Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У районі ініціюватимуть зміни щодо лісокористування

Тема вирубування лісів на території Жидачівщини стала наріжною під час розширеного засідання Асоціації сільських, селищних рад району та депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин, екології, архітектури та адміністративно-територіального устрою районної ради.

22 червня відбулась зустріч керівників лісогосподарських підприємств із головами місцевого самоврядування, депутатами районної ради та громадськими активістами.

У засіданні взяли участь директор Жидачівського ДЛГП «Галсільліс» Ярослав Омелян, директор ДП «Стрийський лісгосп» Ростислав Павлів та головний лісничий ДП «Стрийський лісгосп» Олег Левчук.

Це вже далеко не перше подібне засідання, на якому представники лісових господарств звітують про свою роботу та відповідають на запитання представників громад, декларуючи певні заходи щодо покращення лісокористування й відповідальності за зруйновану інфраструктуру під’їзних доріг. Проте це глобально не вирішує проблеми у лісокористуванні, зокрема щодо проведення суцільних санітарних рубок, під видом яких найчастіше вирубуються цінні породи дерев, а при експорті якість зрубаного лісу занижується.

Найбільше запитань та запитів було до Стрийського лісгоспу, тому недивно, що практично все засідання з трибуни виступав Ростислав Павлів. Головний лісничий Стрийського лісгоспу розповідав про специфіку ведення господарства, про нововведення, що запроваджені в державному лісництві, зокрема й чіпування, електронне звітування про об’єми вирубок, часто наводив приклад Польщі та погоджувався з тим, що потрібно вести ощадливі види лісосік. Водночас попри готовність співпрацювати з громадськими активістами, місцевими радами зазначив, що кардинально змінити систему можна лише на найвищому рівні, починаючи зі зміни законодавства. Сьогодні ж начебто державні лісгоспи поставлені на межу самовиживання, не фінансуються з державного бюджету, а те, що заробляють, практично повністю повертають знову ж таки до державного бюджету у вигляді податків.

У сільських голів Облазниці, Вільхівців, Бережниці, Заріччя запитання стосувалися відновлення розбитих лісовозами доріг та яким чином лісові господарства збираються їх відновлювати. Також запитання стосувалися прибирання території лісосіки, відновлення лісових насаджень тощо.

Про те, що проблема масового вирубування лісів Жидачівщини не надумана, говорить районний депутат Тарас Матвіїв, який бачить проблему не з чиновницьких кабінетів, а безпосередньо спілкуючись з жителями громад, разом із громадськими активістами перевіряючи лісосіки й лісовози, знімаючи на відеокамеру за допомогою квадрокоптера площі лісосік та методи «господарювання» в лісах.

«У Стрийському лісгоспі, з офіційної статистики, вирубується близько 83 тис кубів, щоб унаочнити - це приблизно 3750 вагонів з деревиною за рік. Збільшено вдвічі кількість лісорубних квитків. Дуже важко виявити незаконну рубку, бо люди системи знають всі лазівки. Але ми поїздили по району і те, що побачили у Вільхівцях, Новому Селі, Облазниці, поблизу Ходорова, вражає. Щодо доступу до інформації, так, певні цифри оприлюднюються, але ці цифри не наочні, немає картографічної прив’язки, де б зазначалися квартали лісосік», - зауважив Тарас Матвіїв. Про напрацювання громадських активістів та екологів щодо лісокористування було озвучено під час наради при голові Львівської ОДА 17 червня та під час антикорупційного форуму, що відбувся у Львові на початку червня.

Свої підсумки підбито й під час розширеного засідання Асоціації сільських та селищних рад. Зокрема досягнуто домовленості про те, що перед проведенням вирубки лісники інформуватимуть жителів громади, проводитимуть громадські слухання.

Попередньо досягнуто домовленості щодо проведення наради за участю спеціалістів у галузі лісокористування, депутатів різних рівнів, представників Стрийського ДЛГ та ДЛГП «Галсільліс» з метою напрацювання пропозицій щодо внесення змін в умови правил лісокористування та законодавства у сфері ведення лісового господарства.

Чи будуть ці домовленості декларативними, чи справді матимуть практичний результат, залежатиме від того, наскільки активними у захисті лісового багатства на своїх територіях будуть жителі Жидачівщини.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин