Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Сила громади в згуртованості

Ніхто не наведе нам порядок у наших громадах. крім нас. Ніхто не перейматиметься тим, що у нас погана дорога чи немає канав, чи пасовище не підживлене. Треба самим починати бути господарями на своїй території. Будь-яку справу можна зрушити з місця, якщо згуртувати навколо себе однодумців і рухатися всім в одному напрямку – напрямку розвитку громади. А згуртованість починається із спілкування.

Вже не вперше у Гніздичівській об’єднаній громаді відбулася зустріч активістів цього разу з керівником Регіонального Офісу реформ у Львівській області Віталієм Корецьким. Оскільки учасниками заходу були жителі громади різних професій, різних галузей, то й запитання до п. Віталія були дуже різні і пов’язані в першу чергу з тим, що закони, які мають забезпечити об’єднання громад, приймаються із запізненням. Тому вчителів цікавило, яким чином буде здійснюватись переведення їх з фінансування з районного бюджету на фінансування у об’єднаній громаді, чи передадуть «Школярик», чи будуть фінансуватися програми з обласного бюджету на обладнання кабінетів. Працівників культури – яким чином передаватимуться бібліотеки. Порушувалися питання використання лісів, екологічні питання, оренди землі, виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт доріг, будівництво Народного дому. Керівник офісу реформ пообіцяв сприяти Гніздичівській громаді і радив звертатися до офісу за консультаціями з усіх проблем по об’єднанню.

Не тільки кошти бюджету можна використовувати для розвитку, а й залучати із різних грантів. Ідеями і можливостями поділилися представники ГО «Оберіг Гніздичева». Оксана Романів, Леся Басник, Василь Грудлевський для депутатів селищної ради, які були присутні, презентували проект «Інформаційне забезпечення населення процесу створення життєспроможної Гніздичівської об’єднаної територіальної громади». Директор Гніздичівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ігор Кузишин поділився успіхами своєї школи у грантових проектах. З метою залучення коштів міжнародних грантів Гніздичівська селищна рада розпочала співпрацю «Гніздичівська ТГ - Гміна Терява Волоска (Польща)». У ході зустрічі депутати визначилися, над якими проектами по розвитку громади хотіли б працювати, сформували цільові робочі групи. Домовились про оперативний обмін інформацією і залучення активних жителів до співпраці. Адже троє людей у громаді нічого не змінять, а співпраця – запорука успіху розвитку.

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин