Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Що буде з держадміністраціями та чи стане Максим Козицький останнім головою ЛОДА

Уже наступного року в Україні можуть зникнути державні адміністрації. Наразі цей орган влади, який вже застарів, доживає свої останні місяці. Чому ця тема сьогодні стає актуальною? А тому, що у нашій державі все робиться «наполовину». От скажіть, що буде робити з нового року Жидачівська РДА: райради вже не буде, бюджет району на наступний рік затверджуватиме Стрийська районна рада (яка, до речі, теж невідомо чим займатиметься), то за який кошт існуватиме РДА і, найголовніше, які функції вона виконуватиме. На сьогодні ці всі питання залишаються без відповіді. І питання тут не в конкретних людях чи політичних партіях. Така ситуація у цілому в державі. І логічне звідси запитання: кому це потрібно?..

Чому держадміністрації мають зникнути як такі

Як говорить мій колега журналіст Дмитро Посипанко, який предметно займається цією темою, реформа децентралізації передбачає, що обласні, районні державні адміністрації в Україні мають зникнути в принципі, їх замінять новостворені виконавчі комітети при обласних та районних радах, а президентську гілку в регіонах представлятимуть так звані префекти. Але ці «нововведення» треба ще «закріпити» у Конституції та підзаконних актах. За словами експертів та навіть самих голів обласних адміністрацій, ця структура вже морально застаріла. Підтверджує таку думку й чинний голова ЛОДА Максим Козицький. Здавалося б, він мав би триматися за власну посаду і, як наслідок, за саму ЛОДА, однак він не боїться відверто говорити про структурні проблеми.

На своїй офіційній сторінці в Instagram він нещодавно написав: «Буду відвертий , ЛОДА – орган влади, який незрозумілий для людей , до якого чимало громадян ставляться досить негативно. Чому так? Перш за все люди не до кінця розуміють наші повноваження і з будь-яким свої м болем, горем ідуть сюди. Це зрозуміло, адже для них це адміністрація з тими компетенціями, які були колись. На жаль, зараз повноваження є доволі обмеженими, і часто ті питання, з якими приходять громадяни, вирішуються на місцях. Але люди цього просто не знають, і це треба їм пояснювати».

Передання влади та функцій державної влади на рівень місцевого самоврядування вже давно потрібне, і попри те, що обладміністрація добре справляється із різного роду функціями, часи вже прийшли на впровадження кращих систем.

Коли чекати на модернізацію?

Дивлячись на сьогоднішню політичну кухню у Верховній Раді, виникають сумніви, що це відбудеться швидко. Тому держадміністрації будуть «працювати» ще як мінімум 9 місяців, а може й рік… За словами експертів із децентралізаційної реформи, наступного ж дня після місцевих виборів держадміністрації не ліквідують. По-перше, своє слово мають сказати нардепи, змінивши Конституцію, по-друге, має бути закладений певний адаптаційний період, аби сформувати виконкоми. Весь цей час адміністрації продовжать виконувати власні функції.

За словами нинішнього очільника Львівщини Максима Козицького: «З тих пір, як я прийшов у ЛОДА, ми весь час намагаємося зробити процеси відкритими та зрозумілими. Перш за все пояснюємо, що входить у наші повноваження, а що - ні. Колектив також відіграє важливу роль. Багато працівників вже пережили п’ятого, десятого голову. І вони працюють так, як працювали... Але час змінюється, ситуація змінюється. Важливо - працювати на результат, кожному бути на своєму місці, щоб працівники відкрито показували і знали, які ї х повноваженнях і що вони можуть зробити».

І наостанок. Як би не було, але у будь-якому випадку ми зараз, як ніколи, наблизилися до того, аби регіональна влада, нарешті, запрацювала на своїх максимальних потужностях заради добробуту жителів. Враховуючи, що місцеве самоврядування через створення ОТГ має вийти на якісно новий рівень, простим людям треба думати, за кого голосувати на голову ОТГ, і не менш важливо – за якого депутата. Чи це буде «випадкова людина у партійному списку», чи людина, яка зможе відстоювати інтереси громади, території, буде чесна та відповідальна. І це маємо вирішити ми, виборці. Задля себе і розвитку, щоб не опускати руки і не говорити, що «тут перспективи немає»…

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин