Пільги у сфері працевлаштування для учасників АТО

Для працедавців, які створюють нові робочі місця і приймають на них безробітних з числа учасників антитерористичної операції, з’явилася можливість отримати компенсацію зі сплати єдиного соціального внеску. Про це йдеться у Законі України № 1436-YIII «Про внесення змін до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення», що набуває чинності 30 серпня поточного року.

На відшкодування ЄСВ можуть розраховувати фірми та компанії, а також приватні підприємці, які не мають заборгованості зі сплати страхових внесків, не є банкрутами і проти них не порушена справа про банкрутство. Компенсація виплачується упродовж 12 місяців з дня працевлаштування безробітного, при цьому термін забезпечення його роботою повинен бути не меншим як два роки.

Внесені до чинного законодавства зміни дозволять збільшити число працевлаштованих учасників збройного протистояння. Адже завдяки новаціям значно розширюється коло підприємств, які, забезпечуючи новими місцями праці тих, хто на сході відстоював цілісність нашої країни, зможуть претендувати на отримання упродовж року державних преференцій у вигляді повернення витрат зі сплати ЄСВ.

Довідково: станом на 16.08.2016 року у Жидачівському районі допомоги у працевлаштуванні потребували 58 колишніх воїнів, котрі визнані безробітними. Загалом упродовж січня-серпня цього року за посередництва служби зайнятості роботу шукали близько 100 безробітних з числа демобілізованих армійців. Завдяки докладеним зусиллям 12 з них вдалося забезпечити трудовою діяльністю. Примітно, що 2 учасники АТО, отримавши одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи, поповнили лави підприємців-початківців. Ще 1 особу залучено до інших робіт тимчасового характеру, а 4 – охоплено професійним навчанням.

Жидачівський районний центр зайнятості.

Надрукувати