; Про підготовку до проведення літньої оздоровчої кампанії 2011 року; Про стан розрахунків платників

Бортниківській (-18796), Жирівській (-4228), Загірочківській (-2833), Ходорівській №1 (-2817), Отиневицькій (-1921), зарічанській школах (-1795) та Жидачівській гімназії (-6332 м3). Така ж ситуація із споживанням електроенергії: обсяг фактичного споживання за І квартал становить 254333 кВт/год при плановому значенні цього показника 288590 (економія 11,9%). Велика економія енергоносіїв зафіксована і у Ходорівській районній лікарні.

У ході обговорення питання про підходи до встановлення помісячних планових показників лімітів споживання енергоносіїв у натуральних показниках прийнято рішення зобов'язати керівників галузей проводити економічно обгрунтовані розрахунки лімітів у розрізі кожної бюджетної установи і у термін до 10 червня переглянути помісячний розподіл споживання енергоносіїв.

Щодо підсумків роботи підприємств ЖКГ та бюджетних установ району в опалювальному сезоні 2010-11 рр. відзначено, що зривів опалення як населення, так і бюджетних установ не було. Комунальні підприємства Ходорова та Журавна тарифи не змінювали. У Жидачеві тарифи з теплопостачання, водопостачання та водовідведення приведені до рівня самоокупності. Пріоритетними завданнями на наступний опалювальний сезон колегія визначила виконання заходів із енергозбереження у бюджетній сфері, житлово-комунальному господарстві підприємств, установ, організацій всіх форм власності, населення району, в тому числі перехід на альтернативні види палива, та рекомендувала головам міських, селищних та сільських рад, керівникам підприємств житлово-комунального призначення вже зараз розпочати підготовку об'єктів та комунікацій до експлуатації в осінньо-зимовий період.

Щодо підсумків виконання місцевих бюджетів району та Програми соціально-економічного і культурного розвитку Жидачівського району за 1 квартал поточного року керівники фінансового управління (С. Ковальська) та управління економіки (С. Самсонова) доповіли, що за цей період до бюджету району надійшло податків, зборів та неподаткових платежів 8392,1 тис грн, що становить 105,6% (7950,4 тис грн), в порівнянні з першим кварталом минулого року це на 1345,4 тис грн, або на 19,1% більше. Не забезпечили наповнення своїх бюджетів 18 місцевих рад, у тому числі вісім з них не досягли 85-відсоткового виконання (Гніздичів, Жирова, Загірочко, Заріччя, Лівчиці, Облазниця, Піддністряни, Чертіж). Для виправлення ситуації при райдержадміністрації створено робочу групу, яка покликана спільно із головами місцевих рад визначити причини невиконання та шляхи виправлення ситуації.

Разом із настанням літніх канікул дано старт літній оздоровчій кампанії. Керівник відділу у справах сім'ї та молоді райдержадміністрації Олександра Хомин доповіла, що дітей будуть оздоровлювати у пришкільних відпочинкових таборах (на що з районного бюджету на позачерговій сесії вже після засідання колегії додатково виділено 102 тис грн - Ред.) Крім цього, своїм рішенням колегія, зобов'язала керівників відділу освіти (Р. Свередюк) та відділу у справах сім'ї та молоді (О. Хомин), головного санітарного лікаря (К. Левчука) щотижнево протягом оздоровчого періоду, аналізувати хід проведення літнього оздоровлення, а у жовтні підготувати звіт про його підсумки.

Одним із основних напрямів збільшення доходів Пенсійного фонду є легалізація заробітної плати та платіжна дисципліна при сплаті коштів до бюджету Фонду. Це передбачено рішенням, яке прийняла колегія з питання «Про стан розрахунків платників Жидачівського району з Пенсійним фондом та збільшення доходів Пенсійного фонду за рахунок легалізації заробітної плати». Управлінню праці і соціального захисту (Л. Регусевич) доручено активізувати діяльність робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення з метою здійснення контролю за нарахуванням й виплатою заробітної плати та дотримання норм чинного законодавства при наймі працівників.

Ольга Баран.

Надрукувати