Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Гніздичеві побувала міністерка соціальної політики

У рамках триденного перебування на Львівщині міністерка соціальної політики Марія Лазебна з робочим візитом побувала у Гніздичівській об’єднаній громаді. ОТГ одна з перших в області створила в громаді патронатну службу.

Супроводжували міністерку заступник голови ОДА Віталій Загайний, керівник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис, заступник директора департаменту соціального захисту Роман Андрес, представник уповноваженого у західних областях із прав людини Світлана Семчишин, працівники департаменту соціального захисту Львівської ОДА, голова Стрийської районної адміністрації Богдан Янко.

Ми запитали пані міністерку, чому саме Гніздичівська ОТГ.

– Ця громада одна з найперших, яка була створена, і тут зрозуміли переваги і користь процесів децентралізації, особливо в  питаннях захисту населення. Вона скористалися всіма можливими програмами і від цього тільки виграла.

Мені важливо було подивитися і почути, як воно працює на користь людей, і я побаченим й почутим дуже задоволена. Ці люди відслідковують потреби своїх мешканців і пробують швидко їх вирішувати. Місцева влада знає і чує проблеми своїх людей, а це сьогодні дуже важливо. Ми тільки будемо сприяти в їх роботі.

– А чи бачите Ви різницю між цією конкретною громадою і громадами, які створилися пізніше? Адже Ви бували в кількох ОТГ.

– Всі громади абсолютно різні. Є громади спроможні і багатші, є бідніші і неспроможні. Ми ж дивимося по інших критеріях: по ставленню до  людей, бо, приміром, є громада з невеликим бюджетом, але там чітко знають, які послуги потребують їх люди, як вирішити питання надання цих послуг у межах обмежених бюджетів. І у  них це виходить. Натомість, багатші громади інколи мають величезні можливості, але цього не роблять. Громада, де люди на першому місці, – буде мати розвиток. Тому сьогодні я дякувала працівникам і керівництву Гніздичівської громади, що тут саме так поставлена робота.

– Крім хорошого враження про роботу в громаді, що міністерка ще тут залишить?

– Я почула кілька питань від працівників, які є слушними, і будемо працювати над їх вирішенням. Таким громадам, як ця, я думаю, обласні наші служби будуть тільки сприяти в роботі.

Розмаринович Тетяна Євгенівна – патронатний вихователь. Вони разом із чоловіком взяли під патронат двох дітей (4 і 6 років). Ці діти позбавлені батьківського піклування. І хоч патронатна служба робить перші кроки, ця робота в  громаді поставлена добре. За це відповідає керівник служби у справах дітей Оксана Турчак.

Міністерка ознайомилася з роботою ЦНАПу, яким керує Ольга Баран, а також у  супроводі голови Ігоря Матківського та заступника Наталії Мельник побувала у центрі надання соціальних послуг – керівник Оксана Подвадцятник.

Гніздичівці запрошували міністерку відвідати Кохавинський монастир, проте гості з Києва поспішали, але обіцяли приїхати ще.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин