Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

По завершенні опалювального сезону невикористану субсидію повертатимуть грошима

У квітні Кабмін пообіцяв виплатити українцям гроші за заощаджені житлові субсидії. Проект із монетизації субсидій реалізується в Україні вперше. Уряд планує витратити на цю програму 1,5-1,8 млрд. гривень з бюджету. Як це працюватиме, запитуємо у заступника керівника управління соціального захисту Жидачівської РДА Тараса Олійника.

- Отже, Тарасе Степановичу, розкажіть більш детально про те, як жителям Жидачівщини, які користуються субсидіями, отримати зекономлені кошти.

- Постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 300 внесено зміни до постанови КМУ №848 від 21 жовтня 1995 року «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Зміна полягає в наступному. Після завершення опалювального сезону невикористана сума субсидії як відшкодування витрат на оплату послуги централізованого опалення теплопостачання, постачання гарячої та холодної води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення у разі використання природного газу, електричної енергії для індивідуального опалення повертається підприємством-виробником/виконавцем такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акту-розрахунку загального обсягу невикористаних субсидій.

Підприємство-надавач чи виробник послуг має обнулити свої рахунки одержувачів субсидій, обчисливши невикористані суми субсидій. Цього року до організацій, які постачають газ та електроенергію, додались ще водопостачальницькі організації.

Зі свого боку управління соціального захисту населення частину невикористаної субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості станом на 1 травня нового неопалювального сезону 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 квт/год. електричної енергії, що використовуються для індивідуального опалення, перераховує на особові рахунки одержувачів субсидій банківських установ або виплачує через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта» на підставі списків таких осіб. Списки подаються до 1 червня поточного року підприємствами-виробниками/виконавцями послуг із газо- та електропостачання у паперовому та електронному вигляді структурному підрозділу з питань соціального захисту населення. У списках зазначається сума невикористаної субсидії. Перерахування частини невикористаної субсидії на особовий рахунок одержувача субсидій в банківські установи або виплата її через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта» здійснюється структурним підрозділом із питань соціального захисту населення на підставі особистої заяви одержувача, поданої до 1 вересня поточного року.

Отже, тим, хто користується індивідуальним електричним чи газовим опаленням (у Жидачівському районі – близько 7 тис. осіб, які опалюють газом, та 3 осіб, які використовують електрику для індивідуальне опалення) та має невикористану субсидію, повертатимуть вартість до 100 куб. метрів природного газу та до 150 кв/год. вартості невикористаної електроенергії.

З 1 квітня 2017 року вартість газу становить 6957,90 грн за 1000 куб. м. До прикладу, якщо абонент не використав субсидії на 1000 грн, йому з бюджету повернуть приблизно 695 грн, решту залишається у державному бюджеті. Якщо ж споживач не використав 500 грн субсидії, ці ж 500 грн отримає на особистий рахунок.

Повідомлення споживачам на подання відповідної заяви на отримання відшкодування ми подавали у часописі «Новий час» від 29 червня ц. р.

- У минулому році зменшили норми використання природного газу. Як це впливає на розмір субсидії?

- Справді, уряд зменшив норми для розрахунку субсидій. Проте їх зменшення споживачі відчують вже з нового опалювального сезону. Якщо раніше, враховуючи регіональний коефіцієнт, було 5,74 куб газу на 1 м кв. опалювальної площі, то цьогоріч - 5,285 куб. газу на 1 м кв. Це стосується одно- і двоповерхових будівель. А от щодо будівель на три і більше поверхів, то норма зросла на 12% і зараз становить 3,8 куба газу на 1 м кв. площі.

- Про які ще нововведення варто знати при оформленні субсидій?

- Варто пам’ятати, що субсидія не призначається, якщо є помісячна заборгованість. У такому разі автоматично перерахунок субсидії не проводиться. Абонент повинен погасити заборгованість упродовж двох місяців, якщо ж не погашає впродовж зазначеного часу, субсидія призначається з того місяця, у якому погашена заборгованість. Про сплату заборгованості абонент підтверджує своїми платіжними документами.

При оформленні субсидії не потрібно права власності на будинок. Ця норма відмінена. Субсидія призначається на зареєстрованих осіб. Якщо хтось із зареєстрованих осіб не проживає в будинку, то складається відповідний акт обстеженням і ця особа не враховується при розрахунку субсидії.

- З грудня 2016 року зросла мінімальна заробітна плата. Як це вплинуло на розмір доходу, від якого вираховується розмір субсидії?

- У зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати внесено зміни в період, за який нараховується доходи. Якщо раніше доходи бралися за весь попередній календарний рік, то тепер доходи беруться за 4 квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія. До прикладу, якщо людина оформляє субсидію у травні, то враховуються 2,3,4 квартали попереднього року і перший квартал поточного року.

- Які документи потрібно подавати для оформлення субсидії?

- Щоб оформити субсидію, зазвичай достатньо написати заяву та заповнити декларацію. Є певні нюанси, які врегульовуються при індивідуальному зверненні. Наприклад, якщо людина отримує пенсію не в Жидачівському районі і не вкаже ідентифікаційного коду, то працівникам управління соціального захисту отримати нарахування пенсії за необхідний період буде проблематично.

У районі переважна більшість фермерів, сільських господарств, які орендують земельні паї, подають відповідну звітність у податкову, звідки на наш запит ми отримуємо інформацію для розрахунку розміру субсидії. Щоправда, є ще кілька дрібних фермерів, які не звітують персонально по кожній людині, то в такому випадку отримувач субсидії подає додаткову довідку.

- Чи надається субсидія на літній період?

- Така субсидія буде оформлятися. Але на сьогодні ми отримали лист про те, що в програмі, що формує розрахунок субсидії. є недоліки, над усуненням яких працюють спеціалісти. Тому наразі ще не проводили розрахунок субсидій на літній період.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин