Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Коли можна буде їздити по мосту в Залісках?

Відповідь на це запитання сьогодні не дасть ніхто, бо і питання виникло не сьогодні і не на пустому місці. Щоправда, сьогодні актуальніше задати інше запитання: як зробити зручнішим, виходячи із надзвичайної ситуації, яка склалася, доїзд мешканців Ходорівщини до Жидачівщини?

Про аварійність моста говорилося вже більше 5 років. Найлегше було у свій час закатати діри мосту в асфальт і тішитися, що «ремонт» зроблено. Нам тільки треба дякувати Богу, що обвалився міст збоку і що не було жертв. Якщо б не обвалився, так би ще і їздили, «допоки грім не вдарить»…

Приїжджаючи в наш район, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, минулого тижня мав двоякі відчуття: якщо відновлення роботи ЖЦПК очільник області може по праву записати собі в «плюси», то друга проблема на Жидачівщині з мостом – поки одні знаки запитань.

Міст перекрили для руху автотранспорту з 10 травня. Зробили це з точки зору безпеки, оскільки є загроза повної руйнації внаслідок продовження руху по мосту. Що далі? А далі, за словами О. Синютки, ситуація така: йде пошук коштів, підрядника, виробляються документи та проекти (виявляється, проект, який ніби був на капітальний ремонт моста в Залісках, всього-на- всього лише «малюнок») і орієнтовно у серпні - вересні мають розпочатися роботи. Тобто до кінця 2017 року міст буде точно «закритий».

Що робить з цього приводу обласна влада? Як повідомив голова ОДА, вдалося «затягнути» на місце до Залісок міністра інфраструктури Володимира Омеляна, який ознайомився на місці з надзвичайною ситуацією, і в області чекають сприяння на державному рівні. 12 травня очікували на приїзд віце-прем’єра Геннадія Зубка який теж володіє ситуацією. Що робиться безпосередньо на обласному рівні? Перш за все, виділено кошти на завершення протягом травня ремонту об’їзної дороги через населені пункти Жидачівського і Миколаївського районів, що допоможе поліпшити транспортне забезпечення між Ходорівщиною і Жидачівщиною. З перевізниками вирішується питання щодо врегулювання маршрутів.

Всі ці питання обговорювалися безпосередньо на мосту в присутності народного депутата Андрія Кота, депутатів Львівської обласної ради Михайла Титикала та Андрія Чада, голови Жидачівської районної ради Ігоря Коса, першого заступника голови РДА Василя Татарина.

А що прості мешканці? Люди з розумінням віднеслися до закриття моста. Щоправда, людське «розуміння» не безмежне, і тому дуже важливими є все-таки вирішення питання доїзду. Тут, на думку людей, є кілька варіантів: перший - організувати доїзд з боку Ходорівщини маршруткою до моста, люди могли б пішки перейти міст, а там на них чекав би інший маршрутний автобус.. Другий варіант полягає в тому що функцію довозу пасажирів могла б взяти на себе залізниця, збільшивши кількість рейсів для «електрички», яка курсує на Ходорів через Жидачів. І третя, у свій час, поки будувався міст на Дністрі, була понтонна переправа, по якій транспорт міг спокійно курсувати. Чому б сьогодні не зробити за допомогою військових, аналогічну переправу, адже це вирішило б проблему сполучення і одночасно перевірило би боєздатність наших інженерних частин Збройних сил України, які нині не мають де тренуватися…

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин