Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Триває період линьки у раків, лов заборонено!

Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області (Львіврибоохорона) спільно з Державною екологічною інспекцією у Львівській області нагадує усім любителям ловлі раків, що в нашому регіоні з 1 серпня по 15 вересня діє заборона на вилов цих водних ресурсів.

Головним періодом у житті раків є «линька», під якою розуміють пов’язане з ростом скидання твердих частин тіла. Момент її наближення можна визначити за станом панцира, який перед линькою зазвичай тьмяніє, стає вразливий і починає відставати від тіла. Після затвердіння панцира ріст організму припиняється. Тому раки скидають старий і покриваються новим, який дуже м’який. Це дозволяє рости тілу, але водночас робить рака вразливим перед річковими хижаками. Тому з сотні залишається лише біля десятка екземплярів. Процес линьки не завжди проходить успішно, рак може втратити кінцівки або навіть життя. Після линьки на місці відірваних кінцівок виростають нові, але однакової величини з втраченими ніколи не досягають. Ось чому часто зустрічаються раки, у яких одна клешня менша іншої. Через таку малорухливість та природну незахищеність раки під час линьки є легкою здобиччю для браконьєрів і потребують додаткового захисту.

Порушення цієї заборони карається ст. 85 ч. 3 та ст. 85 ч 4. КУпАП (від 340 грн), крім того, за кожного незаконно добутого рака доведеться сплатити 25,5 грн. Також нагадуємо, що по закінченні терміну заборони вилову раків їх можна ловити не скільки кому заманеться. Введено конкретні обмеження. Зокрема лов раків дозволяється ручним збиранням – раколовкою -"хапкою" з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою - "розщіпом" - не більше п’ятьох снастей на ловця. Одномій людині за добу дозволяється виловити не більше 30 шт. раків. Також заборонено ловити їх у темний час доби з використанням підсвітки.

Велике прохання до громадян не нехтувати даною забороною задля збереження запасів раків на водних об’єктах нашої області, адже природа – це наше майбутнє.

А. КОБЕТЯК, громадський інспектор з охорони довкілля у Львівській області.

В. Мушинський, державний інспектор Львіврибоохорони.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин