Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Фракції «Громадянської позиції» та ВО «Свободи» не претендують на голів постійних комісій при райраді

Друга сесія Жидачівської районної ради VII скликання пройшла 1 грудня. Участь у роботі засідання взяли всі 36 депутатів. До порядку денного включено 11 питань.

Розпочали пленарне засідання із хвилини вшанування пам'яті загиблих Героїв Небесної сотні та учасників АТО.

Розгляд порядку денного розпочали із «традиційних» для ради нового скликання питань: затвердження регламенту, положення про постійні депутатські комісії, про президію, про утворення постійних депутатських комісій та президії. Доповідали з цих питань голова районної ради Ігор Кос та його заступник Ігор Лалак. Голова районної ради анонсував навчання, що будуть організовані апаратом ради для новообраних депутатів.

Заслухавши доповідачів, депутати вирішили, що Жидачівська районна рада VII скликання керуватиметься у своїй роботі регламентом попередньої ради, щоправда, до цього документа можуть вноситись зміни. І. Сивик подала зауваження, що стосувалося дотримання регламенту в частині підготовки проектів рішень. Депутат нагадала, що відповідно до закону проекти рішень оприлюднюються для ознайомлення не пізніше як за 10 днів до проведення засідання.

Також депутати погодились не змінювати і положення про роботу постійних депутатських комісій та президії ради. Щоправда, змінилася кількість постійно діючих комісій: із 12, що діяли в раді VI скликання, у новій раді сформовано тільки 7 (враховуючи те, що наполовину зменшився кількісний склад ради - 66 до 36). Без змін, але з новим складом залишились лише комісії: з питань бюджету та фінансової політики, її незмінний голова В. Ревер, члени комісії: Р. Артемчук, Р. Балицький, І. Сивик, М. Шумельда; з питань інвестиційної та регуляторної політики, розвитку підприємництва – В. Басараб, члени: І. Тітик, Я. Баторик. Решту комісій об’єднали, утворивши п’ять. Депутати з різних фракцій оперативно визначились, у якій із перелічених комісій вони б хотіли працювати. Одразу обрали голів цих комісій. Очолювати будь-яку з комісій відмовились депутати фракцій від політичної партії «Громадянська позиція» та РО ВО «Свобода», при цьому Р. Балицький та І. Сивик, як голови фракцій, відзначили, що попри це депутати готові конструктивно працювати в комісіях. Тож склад комісій виглядатиме так: комісію з питань освіти, культури, туризму, історико-культурної спадщини, молодіжної політики та спорту очолить Н. Калинець, члени: М. Гай, М. Чмелик, В. Гаврон, М. Балабуєва; з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення - В. Олексовський, члени: В. Жигало, Л. Овсянецька, Д. Паньків; з питань регулювання земельних відносин, екології, архітектури та адміністративно-територіального устрою – Я. Ягніщак, члени: П. Герляк, Купець, З. Шевчук, Р. Іванків, М. Демчук; з питань господарського комплексу, комунальної власності, транспорту, зв’язку, сільських територій та АПК – В. Одноріг, члени: Г. Філіповська, І. Михайленко, О. Петрушка, В. Горбай; з питань роботи ради, законності, інформаційної політики та боротьби з корупцією – М. Яворський, члени: В. Ємець, Т. Кашинський, М. Ключик, В. Площанський, Т. Матвіїв.

Сформована президія районної ради налічуватиме 16 осіб. Зокрема її склад формуватимуть голови постійних комісії, голови фракцій та голова районної ради і його заступник. Всі фракції визначились зі своїми керівниками за винятком фракції від БПП “Солідарність”. Уповноважені представники від фракції “Самопоміч” - М. Шумельда, «Української галицької партії» - В. Гаврон, ВО «Батьківщини» - В. Площанський, «УКРОПу» - М. Балабуєва, ВО «Свободи» - І. Сивик, «Громадянської позиції» - Р. Баліцкий.

Визначившись зі своїми профільними комісіями, депутати затвердили новий склад комісії з питань поновлення прав реабілітованих. Комісія створена і функціонує при Жидачівській районній раді.

Більш детально про роботу комісії новообраним депутатам розповіла багаторічний секретар цієї комісії, спеціаліст районної ради О. Ковалишин. До складу комісії увійшли: І. Лалак - голова, О. Ковалишин - секретар, члени: З. Богоніс, О. Бохонко, Л. Регусевич, І. Пиріг, Р. Осімницький, В. Устрицький.

Депутати не підтримали пропозицію І. Сивик не виплачувати інтенсивності у розмірі 50% посадового окладу голові районної ради та його заступнику. Проте депутати скоротили матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових умов до розміру посадового окладу, а не розміру середньомісячної заробітної плати, як йшлося у проекті рішення. За винятком розміру цієї матеріальної допомоги умови оплати праці голові та заступнику Жидачівської районної ради залишились без змін. Щоправда, від премії керівництво представницького органу відмовилось особисто, мотивуючи таке рішення складною соціально-економічною ситуацією у районі та державі.

Розглянувши основні питання порядку денного, депутати підтримали запит Тараса Матвіїва, що стосувався відкритості та прозорості роботи районної ради, зокрема запровадження он-лайн трансляцій засідань сесій, запит Володимира Олексовського до департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з приводу недофінансування медицини району (до кінця року не вистачає 18 мільйонів гривень) та підтримали його звернення в прокуратур щодо невиплати індексації працівникам Жидачівської ЦРЛ.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин