Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Депутати не погодили звільнення головного лікаря

Засідання позачергової сесії Жидачівської районної ради, де головним було питання звільнення за особистим бажанням головного лікаря Жидачівської ЦРЛ, продовжили 31 січня.

Як ми і прогнозували у матеріалі, що вийшов напередодні під заголовком «Чи вирішить проблеми районної медицини відставка головного лікаря?» https://newtime.lviv.ua/index.php/newtime-suspilstvo/3359-2019-02-04-23-07-38, депутати не визначилися із позицією задовольнити бажання головного лікаря Богдана Бойчука чи ні.

 

Богдан Бойчук ще раз повідомив “що він хоче відставки і просить депутатів її підтримати”.

 

На сесію прибув народний депутат Андрій Кіт, який виступив перед районними обранцями. Він акцентував на тому, що головний лікар за незначний період свого перебування на посаді зробив багато для районної медицини. На думку нардепа, Богдан Бойчук став заручником ситуації, коли за короткий час події, які мали місце з летальними наслідками, спричинили хвилю негативу на весь район і всіх медиків зокрема.

«…Ці події вказали на недоліки, які існують у медицині району. Але від того, що одне прізвище зміниться на інше, система охорони здоров’я не зміниться. Можливо, зміни розпочнуться тоді, коли ці заклади стануть комунальними закладами об’єднаних громад, і на це вже залишилося чекати небагато часу. Проте, сьогодні мова йде не про те, чи підтримати або не підтримати заяву головного лікаря, бо, згідно із чинним законодавством, він і так звільниться рішенням суду. Сьогодні мова йде про недопущення тиску на посадових осіб органів місцевого самоврядування, коли органи влади зі Львова чи навіть зі столиці заставляють керівників примусово йти з посади»…

Напередодні позачергової сесії активно розповсюджувались чутки про те, що заяву Бойчука змусили написати в департаменті охорони здоров’я ОДА за наполяганням голови Олега Синютки.

Присутній на засіданні Володимир Кулак, висловлюючи свою незгоду з позицією Андрія Кота, почав підходити до трибуни зі словами: «Можна, я вас вдарю?» Депутати сприйняли це як погрозу, проте, як виявилося, Володимир мав на увазі біблейський варіант: вдарили по лівій щоці – підстав праву… Крім того, як виявилося, на сесію ради прибув із десяток молодих хлопців у камуфляжі… Хто їх запросив, для чого і кого вони підтримували – учасника АТО Богдана Бойчука чи приїхали як група підтримки Володимира Кулака, так і залишилося загадкою. Одразу ж після голосування всі вони дружно покинули залу.

А що депутати? Голосування показало, що семеро обранців було «за», десять – «проти» і п’ять «утрималося». Рішення не прийнято.

Втім, щоб вийти із цієї ситуації, депутати проголосували зміни до Статуту лікарні, де рішення про звільнення головного лікаря за власним бажанням приймає одноосібно голова районної ради.

Разом з тим, як стало відомо зі ЗМІ, голова Громадської ради при СБУ Львівщини Галина Янко, яка врешті першою і оприлюднила не підтверджену поки що офіційно інформацію про те, що «жидачівські лікарі намагалися приховати смерть породіллі», звернулася до правоохоронних органів із проханням взяти під свій контроль хід розслідування цієї справи, що врешті і стала приводом для відставки головного лікаря.

Попри те, що до сьогодні ще офіційно не озвучено рішення КЕК щодо подій і вини лікарів Жидачівської ЦРЛ (станом на 6.02.19), в електронних ЗМІ масується інформація, що рішення вже є і встановлено вину жидачівських лікарів.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин