Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Оприлюднено декларації районних посадовців

З 1 вересня до 24.00 год 30 жовтня 2016 року оприлюднити свої статки у відкритому Єдиному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування Національного агентства з питань запобігання корупції, зобов’язані всі посадовці, зазначені у ст. 50 ЗУ «Про запобігання корупції». Під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті вважаються всі - від Президента України до осіб, посади яких належать до посад державної служби категорії "А" або "Б", та особи, посади яких відповідно до ст. 14 ЗУ "Про службу в органах місцевого самоврядування", віднесені до I-III категорій, а також судді, прокурори, слідчі тощо.

Дуже довго посадовці найвищого ешелону влади не хотіли, щоб про їхні доходи, а тим паче законність їхнього набуття знали. Тому навколо декларування тривали законодавчі суперечки. Довго не могли обрати склад Національного агентства запобігання корупції, а потім через технічні причини кілька разів переносили запуск програми. Та все ж з 1 вересня єдиний реєстр запрацював з перебоями, але запрацював.

Для України як держави це перше в історії публічне декларування статків посадовців. Близько 120 тисяч з них задекларували свої прибутки, майно та активи за 2015 рік. Чиновники задекларували десятки і сотні мільйонів гривень у банках та готівці, величезну кількість землі та нерухомості, надзвичайно дорогі колекції годинників, антикваріату, картин, стародруків та предметів розкоші. З великою неохотою політична еліта держави розкривала перед простим людом свої маєстати, тягнула до останнього тижня, а то й дня. Навіть сам глава держави оприлюднив свою декларацію лише за кілька годин до відведеного терміну. Декларації Петра Порошенка чекали як новорічної ночі. Хоча Петро Олексійович мав би стати прикладом для свої чиновницької свити.

Запровадження подання електронних декларацій – це вимога західних партнерів України, і лише під їхнім тиском (від цього залежав і черговий транш кредиту від МВФ) українцям стало відомо, що тримають у своїх матрацах головні посадовці країни. Побіжно оглядаючи задекларовані статки, багатьом стало очевидним, що з такою кількістю налу в кишенях українські держслужбовці можуть самі кредитувати МВФ.

Подання декларацій та оприлюднення своїх статків – це лише перший крок. Наступний – пояснення, звідки взялися нажиті непосильною працею заявлені мільйони.

За подання недостовірних даних декларацій передбачена кримінальна відповідальність – тюремне ув’язнення до двох років.

За невчасну подачу – адміністративна відповідальність та штраф від 850 до 1700 грн. Відомо, що декілька народних депутатів не подали декларацій.

Аналізом декларацій займатимуться правоохоронні органи, які виявлятимуть можливу корупційну складову і недостовірні дані.

Декларування доходів посадовців було запроваджено й раніше, але форма його була не настільки деталізована. До нових форм подається ж значно більший обсяг даних: 16 розділів, що дають повніший зріз матеріального становища декларанта. Для прикладу, раніше до декларації не вносилась готівка. Тепер ж про всі кошти обсягом понад 50 мінімальних зарплат (близько 69 000 грн) станом на 1 січня звітного року потрібно відзвітувати. Також треба вносити все цінне майно, а не лише нерухомість і транспортні засоби. Вказується і недобудована нерухомість та інтелектуальна власність.

Щоб бути у тренді, ми теж вирішили почитати декларації наших посадовців, і ось що в них подано.

Почнімо з нашого народного депутата Андрія Богдановича Кота. Як видно з поданої декларації, з нерухомості на ім'я народного депутат зареєстрована лише квартира в м. Львові, власником якої Андрій Богданович став у 2007 році. Загальна площа 72,2 м кв. Вартість не вказана. Місце проживання сім’ї декларанта зазначається в с. Ясенівці Золочівського району.

Дружина нардепа Марія володіє правом власності на земельні ділянки: 4382 м кв. та 2130 м кв. Обидві земельні ділянки знаходяться у с. Деревач Пустомитівського району, право власності на які оформлено в один день 2010 року. Ще одна земельна ділянка на ім'я Марії Петрівни знаходиться у с. Любинець Стрийського району. Загальна площа 6654 м кв. Вартість жодної із земельних ділянок не вказана.

Також у власності дружина Андрія Богдановича складські приміщення (площа не вказана). Дата набуття права – 2015 рік. Складські приміщення знаходяться на території в с. Любинець Стрийського району. Вартість майна також не вказана. Транспортними засобами сім’я нардепа не володіє.

Дружина Андрія Богдановича має частку статутного капіталу одразу в кількох підприємствах. Зокрема: 33,34% (633456 грн) в ТОВ «Галичекофрукт»; 50% (399990 грн) – у ТОВ «Любинецький млин». Марія Петрівна власниця ТОВ «Підгорецьке молочко» з капіталом 5000 грн та має 33,36% (238452 грн) статутного капіталу в ТОВ «Сади Галичини».

У розділі «Доходи, у тому числі подарунки» декларант зазначив: заробітна плата, отримана за основним місцем роботи (депутат Верховної Ради України), – 77357 грн та заробітна плата дружини за 2015 рік, яка працює у ТОВ «Буське сортонасінницьке підприємство», – 51440 грн.

У розділі «Грошові активи» Андрій Богданович задекларував готівкові кошти в сумі 2350000 грн.

Фінансових зобов’язань у сім'ї Андрія та Марії Котів, які виховують трьох доньок, немає.

Не зайвим поцікавитись, а що в своїх деклараціях зазначили наші районні чиновники. Першим у списку голова Жидачівської районної ради, державний службовець із чималим стажем Ігор Степанович Кос. У своїй декларації Ігор Степанович зазначив не лише свої доходи та дружини, а ще й тещі. Дещо про доходи голови районної ради ми вже знаємо, адже Ігор Степанович опублікував декларацію про майно та доходи за 2015 рік у часописі «Новий час» від 28 квітня 2016 року. Тож маємо змогу порівняти обидві з них.

У тій, що оприлюднена на сайті НАЗК у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подано фінансовий звіт більш розширено.

Отже, згідно з декларацією, голова районної ради Ігор Кос у 2010 році набув право власності на житловий будинок загальною площею 61,50 м кв. у с. Чорний Острів вартістю 166594 грн. Крім того, у власності Ігоря Степановича земельна ділянка, й не одна. На одну з них голова районної ради набув права зовсім нещодавно – 3.11.2015 р. Загальна площа 2500 м кв. Три інші земельні ділянки, набуті ним у 2010 році, площею 2328 м кв., 3335 м кв. та 553 м кв. (всі в с. Чорний Острів). Вартість земельних ділянок не вказана. У тому ж таки 2010 році голова районної ради отримав у власність земельну ділянку в цьому ж селі загальною площею 9607 м кв.

Його дружина теж володіє кількома земельними ділянками. Марія Кос володіє 4 земельними ділянками в с. Чорний Острів площею 15851 м кв., 2328 м кв., 3332 м кв. та 554 м кв.

У власності Костецької Євгенії Михайлівни перебувають земельні ділянки площею 3333 м кв., 2327 м кв., 553 м кв. та 15850 м кв. Всі 4 земельні ділянки в с. Чорний Острів.

 

Ігор Степанович володіє легковим автомобілем ВАЗ 211040 2010 року випуску вартістю 68000 грн.

Голова районної ради живе на пенсію у 11896 грн у рік, на дохід від надання майна в оренду – 1352 грн. Заробітна плата, отримана за основним місцем роботи, – 78598 грн.

Заробітна плата дружини – 60954 грн. А також пенсія дружини та тещі в сукупному доході – 16527 грн за 2015 рік. Дохід від надання майна в оренду у тещі та дружини сукупно – 4387 грн.

Фінансових зобов’язань не задекларовано.

Заступник голови Жидачівської РДА, молодий батько трьох дітей Василь Євгенович Татарин, згідно з декларацією за 2015 рік, живе скромно. На одну зарплату утримує сім'ю, виховує дітей та сплачує кредит. Кредит взято у 2008 році на придбання земельної ділянки площею 2500 м кв. вартістю 51511 грн. Їздить Василь Євгенович на ВАЗ 2105 1991 р.в. по договору доручення. Заробітна плата – 54188 грн. Серед фінансових зобов’язань сплата за кредитом 50000 грн.

Продовжуємо огляд декларацій із головного податківця - заступника начальника - начальника Жидачівського відділення Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Гребіня Володимира Васильовича. Як видно з оприлюдненої декларації, він володіє земельною ділянкою у с. Зарічному (набуття права 1995 р.) загальною площею 2500 м кв. У власності доньки теж є земельна ділянка (набуття права 2016 р.) загальною площею 20000 м кв. Земельна ділянка знаходиться у с. Жирова. Вартість на момент набуття 86864 грн. Ще одна земельна ділянка у власності сина декларанта (набуття права 2006 р.) площею 304 м кв. Ділянка знаходиться у м. Жидачеві. Вартість на момент оформлення права власності 13000 грн.

 

У частковій власності декларанта перебуває квартира в м. Жидачеві (набуття права 1996 р.) площею 44.4 м кв.

У власності сина є житловий будинок (набуття права 2014 р.) загальною площею 126 м кв. Серед об’єктів незавершеного будівництва у власності сина сарай площею 38 м кв. у м. Жидачеві.

У власності В. Гребіня є легковий автомобіль (набуття права 2004 р.) Шевроле Авео 2004 р.в. Вартість на час набуття 63000 грн.

Володимир Васильович задекларував заробітну плату 56886 грн. Донька та син живуть теж на зарплату, крім того донька отримує пенсію та дохід від надання в оренду майна. Володимир Васильович та його син оформили субсидію. Також за декларантом зареєстроване фінансове зобов’язання - сплата за кредитом.

У частковій власності начальника управління Пенсійного фонду України в Жидачівському районі Ігоря Йосиповича Пирога перебуває квартира в м. Жидачеві (набуття права 1995 р.) загальною площею 66,40 м кв., автомобіль легковий «Шкода октавіа» 2004 р.в. (набуття права 2012 р.). Заробітна плата декларанта 63259 грн. Заробітна плата дружини Ігоря Йосиповича 60447 грн. Син отримує допомогу по безробіттю. Задекларовані фінансові зобов’язання за кредитом.

У власності керівника управління соціального захисту Лідії Станіславівни Регусевич перебуває земельна ділянка (набуття права 2006 р.) площею 819 м кв., житловий будинок (набуття права 1988 р.) площею 127 м кв., гараж (набуття права 1988 р.) площею 20 м кв. у м. Жидачеві.

У власності чоловіка перебуває квартира (набуття права 2014 р.) площею 54,50 м кв. у м. Львові, автомобіль легковий Volkswagen Passat 1999 р.в.

Заробітна плата декларанта - 35181 грн, проценти 660 грн, пенсія - 7046 грн, матеріальна допомога - 2371 грн. Матеріальна допомога чоловіка – 4537 грн. Субсидія, оформлена на чоловіка, – 9461 грн. Чоловік декларантки також отримує пенсію, донька - стипендію. Декларантом задеклароване фінансове зобов’язання, відшкодування за кредитом.

Лариса Михайлівна Червона - керівник Жидачівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області задекларувала заробітну плату. Крім того у власності чоловіка декларанта є житловий будинок (набуття права 2015 р.) площею 100,70 м кв. у м. Ходорові. Вартість на момент набуття права 423250 грн. Земельна ділянка в м. Ходорові (набуття права 2015 р.) площею 752 м кв., що також зареєстрована на ім’я чоловіка. Вартість земельної ділянки на момент набуття права 70725 грн. Лариса Михайлівна задекларувала заробітну плату за основним місцем роботи у розмірі 349945 грн, зарплата чоловіка – 54300 грн.

Керівник відділу культури і туризму Жидачівської РДА Зіновій Йосипович Тимофтевич має у власності земельну ділянку (набуття права 2002 р.) площею 1200 м. кв., що знаходиться у с. Рогізно. У частковій власності декларанта є і житловий будинок (набуття права 2014 р.) площею 46,5 м кв. у м. Жидачеві. Вартість будинку на момент набуття права власності 43523 грн. У власності дружини декларанта перебуває земельна ділянка (набуття права 1998 р) площею 650 м кв. та гараж площею 22 м кв. у м. Жидачеві. У власності декларанта є легковий автомобіль (набуття права 2004 р.) «Volkswagen golf». Заробітна плата, отримана за основним місцем роботи, – 32487 грн та заробітна плата, отримана за сумісництвом (викладач у дитячій музичній школі), – 11029 грн. Заробітна плата дружини – 41116 грн.

Як бачимо, посадові особи району, які покликані та виконують функції держави, живуть доволі скромно й непретензійно.

Богдан Сидорак, голова Жидачівського районного суду, яким він був до 22 вересня 2016 року, подав декларації про майно та доходи за 2015 рік та за період з 1 січня до 3 жовтня 2016 року.

Отже, в 2015 році на ім’я Богдана Григоровича задекларована земельна ділянка в с. Іванівцях площею 2417 м кв. Дата набуття права - 1998 р. Головний суддя району має у частковій власності квартиру в м. Жидачеві площею 69,10 м кв. Дата набуття права - 2008 р. Вартістю її на дату придбання 19885, а за останньою оцінкою її вартість виросла до 280740 грн. Квартиру він ділить з дружиною, донькою та сином.

У власності дружини Орести є земельна ділянка площею 910 м кв. Дата набуття – 232012 грн, матеріальну допомогу – 12180 1989 р. Земельна ділянка у Стебнику Дрогобицького району. Також у Стебнику Ореста Іллівна має житловий будинок площею 33,24 м кв. Дата набуття права – 232012 грн, матеріальну допомогу – 12180 1989 р. У власності доньки Богдана Григоровича Галини квартира в м. Львові площею 64,60 м кв. вартістю 390870 грн. Придбана в 2011 р. Екс-головний суддя районного суду задекларував заробітну плату – 232012 грн, матеріальну допомогу – 12180 грн та відсотки від депозиту – 1983 грн. Дружина судді живе на скромну пенсію, син -– 232012 грн, матеріальну допомогу – 12180 на зарплату.

У декларації за 2016 рік вже Богдан Григорович декларує квартиру сина площею 77,40 м кв. у м. Львові, яка знаходиться у частковій власності Романа Богдановича. Дата набуття права власності – червень 2016 року. Вартість майна 825858 грн. Квартира придбана у кредит. Також у декларації за 2016 р. декларант подав дохід доньки, яка працює суддею у Підволочиському районному суді Тернопільської області, – 112090 грн. Заробітна плата самого Богдана Григоровича цьогоріч – 383755 грн, а також матеріальна допомога 14500 грн.

Керівник фінансового управління Жидачівської районної державної адміністрації Вікторія Ярославівна Вонсович задекларувала земельну ділянку (набуття права 2003 р.) площею 1000 м кв., земельну ділянку площею 361 м кв. у м. Жидачеві, житловий будинок площею 325,2 м кв., вартість якого на момент набуття 617711 грн.

Також у власності чоловіка декларанта квартира (2009 р.) площею 41,3 м кв. у м. Львові. Вартість на момент набуття права 200000 грн.

У розділі «Цінні папери» Вікторія Ярославівна та її чоловік задекларували акції ПАТ «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат», а у розділі «Корпоративні права» на ім’я чоловіка зареєстровано статутний капітал у ТзОВ «Удеч-Стандарт» у розмірі 50%.

Заробітна плата декларанта за основним місцем роботи - 34980 грн. Заробітна плата чоловіка у ПАТ «Галичфарм» - 586942 грн. Також задекларовані проценти та страхові виплати на ім’я чоловіка. Дещо подружжям заощаджено на банківських рахунках. Крім того чоловіком задекларовано 33000 грн готівкою.

Оксана ФРАНКІВ. Андрій ДАНИЛЕЦЬ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин