Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Монастирці працівники Жидачівського ЛГП «Галсільліс» висадили дугласію, яка за 800 років виростає 100 метрів у висоту

Ліси Жидачівського ДЛГП «Галсільліс» розкинулись на території 24 сільських і селищних рад нашого району. Це близько 200 відокремлених ділянок лісу, які розташовані серед сільськогосподарських угідь і знаходяться в основному навколо населених пунктів. У лісогосподарське підприємство входить два лісництва: Монастирецьке площею 2985 га і Новострілищанське площею 2039 га.

У лісовому фонді підприємства переважають молодняк - 21% і середньовікові насадження - 56%, стиглих і перестійних лісів 5%.

- Цього року ми заліснили 40,7 га, – розповідає про роботу підприємства головний лісничий Жидачівського ДЛГП «Галсільліс» Михайло Височан. Це фактично 100% залісненість того, що вирубано протягом року. В основному висаджуємо дуб червоний, який швидко росте, клен, явір, бук. Приживаються і саджанці модрини, якої фактично у наших лісах майже не залишилося. Тільки цього року висаджено 1000 шт. саджанців. А ще цього року в Монастирці висадили дугласію (Псевдотсугу Мензіса) – деревину, яка родом з Північної Америки росте 800 років, а виростає у висоту до 100 метрів з діаметром ствола 4 метри. Є надія, що приживеться, якщо люди не будуть «допомагати».

Якщо говорити про обсяги, то на гектар висаджуємо 660 штук саджанців. Саджанці маємо з свого розсадника, що знаходиться у Чертіжі.

- На жаль, люди більше бачать, коли ми рубаємо, а не садимо, – ділиться думками директор Жидачівського ДЛГП «Галсільліс» Ярослав Омелян. - Погоджуюся, що до питання лісів треба підходити з державницького боку. Мусить бути чітке планування, держава змушена буде найближчим часом створити такі закони й умови, як нині є на Заході. Що ж до питання про співвідношення вирубаного і посадженого, то щороку зберігаємо паритет: на якій площі рубаємо – таку і засаджуємо.

До речі, лісівники до посадки лісу залучають місцевих мешканців, яким за роботу підприємство платить 2000 грн за висаджений гектар лісу.

- Наступного року наше лісництво планує на базі Монастирецької ЗОШ створити шкільний розсадник-лісництво. Вже є домовленості і погодження, - ділиться планами п. Ярослав. - Знаєте, діти охоче помагають нам, а ми допомагаємо школі. Такий школяр вже не зламає у лісі деревце, коли він сам його посадив.

До речі, фактично більшість того, що рубається, реалізується на території району: ФАПи, лікарні, школи – наші постійні клієнти. І ціна за кубометр у підприємстві майже вдвічі нижча за ту, яку пропонують у держлісгоспах.

Як розповідають лісівники, за останні роки значно зменшилась кількість самовільних вирубок, оскільки зросли штрафи і майже всі села району газифіковані. Нині бичем працівників лісу є пожежі, які влаштовують відпочивальники. Ми бачили ці підпалені крони дерев, які потрохи всихають. Проте набагато більше болить, коли бачиш, як в результаті займання трави випалені цілі ділянки висадженого молодняка. Зараз перед новим роком нова біда - молодняк ялин: для когось зелена красуня у хаті, а для лісівників – робота 10 років намарне.

Андрій Данилець.

Довідка

«Жидачівське дочірнє лісогосподарське підприємство «Галсільліс» входить до структури обласного комунального підприємства „Галсільліс”. На території області функціонує 18 дочірніх лісогосподарських підприємств ЛГП „Галсільліс”, яким передано в постійне користування 146,3 тис. га земель лісового фонду для ведення лісового господарства.

Жидачівське ДЛГП «Галсільліс».

У штаті підприємства 28 працівників.

За 9 місяців цього року до держбюджету сплачено податків та інших платежів 501 тис. грн, до місцевих бюджетів - 367 тис. Позабюджетні фонди - 272 тис. грн.

Середня зарплата працівників «Галсільлісу» - 2950 грн.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин