Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У платіжках заборгованість – через помилки у програмному забезпеченні

Цього місяця на багатьох жителів району, які оформили субсидії на опалювальний сезон 2016-2017 рр., у квитанціях про оплату чекав неприємний сюрприз. У графі «заборгованість» вписані кругленькі суми понад тисячу гривень. Звичайно, це не на жарт налякало людей, які поспішили до управління соціального захисту та газової контори за роз’ясненнями.

В чому справа, чому в людей раптом з’явились заборгованості за оплату комунальних послуг, ми поцікавились у заступника керівника управління соціального захисту Тараса Олійника.

- Така ситуація трапилась через системні помилки. На це вплинули дві причини: недолік управління соціального захисту через те, що під час формування субсидії за кілька місяців (наприклад, людина оформила субсидію у грудні, проте субсидія розраховується і за два попередні місяці, тобто з початку опалювального сезону) подавали її однією сумою, вказуючи помісячно за який період. Як виявилось згодом, потрібно було робити помісячну розбивку. У газопостачальних організаціях їхня програма вказаних періодів не бачить і сприймає як субсидію, що призначена лише в грудні, а не з жовтня. Крім цього, у 2017 році внесено зміни до обчислення залишку. У попередньому році залишки обчислювались як різниця між сумою нарахованої субсидії протягом опалювального сезону і сумою споживання газу впродовж опалювального сезону. Цьогоріч ж береться різниця між сумою нарахованої субсидії і сумою субсидії у місяці опалювального сезону, в ті місяці, в які призначена субсидія. Таким чином програма не бачить споживання газу за жовтень і листопад. Ці місяці випадають, а програма автоматично занижує споживання, тому різниця невикористаних субсидій не росте.

По-друге, виявлено недоліки й у програмі газопостачальної організації. Працівники управління соціального захисту виявили (наприклад, у січні), що завелику субсидію нараховуємо людині з жовтня. У січні робимо перерахунок і різницю зайвої субсидії знімаємо. Програма газопостачальної організації не бере до уваги наші відрахування і знімає повторно.

Справа в тому, що програми управління соціального захисту та газопостачальних організацій не синхронізовані між собою, а різні розробники програм не врахували всі нюанси, що можуть виникати в процесі оформлення субсидій.

Для того, щоб виправити ситуацію, нашим працівникам знадобився місяць, аби все у ручному режимі перерахувати та звірити. За попередніми звірками з газопостачальними організаціями все мало б бути добре. Тож наступного місяця до споживачів надійдуть платіжні квитанції з виправленими даними.

Про таку ситуацію управління соціального захисту заздалегідь повідомило у місцеві ради, були виїзні прийоми, на яких говорили про допущені помилки. Якщо люди телефонують чи приходять, працівники районного управління соціального захисту роз’яснюють їм, у чому причина.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин