У Жидачеві запроваджують сортування сміття

Жидачівська міська рада спільно з підприємствами «GIGAJOULE», «ЕКО Жидачів» та підприємцями міста, які займаються збиранням втор сировини, з початку серпня започатковує проект щодо роздільного збору твердих побутових відходів.

 

1 серпня відбулась зустріч міського голови з підприємцями, керівником «GIGAJOULE», МВУКГ, на якій обговорили деталі реалізації проекту та відповідальність усіх сторін.

 

На перших етапах збиратимуть папір, картон, пет-пляшки, плівку. Проект охоплюватиме як приватний сектор індивідуальних забудов та багатоквартирних будинків, так і організації, підприємства, бюджетні установи міста. Планується, що мешканці визначених вулиць та житлових кварталів отримають спеціальні мішки, в які збиратимуть сміття, що піддається вторинній переробці (папір, пластик, поліетилен), у визначений час до їхніх домівок приїжджатиме автомобіль, який збиратиме наповнені мішки в обмін на порожні, які теж слід буде наповнювати відсортованим сміттям. До сортування у такий спосіб залучать 500 жителів міста. Такий вид збору ТПВ реалізовуватимуть «GIGAJOULE» та «ЕКО Жидачів». «GIGAJOULE» передасть у безоплатне користування 10 міні-пресів для спресовування пет-пляшок. Як працює цей міні-прес, керівник фірми доктор Крістіан Чернер продемонстрував просто під час зустрічі.

Крім цього, на спеціально визначених місцях будуть встановлені додаткові контейнери, в які містяни викидатимуть використані пет-пляшки. Також, при потребі, в місті відкриють і додаткові пункти прийому таких видів відходів як папір та пластик.

Впродовж серпня-вересня на практиці вивчатимуть, у який спосіб найзручніше й найефективніше проводити збір вторсировини й уже з жовтня, планується, що роздільний збір відходів стане постійним.

Що ж стосується організацій та бюджетних установ, то подекуди вже проводиться робота щодо сортування твердих побутових відходів. проте вже з січня 2018 року ця практика буде правилом. У дитячих садочках, школах, міській та районній адміністраціях, Жидачівській ЦРЛ будуть встановлені контейнери для роздільного збору сміття.

Завдання міської ради створити умови та проводити контроль за дотриманням правил благоустрою в місті, завдання ж підприємницьких структур - налагодити роботу з вчасним вивезенням відсортованих відходів на подальшу переробку та (стосується стаціонарних пунктів прийому і контейнерних площадок) стежити за санітарним станом прилеглої території, зазначив під час зустрічі міський голова Володимир Левко.

Проект має на меті заохотити жителів міста сортувати сміття і таким чином зменшувати його кількість на міському сміттєзвалищі, зробити своє місто чистішим та охайнішим, виробити стійку культуру поводження із відходами.

У весняно-осінній період значно збільшується кількість біологічних відходів: бур’яну, відходів овочів та фруктів тощо. Найчастіше такі «мокрі» відходи люди звикли кидати до загального коша, що є неправильним і робить неможливим подальшу переробку тої ж пет-пляшки чи поліетиленового пакета. Тому велику увагу міська рада планує приділити й освітній роботі з жителями міста щодо правильного роздільного збору відходів. Головне правило: не змішувати «мокрі» та «сухі» відходи. Також окремо планується розробити тарифи для вивезення будівельних та негабаритних відходів.

За останні місяці спостерігається зменшення сміття, що вивозяться з міста. В подальшому таку тенденцію у Жидачеві планують зберегти, а із запровадженням сортування зменшити в рази. Сьогодні, за підрахунками міської ради, кожен мешканець міста продукує за рік у середньому 1,4 куба відходів. У місяць за вивезення сміття жидачівці платять 6,90 грн.

Сортувати тверді побутові відходи можна вже не перший рік. В місті працюють як мінімум чотири підприємці, які проводять збір відходів, що піддаються вторинній переробці: картон, пластик, скло та метал. Кілограм картону, якщо спресований, – 2,80 грн, пет-пляшка – від 4 грн за 1 кг, відходи поліетилену (плівки) – 5 грн.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати