Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Журавні обговорювали перспективи об’єднання

31 липня 2016 року в смт. Журавно відбулось громадське обговорення добровільного об’єднання територіальних громад із центром в Журавні.

4 липня розпорядженням селищного голови ініційовано добровільне об’єднання територіальних громад. До цієї громади мали б увійти території Журавнівської селищної, Володимирцівської, Мельницької, Монастирецької, Чертізької, Зарічненської, Любшанської, Млиниської Облазницької, Сидорівської сільських рад, загалом 38 населених пунктів.

 

За методикою добровільного об’єднання, кінцевому рішенню передує ще ціла низка громадських обговорень та рішень рад усіх територіальних громад, що мають намір об’єднатися. Тож Журавнівська селищна рада лише на початку цього шляху. 31 липня відбулося обговорення розпорядження селищного голови про ініціювання добровільного об’єднання в одну територіальну громаду з центром в смт. Журавні.

 

Участь у громадському обговоренні взяли селищний голова Василь Вітер, депутат Львівської обласної ради, головний лікар Журавнівської міської лікарні Ярослав Овсянецький, депутат Жидачівської районної ради, директор Журавнівського НВК «СЗШ-ліцей» Володимир Цукорник, працівники та депутати селищної ради.

Із загальною інформацією про майбутню громаду виступили бухгалтер, секретар селищної ради. Про реформу децентралізації та переваги та недоліки добровільного об’єднання говорили Я. Овсянецький, В. Цукорник. Хоча апелювати не було до кого, адже зал Народного дому, де проходило обговорення був напівпорожнім. У своїй більшості жителі Журавна та Новошин з невідомих причин проігнорували громадське обговорення. Можливо, їм не цікава суть реформи децентралізації, а можливо, звикли, що за них прийматимуть рішення.

Між тим, як зазначив Володимир Цукорник: «Створення громади - це не панацея, і манни з неба не буде. Фактично вистачатиме, щоб утримувати інфраструктуру й бути спроможною громадою. Тому важливо, чого люди сьогодні не розуміють, проявляти власну ініціативу. Щоб громада могла розвиватися, то мало отримувати державну дотацію і субвенцію на освіту й медицину. Громада має сама прагнути до розвитку, ставати економічно спроможною. Для цього потрібно відкривати підприємства, залучати інвесторів, створювати робочі місця, вести правильну тарифно-податкову політику. Потрібно навчитися залучати грантові кошти українських та міжнародних організацій як це вже роблять Гніздичівська та Новострілищанська громади».

Доповідачі також говорили про перспективи Журавнівської ОТГ, джерела наповнення бюджету. Серед проблем, з якими зіткнеться майбутня громада, - відтік молоді, старіння населення. «Журавну необхідно створювати громаду, потрібно брати відповідальність щодо подальшого розвитку.

Потрібно зустрічатися із громадами інших рад і роз'яснювати перспективи майбутньої громади», - зауважив Василь Вітер.

За підсумками обговорення його учасники вирішили рекомендувати депутатам Журавнівської селищної ради розпочати процес об'єднання.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин