Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Нові Стрілища виділять кошти на вивезення пестицидів з Гніздичева

На черговій сесії селищної ради Нових Стрілищ депутати погодились на виділення понад тисячі гривень для вивезення із території смт. Гніздичева суміші пестицидів. Таку взаємодопомогу попередньо виявили бажання надати й голови інших місцевих рад.

 

Зібрати частину грошей й раз і назавжди звільнити гніздичівців, а загалом і всіх мешканців району від небезпечної отрути - з такою пропозицією до війтів звернулось керівництво РДА на нещодавньому Дні влади.

 

На складах колишнього ВАТ «Сільгоспхімії» знаходяться без належного упакування 73,5 т отрутохімікатів. Через відсутність умов для зберігання у будь-який момент може спалахнути екологічна катастрофа. Цього побоюються як самі мешканці Гніздичева, які вже кілька років б’ють на сполох і прагнуть позбутися цього добра, так і керівництво району.

Вивезення та утилізація однієї тонни пестицидів, за словами першого заступника голови РДА Р. Гриціва, обійдеться у 25 тис грн. А всього на утилізацію хімікатів потрібно понад 1 млн 700 тис грн. Значну частину коштів виділить обласний бюджет. Дольова участь району – 20% від згаданої суми. Знайти в бюджеті 370 тис грн неможливо, зазначив Р. Гриців, тому сподіваються на розуміння та сприяння сільських, селищних та міських голів. Рішенням районної ради на цю потребу виділено 25 тис грн. Якщо всі громади виявлять розуміння й внесуть свою частку, то в такому випадку, підрахували в управлінні економіки, вдасться зібрати додатково понад 240 тис грн. Це кошти місцевих природоохоронних фондів. Керівництво району сподівається, що в разі такого кооперування зусиль вдасться остаточно вирішити вкрай загрозливу ситуацію.

Як зазначила керівник агропромислового розвитку РДА Г. Кіячик, у попередні роки вже вдалося вивезти з території району 80 т пестицидів за кошти різних фондів, у тому числі й міжнародних. Останні два роки програма з вивезення пестицидів фактично не діяла.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин