Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Звітуючи, голова РДА говорив про підсумки та перспективи соціально-економічного розвитку району

28 січня у сесійній залі Жидачівської районної ради звітував голова РДА Олександр Пітула.

Послухати звіт про роботу голови райдержадміністрації прийшли представники установ, організацій, місцевого самоврядування, громадської ради при Жидачівській РДА, представники громадськості, депутати.

 

Звіт проходив за участю першого заступника голови Львівської ОДА Ростислава Замлинського, який перед тим ознайомився з виробництвом на ПАТ «Кохавинська паперова фабрика», де працює 286 осіб, поцікавився, як триває процес добудови Гніздичівської школи (вартість проекту будівництва понад 54 млн. гривень), відвідав підприємство ТзОВ «КПК Агроінвест» у Гніздичеві, що спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур та виробництві м'яса птиці (працевлаштовано 131 особу). Розпочинаючи свою доповідь, голова Жидачівської РДА помітно хвилювався, очевидно, Олександр Володимирович не звик до публічних виступів та до прискіпливої уваги. Хоча, треба віддати належне, цього разу все виглядало краще, аніж під час звіту, що відбувся у м. Ходорові 23 липня 2015. Як бачимо, публічність та відкритість влади, це відзначили й представники громадськості, сприяють кращому діалогу.

 

Загалом по економічних показниках Жидачівський район не пасе задніх. У нас є чим похвалитися, загалом, за підсумками 2015 року, обсяг валової сільськогосподарської продукції району склав 469 млн. грн. Аграрним виробництвом у районі займаються 92 агроформування всіх форм власності та 22 тисячі індивідуальних господарств. В районі протягом кількох попередніх років суттєво зросли обсяги виробництва зерна (більш як до 90 тисяч тонн). У 2015 році зібрали 21 тис. тонн олійних культур, 6,1 тис. тонн плодів і ягід. У галузі тваринництва збільшено утримання поголів’я ВРХ, свиней та овець агроформуваннями району. У 2015 році в районі введено в експлуатацію сучасну тваринницьку ферму на 150 голів корів з молочним блоком в ФГ «Пчани-Денькович», здійснено реконструкцію складу під зберігання фруктової продукції – інвестиції ТзОВ «Сади Галичини» в с. Садках, збудовано адміністративно-складський комплекс для зберігання плодово-овочевої продукції - ТзОВ «Галич Екофрукт» у Вербиці.

Голова РДА відзначив, що район має добрі перспективи для подальшого успішного розвитку аграрного виробництва.

Оптимістичні перспективи спостерігаються й у промисловості району. Так, за підсумками 2015 року дев’ятнадцять промислових підприємств Жидачівщини реалізували продукції на 1 млрд. 500 млн. грн. Темп приросту склав 20%, або +237 млн. грн до 2014 року.

У 2016 році заплановано розпочати реалізацію інвестиційних проектів з вирощування соняшнику та сої, будівництво свинокомплексу на 9 тис. голів на території Чертізької сільської ради (ТзОВ «Даноша»), реконструкцію тваринницьких приміщень на території Отиневицької сільської ради (ТзОВ «Лемберг Агро»).

Економічні показники могли б значно зрости, якби не ситуація довкола закритого ПАТ «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат», що продовжує боргувати своїм працівникам. Сума заборгованості з виплати заробітної плати тут склала понад 17 млн. грн. Таку суму озвучив голова профспілкового комітету ПАТ «Жидачівський ЦПК» Степан Шминець і при цьому висловив невдоволення, чому такими кричущими фактами не цікавляться правоохоронні органи ані району, ані Львівщини.

Про проблеми, які створює непрацююче підприємство, говорили і депутат Львівської обласної ради Михайло Титикало, міський голова м. Жидачева Володимир Левко. Олександр Пітула відзначив, що пріоритетом у діяльності райдержадміністрації на 2016 рік є відновлення виробничої діяльності Жидачівського целюлозно-паперового комбінату. Вже 29 січня розпорядженням голови РДА створена робоча група щодо розгляду звернення Львівської обласної організації профспілки працівників лісових галузей України до Президента України та на виконання доручення Державної служби України з питань праці, які перебувають на розгляді у головному управлінні Держпраці у Львівській області й стосуються невиплати заробітної плати працівникам ПАТ «Жидачівський ЦПК» з листопада 2014 року.

У своїй доповіді голова РДА побіжно торкнувся й реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади. Відзначив, що третя Ходорівська об’єднана громада готується до перших виборів, але не акцентував на тому, що одна з сільських рад ініціювала процес виходу з об’єднання. Натомість О. Пітула зазначив, що важче, але все ж процес об’єднання триває й у Жидачівську та Журавнівську об’єднані громади.

У процесі децентралізації чи не вперше разом із повноваженнями об’єднаним громадам надаються фінансові ресурси, зазначив Ростислав Замлинський, й порадив громадам користуватися із тих можливостей, які перед ними відкриваються. Говорячи про різні державні, обласні програми, перший заступник голови ЛОДА покритикував міського голову Ходорова за те, що місто не змогло освоїти 700 тис. грн на очисні споруди й ці кошти повернулися у державний бюджет. На своє виправдання очільник Ходорова Олег Коцовський, зазначив, що до такої ситуації призвели прорахунки проектної організації, й міська рада стала заручником обставин, від неї незалежних. Олег Коцовський просив першого заступника ЛОДА не докоряти, а посприяти у підтримці фінансування проекту щодо водопостачання міського кварталу «Зарудка». Містом розроблена проектно-кошторисна документація. Вартість робіт понад 2 млн. грн, тому місто сподівається на підтримку області в його реалізації. Ростислав Замлинський ж порадив звернутися до правоохоронних органів і знайти винного в тому, чому проект по очисних спорудах не був завершений.

Також перший заступник ЛОДА порекомендував взяти під особливий контроль ситуацію щодо пасажирських перевезень, особливо пільгових категорій, учасників АТО.

Проблеми розвитку малих фермерських господарств порушував Мирослав Гора чек. Мешканця м. Жидачева Івана Романіва цікавило, що відбувається в об’єднаних громадах, для чого створюються там відділи освіти, радив районній владі поширювати кращий досвід сільськогосподарських підприємств району та інше.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин