Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Про сміття і бездоріжжя

Весняна пора та наближення Великодніх свят дає старт щорічній всерайонній толоці. Цього року місячник благоустрою розпочався з 21 березня й триватиме до 20 квітня. Окрім цього, 16 квітня відзначатимемо День довкілля. Власне за яким «сценарієм» і яка максимальна користь від цього очікується, розповіла на Дні влади головам місцевого самоврядування керівник агропромислового розвитку РДА Г. Кіячик.

 

Вона зачитала склад організаційного комітету при райдержадміністрації (голова В. Пришляк), завдання якого моніторити виконання програми заходів із проведення благоустрою. Роботи чимало, вистачить для всіх. Окрім вичищення стихійних смітників, прибирання прилеглих територій, вітатиметься й спорудження та утримання у належному стані дитячих і спортивних майданчиків, висадка та збереження зелених насаджень. Завдання лісівників - забезпечити бажаючих саджанцями. Про свою готовність надати саджанці хвойних дерев вже висловила перед керівництвом АПК дирекція Стрийського держлісгоспу.

 

Окремо стоїть завдання про зрізання та вичищення старих, сухостійних дерев, зрізання омели, що нищить фруктові дерева й набуває все більшого поширення. Керівник апарату РДА І. Процан висловив пропозицію не засаджувати придорожні смуги ліщиною, що створює чагарники, а насаджувати дерева, а при можливості на окремих територіях - саджанці фруктових дерев. Також запропонував відновити пришкільні ділянки, що в останнім часом фактично не використовуються.

Доповідаючи про ситуацію із санітарною очисткою територій, головний санітарний лікар району К.Левчук відзначив, що починаючи із 2008 року, відколи затверджена районна Програма поводження із твердими побутовими відходами, жодний голова місцевої ради не дотримував правил очистки населених пунктів. Зокрема не складено й не затверджено схеми санітарної очистки, не визначено майданчиків для збору побутових відходів. Як наслідок, протягом минулого року накладено 23 штрафи на сільських голів та 18 - на громадян. При цьому К. Левчук зазначив, що, окрім прийняття адміністративних заходів з боку санепідстанції, він хотів би бачити більш ефективну роботу голів місцевого самоврядування.

З такою позицією санепідстанції категорично не згодні сільські та селищні голови. Всі як один заявляють про те, що в районі не розроблено механізму, який би дозволяв притягати громадян до відповідальності за засмічення території. Натомість головний санітарний лікар апелював про достатність законних важелів, єдине – потрібно застосувати їх на практиці.

Порушувались також проблеми санкціонованих сміттєзвалищ. Перший заступник голови РДА Р. Гриців зазначив, що триває робота щодо можливостей облаштування регіонального сміттєзвалища із встановленням сортувальної станції. Але це питання не одного дня. Тому порадив головам місцевих рад подбати про місця тимчасового зберігання твердих побутових відходів.

Про роботу філії «Райавтодору» щодо прибирання придорожніх смуг та ремонту доріг доповідав інженер філії В. Яцків. За його словами, працівники райавтодору проводять очистку придорожніх смуг на дорогах Миколаїв – Жидачів - алуш, Стрий - Тернопіль, Ходорів - Нові Стрілища. Що ж стосується доріг у населених пунктах, то райавтодорівці сподіваються на допомогу місцевих жителів та сприяння голів місцевих рад. Через брак коштів на обслуговування доріг місцевого значення робітники нашої дорожньої служби наймаються керівництвом автодору Дрогобицького району. Там такі роботи фінансуються.

Незадоволені роботою служби автомобільних доріг сільські та селищні голови. Після зими дороги у населених пунктах у жалюгідному стані. Про катастрофічну ситуацію із дорогою Кологори - Вибранівка повідомили сільські голови Вибранівки та Соколівки. Через розбитий автошлях до населених пунктів відмовляються їздити маршрутки, й навіть хліб не можна довезти до магазинів.

На неякісне прибирання автозупинок та придорожніх смуг нарікав сільський голова с. Заріччя.

Жирівський сільський голова зауважив, що через скасування транспортного збору місцеві ради позбавили навіть тих копійчаних доходів, за які можна було провести бодай ямковий ремонт доріг. Також вкотре головами місцевого самоврядування порушувалась проблема відсутності в районі гравійного кар’єру.

Щодо фінансування, то, як зазначив Р. Гриців, керівництвом району робиться все для того, щоб залучити фінансування. Цьогоріч сподіваються на залучення як коштів із обласного, так і з державного бюджетів. Скільки із запланованих 2,8 мільйона потрапить у Жидачівський район, наразі важко сказати. Адже відомо, що пріоритет віддаватимуть районам, які включені в програму Євро-2012. Жидачівщина в цю когорту не потрапила.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин