Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів

Кабінетом міністрів України прийнято постанову від 9 листопада 2016 р. №862 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби» та постанову №863 від 9 листопада 2016 р. «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів».

Постановою «Про державне регулювання цін на лікарські засоби» з 1 січня 2017 року вводяться референтні ціни на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми, а постановою «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів» з 1 квітня 2017 року запускається програма реімбурсації (повного або часткового відшкодування вартості лікарських засобів).

 

Державне регулювання цін стосуватиметься препаратів, які включені до національного переліку основних лікарських засобів, а також до переліку міжнародних непатентованих найменувань, вартість яких підлягає відшкодуванню. Вартість препаратів відшкодовуватиметься під час амбулаторного лікування хворих, які страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II (другого) типу та бронхіальну астму.

 

При цьому гранична постачальницько-збутова надбавка (постачальницька винагорода) на медичні засоби, вартість яких частково або повністю відшкодовуватиметься державою, становитиме 5%, а грошова торговельна надбавка (націнка) з урахуванням податків і зборів - 15%.

Для формування референтних цін на міжнародні непатентовані найменування було використано дані про їх вартість у таких референтних країнах, як Польща, Латвія, Словакія, Чехія, Угорщина.

До програми реімбурсації (відшкодування вартості ліків) щодо серцево-судинних захворювань включено 17 міжнародних непатентованих найменувань: аміодарон (табл.), амлодипін (табл.), атенолол (табл.), верапаміл (табл.), гідрохлортіазид (табл.), спіронолактон (табл.), фуросемід (табл.), дигоксин (оральний розчин), дигоксин (табл.), еналаприл (табл.), ізосорбіду динітрат (табл.сублінгвальні), карведілол (табл.), клопідогрель (табл.), метопролол (табл.), нітрогліцерин (табл. сублінгвальні), симвастатин (табл.), бісопролол (табл.); щодо бронхіальної астми - 5 найменувань: беклометазон (аерозоль для інгаляцій), будесонід (порошок для інгаляцій дозований), будесонід (суспензія для розпилення), сальбутамол (аерозоль для інгаляцій), сальбутамол (розчин для інгаляцій); щодо цукрового діабету II типу - 2 найменування: метформін (табл.), гліклазид (табл.).

Рецепти на вищезазначені лікарські засоби виписуватимуться за місцем надання медичної допомоги особам, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму, на рецептурних бланках №1 із зазначенням дозування міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, дозування та форми випуску.

Відшкодування вартості лікарських засобів здійснюватиметься за рахунок коштів цільової субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Постановою КМУ № 863 від 09.11.2016 р зобов’язано Міністерство охорони здоров’я України за погодженням із Міністерством економічного розвитку і торгівлі в місячний строк затвердити порядок визначення розміру відшкодування вартості лікарських засобів та оприлюднити інформацію про розміри відшкодування.

Заклади охорони здоров’я району очікують безпосередніх вказівок Міністерства охорони здоров’я по цьому питанню та готуються до виконання вищезазначених постанов Кабінету Міністрів України.

М. МАЙДАНСЬКИЙ, заступник головного лікаря з МОНР КУ «Жидачівська ЦРЛ».


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин