Що принесе громаді Жидачівщини візит обласних очільників?

Минулого тижня, з різницею в один день, район відвідали перші особи області голова обласної ради та голова державної облдержадміністрації.

Спершу, 17 березня, Жидачівщину з робочим візитом відвідав голова Львівської обласної ради Олег Панькевич. Він зустрівся із депутатами фракції ВО «Свобода» у Жидачівській районній раді, головою районної ради І. Косом, головою РДА С. Ковалем та провів прийом громадян.

 

Серед питань, які турбують жителів Жидачівщини, зокрема й представників малих фермерських господарств, –питання розвитку сільського господарства, програм підтримки дрібних фермерів. За словами голови Львівської обласної ради, цьогоріч із обласного бюджету на підтримку сільськогосподарських виробників буде виділено близько 6,5 млн грн. Як ефективно використовуватимуться ці кошти, депутати Львівської обласної ради у обговорюють у комісіях. Вже відомо, що 29 березня на сесії обласної ради розглядатиметься питання про виділення коштів на програми підтримки сільського господарства.

На думку голови Львівської обласної ради, слід більш ефективно спрямувати кошти з обласного бюджету для погашення відсотків за виділені кредити. Тоді б реальну підтримку отримали основні виробники сільськогосподарської продукції - фізичні особи. У свою чергу голова обласної ради запросив Асоціацію фермерів подати свої пропозиції до комісій Львівської обласної ради.

Звісно, одна з основних проблем, які порушували голови місцевих рад перед керівником області, – вкрай незадовільний стан доріг. Як повідомив О. Панькевич, з обласного бюджету планується виділити 23 млн грн на ремонт комунальних доріг. Комісіями обласної ради і профільними управліннями обласної адміністрації обговорюється механізм пропорційного розподілу цих коштів між територіями Львівщини.

Окрім проблем із ремонтом доріг у смт. Нових Стрілищах, селищний голова порушив й проблему відсутності в населеному пункті спортивного залу, тому очікує від обласної влади на сприяння щодо будівництва спортивного майданчика. Делегація із смт. Гніздичева (селищний голова, обласний та місцеві депутати, священик) порушили проблему добудови школи. Сьогодні діти в селищі, в якому проживає близько 4 тисяч населення, змушені ходити на уроки у три зміни. Приміщення як початкової, так і основної школи не пристосовані до навчального процесу. На добудову нової школи (будівництво триває 20 років) потрібно близько 19 млн. грн.

Для з’ясування ситуації щодо затримки видачі державних актів на землю мешканцям с. Млиниськ, як пообіцяв О. Панькевич, буде створена обласна комісія. Крім цього, він доручив робочій групі, до складу якої увійшли депутат Львівської обласної ради, закріплений за Жидачівським районом Левко Дуда, представники районної ради та районної державної адміністрації, виїхати на місце й з'ясувати ситуацію у сільській раді, в управлінні сільського господарства та у землевпорядній організації.

Турбує деяких голів місцевого самоврядування, зокрема й мера м. Жидачева, налагодження нормальної ситуації із роботою комунальних аптек. Під час зустрічі з головами місцевих рад та з власниками аптечної мережі голова обласної ради зазначив, що теж незадоволений тою ситуацією, що склалася у роботі комунальних аптек, які перебувають у спільній власності територіальних громад Львівщини. О. Данькевич зазначив: «Аптека, як і будь-яке інше комунальне підприємство, повинне приносити прибуток до обласного бюджету, а також виконувати свою соціальну функцію - реалізовувати якісні ліки за нижчими цінами». Тому, зазначив, створена робоча група, яка має запропонувати варіант поліпшення роботи комунальних аптек.

 

На візит голови Львівської обласної державної адміністрації в Жидачівському районі очікували чи не від початку року. 18 березня Михайло Цимбалюк таки відвідав Жидачівщину. Він зустрівся із головою райдержадміністрації Сергієм Ковалем та головою районної ради Ігорем Коcом. У рамках робочої поїздки до району він також провів особистий прийом громадян.

Основні питання, з якими звертались мешканці району, стосувались ремонту доріг, освітлення населених пунктів, будівництва школи, завершення газифікації населених пунктів Соколівської сільської ради, створення духовного центру у с. Дунаєць та ін. За підсумками розгляду звернень головою облдержадміністрації дано роз'яснення та доручення з вирішення порушених проблем.

Як відзначив голова ЛОДА, проблеми Жидачівщини майже не відрізняється від інших районів області.

Після прийому громадян Михайло Цимбалюк вручив нагороди «Мати-героїня» дев’ятьом жінкам району.

За материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку почесне звання "Мати-героїня" Указом Президента України Віктора Януковича присвоєно: матері п’яти дітей Анні Михайлівні Андрійків (с. Рогізно), матері шести дітей (с. Дуліби) Анні Іванівні Баглай, матері восьми дітей (м. Жидачів) Марії Василівні Баранкевич, матері п’яти дітей (с. Заліски) Наталії Михайлівні Барні, матері п’яти дітей (смт. Нові Стрілища) Надії Трофимівні Басараб, матері п’яти дітей (с. Дуліби) Катерині Степанівні Беднарський, матері шести дітей (м.Жидачів) Ярославі Омелянівні Генезі, матері шести дітей (с. Демидів) Михайлині Михайлівні Гнатів, матері шести дітей (с. Лисків) Ользі Федорівні Гнидці. Для них було підготовлено невеличку концертну програму за участю творчого колективу районного Народного дому.

Також Михайло Цимбалюк відвідав ВАТ «Жидачівський ЦПК». Він ознайомився з роботою підприємства, побував у цехах заводу, поспілкувався із керівництвом. Під час зустрічі голова ОДА відзначив, що попри відновлення роботи на ЖПК існує низка проблем, які потребують вирішення на рівні області й держави.

«Ми з керівництвом підприємства зійшлися на тому, що треба нарощувати потужності і підприємство буде працювати. Бо є політична воля, є зобов’язання влади перед людьми, зокрема про створення робочих місць. Є певні непорозуміння з керівництвом податкової адміністрації, управлінням лісового господарства щодо кількості сировини. Найближчим часом буде підготоване доручення, і я переконаний, що через певний період ми знову побуваємо на підприємстві й побачимо, яким чином вони будуть виконуватись», - зазначив М. Цимбалюк.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати