Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Навести лад із громадським транспортом на Жидачівщині взялась заступниця О. Синютки

Впродовж двох тижнів у Львівській області тривали слухання щодо проблем із громадським перевезенням. Такі слухання ініціювали в обласній адміністрації, й відбувались вони в районних державних адміністраціях під керівництвом заступника голови Львівської ОДА Ірини Гримак.

28 лютого Ірина Ярославівна заслуховувала ситуацію із пасажирськими перевезеннями в Миколаєві, Жидачеві та Стрию.

У залі Жидачівської районної ради зібралися представники місцевого самоврядування, перевізники, які здійснюють пасажирські перевезення на території району, громадські активісти. Із заступницею голови ЛОДА приїхали директор департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації Роман Кокотайло, начальник управління Укртрансбезпеки Сергій Небесний, голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.

Після двох зустрічей районної влади з перевізниками скарг з боку пасажирів на неякісні послуги не поменшало. Як зауважив перший заступник голови Жидачівської РДА Василь Татарин, 50 відсотків скарг на «гарячу лінію 112» стосується саме пасажирських перевезень. Тож помогти районній владі навести лад із пасажирським перевезенням взялася Ірина Гримак.

Під час засідання представники компаній-перевізників потрапили під перехресний допит, адже на них з усіх боків посипались претензії та вимоги. Найбільше дісталось ВТП ТОВ «Жидачівавтотрансу», оскільки саме це товариство обслуговує найбільше маршрутів, за ним на горіхи перепало й «Стрийському АТП».

Заступниця голови ЛОДА вислухала кожного скаржника, записавши проблему по кожному маршруту й перевізнику. А їх не, на диво, назбиралось чимало. На території Облазницької сільської ради чотири села не мають транспортного зв’язку з райцентром. Жителі Вибранівки та прилеглих сіл вже забули, як то їздити до Ходорова не електричкою, а прямою маршруткою. Добре слово за перевізника замовив бережницький сільський голова, який подякував за те, що попри погану дорогу все ж до Рогізна регулярно їздить автобус, і тут же запропонував, щоб автобусний маршрут проклали ще й до с. Журавкова. Вільховецький сільський голова випімнувся за покращення транспортного зв’язку із селами Волицею-Гніздичівською та Пчанами. Сільський голова Монастирця запропонував збільшити кількість рейсів до с. Протіс, зарічанський війт – сполучити Дем’янку-Лісну. Сільський голова Володимрців виступив за додатковий рейс Журавно-Стрий через Подорожне. Кращого сполучення із селами й своїх рад вимагали й сільські голови Мельнич та Зарічного. Представники Гніздичівської ОТГ наполягали налагодити краще транспортне сполучення із с. Покрівцями, а с. Лівчиць - зі Львовом. У суперечці, чи варто жителям Лівчиць так часто їздити до Львова, перевізник «Стрийське АТП» мало не відмовився від ним же ініційованого маршруту. Порушувались й питання тарифів на автобусні перевезення, якості обслуговування пасажирів, організації ремонту доріг.

Загалом учасники слухань дізналися багато цікавого про кухню перевезень на території району та області. Навіть добре слово на захист перевізників від голови Асоціації перевізників Львівщини не вплинуло на загальний настрій.

Як відзначила Ірина Гримак, перевізники стали заручниками системи, яку ж самі й породили. Свого часу вони навчили людей, що маршрутка може заїжджати в найвіддаленіше село, а сьогодні раптом окремі маршрути виявились для них збитковими і власники самовільно вирішили їх відкоригувати.

Заступниця всі побажання та зауваження взяла на олівець і поставила для перевізників конкретні терміни усунення недоліків. Крайній термін - 10 березня.

Наступного тижня пересвідчимось у результативності виїзного засідання.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин