Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Чи може голова міської ради розпустити раду?

Рада - виборний представницький орган місцевого самоврядування, який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади й приймати від її імені рішення.

Статтею 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено дострокове припинення повноважень ради. Повноваження ради можуть бути достроково припинені у випадках:

1) якщо рада прийняла рішення із порушенням Конституції України цього та інших законів, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом;

2) якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені цим законом, або рада не вирішує питань, віднесених до її відання;

3) передбачених Законами України «Про військово-цивільні адміністрації», «Про правовий режим воєнного стану».

Повноваження міської ради за наявності підстав, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», та в інших випадках можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму.

Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень ради визначається законом про місцеві референдуми.

Питання про дострокове припинення повноважень міської ради за рішенням місцевого референдуму може бути порушене міським головою, а також не менш як однією десятою частиною громадян, що проживають на відповідній території і мають право голосу.

За наявності підстав, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення суду про визнання актів ради незаконними, висновків відповідного комітету Верховної Ради Верховна Рада України може призначити позачергові вибори міської ради.

Питання про призначення Верховною Радою України позачергових виборів міської ради може порушуватись перед Верховною Радою України міським головою, головою обласної державної адміністрації.

Повноваження міської ради за наявності підстав, передбачених пунктом 3 частини першої статті 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», достроково припиняються з дня набрання чинності актом президента України про утворення відповідної військово-цивільної, військової адміністрації.

У разі дострокового припинення повноважень ради позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк із дня дострокового припинення повноважень відповідної ради. Порядок проведення позачергових виборів рад визначається законом про вибори.

Міська рада, щодо якої місцевим референдумом прийнято рішення про дострокове припинення повноважень, а також місцева рада, щодо якої Верховна Рада України прийняла рішення про призначення позачергових виборів, продовжує діяти до обрання нового складу відповідної ради.

Отже, враховуючи наведене, ініціювати розпуск ради може і міський голова. Та для цього йому потрібно мати рішення суду про те, що міська рада порушила закон, ухваливши неправомірне рішення.

В такому випадку ініціатива про розпуск ради виноситься на сесію Верховної Ради України. З такою ж ініціативою може виступити і відповідний комітет Верховної Ради, однак, знову ж таки, лише маючи рішення суду та з подання міського голови.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин