Мажоритарка на Стрийщині: хто проти кого

Судячи з того, що ми побачили по перших п’ятірках закритих виборчих списків політичних партій, зрозуміло, що сьогодні скасовувати одномандатні мажоритарні округи ще не можна. Адже тоді люди обиратимуть аморфну владу, і робитимуть це без емоцій та натхнення. Хто б що сьогодні не говорив, лише можливість голосувати за когось конкретного дає громадянам відчуття реалізації свого виборчого права на периферії. Якщо чесно про нашого виборця, то лише одиниці читають програму, аналізують минуле кандидата і його обіцянки, вимагають звіту та присутності на окрузі. Проте наші люди мають що з чим порівнювати і будуть вирішувати, чи залишати, як є, чи міняти на інших.

Самовисування кандидатів у народні депутати дозволяється до 20 червня включно. Реєстрація кандидатів завершиться 25 червня. Українці отримають два бюлетені – голосуватимуть за партію та кандидата-мажоритарника. На Львівщині створено 12 одномандатних округів.

Як вже повідомляв «Новий час», фактично повністю зрозумілою є ситуація із чотирма кандидатами: Андрієм Котом, Володимиром Гавроном, Олегом Канівцем і Андрієм Гергартом. Поки що неясно, хто ще піде зі Стрийщини, бо так виглядає, що з Жидачівщини більше кандидатів зі знайомими прізвищами не передбачається. Але, як кажуть, почекаємо – побачимо…

Андрій Данилець.

Надрукувати