Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Голова Ходорівської ОТГ Олег Коцовський пригрозив "розпустити» Ходорівську міську раду VIII скликання

«Якщо робота депутатів далі буде спрямована проти прогресу нашої громади, триватиме непорозуміння, блюзнірство і самоуправство, моє рішення - розпустити Ходорівську міську раду VIII скликання», - про це сказав очільник ОТГ в інтерв’ю, яке розміщено на офіційному сайті міської громади.

П’ять років тому Уряд України уклав угоду з Європейським Банком реконструкції і розвитку щодо фінансування розвитку медицини і спорту в Україні у співвідношенні розподілу фінансів 80% безповоротної позики ЄБРР і 20% коштів української сторони. Зараз фінансуються проєкти у галузях медицини і спорту, що для нашої громади дуже актуально.

За словами Олега Коцовського, влада Ходорова розпочала співпрацю щодо залучення цих коштів для капітального ремонту приміщень КНП «Ходорівська міська лікарня» і придбання високотехнічного обладнання для лікарні та спорудження спортивного комплексу в Ходорові. Роботи вимагають серйозного фінансування у межах від 50 до 200 млн гривень. «Оскільки ми передбачали розвиток даних сфер у нашій громаді, зокрема у Ходорові, тому частину необхідної документації уже виготовлено, решта – готується. Ми щиро сподіваємося, що ця програма запрацює у цьому році і буде завершена у 2022 році», - говорить п. Коцовський.

Проте будівля лікарні є архітектурною пам’яткою. Після прийняття рішення «Про надання дозволу на виготовлення проєктно-кошторисної документації з реконструкції приміщень КНП «Ходорівська міська лікарня» від 18 квітня 2021 року до Ходорівської міської ради надійшло звернення від депутата Української Галицької Партії Ростислава Гапонюка, в якому він просить повідомити: «Чи проєкт зазначеної реконструкції виготовлено спеціалізованою організацією, вказати якою; Чи є погодження зазначеної реконструкції органом охорони культурної спадщини; Чи підписаний охоронний договір на пам’ятку культурної спадщини; Чому в назві проєкту використано термін «реконструкція», коли, відповідно до ст. 26 ЗУ “Про охорону культурної спадщини», зазначений термін відсутній у переліку можливих робіт на об’єктах культурної спадщини місцевого значення».

За словами О. Коцовського, міська рада звернулася за розробкою проєктно-технічної документації до ФОП «Лаврін В.С.», який розробив охоронний договір на пам’ятку архітектури місцевого значення №452 (корпус №1 КНП «Ходорівська міська лікарня»). «Пан Лаврін разом зі своїми спеціалістами провели належне обстеження покрівлі, стану дерев’яних конструкцій та черепиці. Вони підготували відповідні висновки, зробили фотофіксацію, з якої видно, що будівля знаходиться у критичному стані.

Потрібно замінити каналізаційні комунікації, водопостачання, опалення, облаштувати санвузли і т.д. Ми плануємо розмістити у корпусі №1 КНП «Ходорівська міська лікарня» адміністративні відділи лікарні, денний стаціонар, сучасну поліклініку, фізіотерапевтичне відділення. Тут ще додам, що Ходорівська міська рада, як і керівництво КНП «Ходорівська міська лікарня» зацікавлені у збереженні культурної спадщини Ходорівщини, зокрема даної пам’ятки. Звичайно, ми прекрасно усвідомлюємо, що роботи по цьому об’єкту мають проводитися без порушень законодавства. Частина депутатів, особливо ті, які також були депутатами попереднього скликання, підтримують таку співпрацю, бо бачать у цьому логічне продовження розвитку медицини в Ходорівській громаді, започаткованого у 2016 році. Однак, представники окремих партій, особливо Української Галицької Партії, перешкоджають втіленню даних проєктів в реальність».

Підганяє міську раду і час. Інвестори світового банку встановили чіткі часові рамки: до 01.06.2021 року треба надати зведені кошториси. Затягувати з прийняттям рішення – фактично опинитися за бортом фінансування. А проходження рішення через комісії – досить проблематичне, бо, як каже сам О. Коцовський: «Задля співпраці і знаходження компромісних рішень для злагодженої роботи на благо Ходорівської громади депутатам від УГП було запропоновано очолити більшість депутатських комісій». Тобто представники УГП просто можуть заблокувати по комісіях це питання. За словами міського голови, «постійні провокації, збурювання населення і перешкоджання роботі, як от у випадку з ремонтом у колишній терапії Ходорівської лікарні, серйозно гальмують процеси розвитку громади. Тому, якщо робота депутатів далі буде спрямована проти прогресу нашої громади, триватиме непорозуміння блюзнірство і самоуправство, моє рішення - розпустити Ходорівську міську раду VIII скликання»…

Чи може голова «розпустити» раду? Як виглядає ця процедура? Хто і за що може відкликати депутата місцевої ради? Про це і про інші моменти законодавчого поля читайте у продовженні цієї теми в нашому наступному номері.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин