Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Про новий порядок надання послуг в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за кошти Фонду соціального страхування

Більше про роботу новоствореного Фонду та зокрема про особливості отримання путівок для лікування в санаторно-курортних закладах розповідає начальник відділу профілактики виробничого травматизму і соціальних виплат Жидачівського відділення УВД ФСС України у Львівській області Любов Пономаренко.

- Жидачівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області, що утворилося шляхом злиття двох Фондів, успішно працює, забезпечуючи застрахованих осіб всіма видами допомог та соціальних послуг. Фонд реалізує державну політику у сфері соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Спеціалісти Жидачівського відділення здійснюють заходи з профілактики виробничого травматизму, забезпечуючи соціальні виплати застрахованим особам відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

- Які саме послуги для застрахованих осіб надає ваше відділення?

- Насамперед це нарахування та фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві, страхові виплати по втраті годувальника, компенсація витрат на побутове обслуговування, на постійний сторонній догляд, а також фінансування, відповідно до поданих заявок страхувальників, допомог по тимчасовій втраті працездатності, по вагітності та пологах і на поховання. Крім того, спеціалісти Фонду здійснюють направлення застрахованих осіб після перенесених захворювань і травм у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів. За кошти Фонду мали змогу лікуватись протягом III кварталу 2017 року четверо осіб. На ці цілі витрачено 46152 грн. На весь період перебування в санаторно-курортному закладі застрахованій особі оплачуються листок непрацездатності та путівка, що видається на безоплатній основі терміном перебування 24 дні. Направлялись хворі для реабілітації в санаторії «Конвалія», що біля Трускавця, у «Любінь-Великий», а також у «Лаванду» м. Моршина, в санаторій «Карпати», що на Закарпатті. Двоє потерпілих на виробництві осіб проходять курс лікування відповідно до висновку МСЕК у санаторії «Східницькі Карпати», що в знаменитій Східниці. Гранична сума витрат одного ліжко-дня визначена Фондом у розмірі 560 грн на день з терміном перебування 24 дні. Цю важливу роботу неможливо було б здійснити без тісної співпраці з лікарями та закладами охорони здоров’я. Така співпраця налагоджена, зокрема, з Жидачівською ЦРЛ.

- Наскільки нам відомо, це ще далеко не всі зімни, що чекають на Фонд, а отже й на застрахованих осіб? Розкажіть більше, про які саме зміни йтиметься.

- Справді, з 1 січня 2018 року Фондом соціального страхування України пропонуються зміни щодо надання соціальних послуг, зокрема лікування застрахованих осіб у реабілітаційних відділеннях санаторно курортних закладів.

Цей порядок регламентовано прийнятою Постановою правління Фонду від 13 липня 2017 року №39 «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України».

Суть змін в питаннях санаторно-курортного лікування потерпілих чи осіб, що перенесли оперативні втручання чи інші серйозні захворювання, полягає в тому, що запроваджується механізм активізації роботи Фонду – гроші ходять за людиною. Тобто застрахована особа самостійно вибирає санаторій з Переліку санаторіїв, що затверджений наказом виконавчої дирекції Фонду та оприлюднений на офіційному веб- сайті Фонду.

Лікарсько-консультативною комісією (ЛКК) медичного закладу видається Висновок встановленого зразка, в якому вказується потреба лікування в реабілітаційному відділені відповідного профілю медичної реабілітації. Визначеніо такі профілі:

нейрореабілітація, а саме підгострий період інсультів та черепно-мозкових травм;

м’язово-скелетна реабілітація - це період після операцій на опорно-руховому апараті, підгострий період опіків, ревматологічні захворювання; кардіо-пульмонарна реабілітація - підгострий період інфаркту міокарда, період після операцій на серці, легенях, а також цукровий діабет;

медико-психологічна реабілітація учасників АТО: порушення адаптації, розлади, пов’язані зі споживанням їжі, неврастенія; реабілітація після оперативних втручань на органах зору; реабілітація при порушені перебігу вагітності;

інша (соматична) реабілітація: підгострий період після оперативних втручань на органах травлення, на органах сечостатевої системи та після оперативних втручань на жіночих статевих органах.

Звертаю увагу застрахованих осіб, учасників антитерористичної операції, які мають право на лікування за профілем медико-психологічна реабілітація: після демобілізації ви мають право за наявності медичних показань лікуватись один раз на рік. Термін лікування визначається лікуючим лікарем та ЛКК, але не більше 24 днів. Граничні розміри витрат на відшкодування вартості одного ліжко-дня лікування затверджуються правлінням Фонду.

Процедура направлення хворого в реабілітаційне відділення санаторію з 1 січня 2018 року буде такою: подається заява санаторію відділенням Фонду про готовність укласти Договір із узгодженою датою заїзду; складається договір у трьох примірниках, скріплюється печаткою та направляється в санаторно-курортний заклад.

Договір є документом, що надає право отримувати застрахованій особі послуги із реабілітаційного лікування за кошти Фонду соціального страхування України, відповідно до призначень, не нижче рівня діючих стандартів (клінічних протоколів) санаторно-курортного лікування, затвердженого наказами Міністерства охорони здоров’я України від 06.02.2008 р. №56 та від 28.05.2009 р. № 364.

Санаторно-курортний заклад виставляє відділенню Фонду рахунок на передоплату в розмірі 50 відсотків вартості послуг згідно з Договором. Після закінчення курсу лікування складається акт-приймання передачі надання послуг та рахунок для остаточного розрахунку за лікування в санаторію. На весь період лікування, хворому, що прибув в санаторій, відкривається листок непрацездатності.

Жидачівське відділення готове працювати по-новому в надані соціальних послуг із санаторно-курортного лікування у реабілітаційних відділеннях санаторіїв та активно співпрацювати із закладами охорони здоров’я для того, щоб гарантувати застрахованим особам матеріальне забезпечення по страхових ризиках.

Користуючись нагодою, напередодні святкування Дня соціального працівника вітаю працівників Фонду Жидачівського відділення та всіх колег, чия праця сповнена гуманізму, милосердя і тепла, із професійним святом. Бажаю усім міцного карпатського здоров’я, особистого щастя та високого професіоналізму.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин