Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

День працівника ветеринарної медицини

Щороку у другу неділю серпня спеціалісти ветеринарної медицини України, а також всі, хто причетний до цієї сфери, відзначають своє професійне свято. Статус офіційного свято отримало відносно недавно — на самому початку тисячоліття. 1 листопада 2001 другий президент України Леонід Кучма підписав відповідний Указ.

 

Згідно з офіційним формулюванням, нове свято в Україні ввели, щоб відзначити «вагомий внесок працівників ветеринарної медицини у забезпечення ветеринарного благополуччя, ветеринарно-санітарної безпеки продуктів тваринництва та охорони навколишнього середовища».

 

Крім того, в цей день традиційно згадують відомий вислів: «Медицина лікує людину, а ветеринарія оберігає людство». І це не випадково: саме завдяки роботі спеціалістів ветеринарної медицини вдається запобігати епізоотій серед свійської худоби, які в іншому випадку могли б призвести до найтяжчих наслідків — аж до масштабного голоду і поширення небезпечних захворювань серед людей.

Ця професія – одна з найдавніших, найгуманніших і найвідповідальніших.

Від того, наскільки добре організована в країні ветслужба, залежить здоров’я її громадян. Адже ветеринарна медицина тісно пов’язана з багатьма іншими галузями – тваринництвом, харчовою промисловістю, транспортом, імпортом та експортом.

Ми часто чуємо, як наприклад, кажуть, що педагогами або спортсменами не стають - ними народжуються. У такій же мірі подібний вислів можна віднести до ветеринарів. Ветеринар - тільки в другу чергу професія. В першу - це покликання душі, талант. Щоб стати ветеринаром, необхідно дуже любити тварин, бути доброю, терплячою людиною, здатною співчувати, вміти швидко приймати рішення в складних ситуаціях. Бо тварини, як і діти, дуже тонко відчувають наше до них ставлення.

Все поголів’я, яке утримується як в сільгосппідприємствах, так і в особистих підсобних господарствах, знаходиться під невсипущим контролем ветеринарних спеціалістів ветмедицини. Своєчасний огляд, вакцинація тварин та інші профілактичні заходи дозволяють зберігати на території району благополучну епізоотичну ситуацію.

У нас немає випадкових людей. Кожен, хто колись пов’язав своє життя з цією складною і дуже відповідальною галуззю, прийшов у професію за покликом серця, за внутрішнім покликанням.

Крім безпосереднього лікування тварин, робота ветпрацівників включає безліч різних напрямів: контроль за якістю м’яса, молока, яєць та інших продуктів тваринного походження. Крім того, ми також несемо відповідальність не лише за здоров’я тварин, але й за дотримання зоогігієни на фермах, санітарний стан інвентаря, проводимо щеплення від інфекційних захворювань, приймаємо роди.

Робота дільничних лікарів ветмедицини потребує досконалих знань та навичок, адже їм доводиться відповідати за безпеку людей, їх життя, проводити діагностику, профілактику та лікування сільськогосподарських тварин. Практично всі їх професійні обов’язки вмістилися в одне речення. Та за цим стоїть щоденна клопітка праця не лише вдень, а іноді й вночі.

Кожен зі спеціалістів ветеринарної медицини чітко знає, що тільки в їхній професійній згуртованості – успіх роботи галузі. Усі спеціалісти твердо стоять на підґрунті профілактики таких важких антропозоонозних хвороб, як сибірка, бруцельоз і низка інших інфекцій. На сьогодні актуальним є захворювання свиней на африканську чуму (в цьому році уже зафіксовано кілька випадків спалаху інфекції в Україні). Це захворювання дуже швидко поширюється та викликає велику смертність серед тварин. Тому всім власникам слід обов’язково повідомляти про випадки захворювання свиней спеціалістів дільничних установ ветеринарної медицини району. Багато треба докласти зусиль, аби не допустити виникнення та поширення небезпечного захворювання, спільного для людей і тварин – сказу, що практично не підлягає лікуванню. Для цього необхідно поголів’я котів і собак максимально охоплювати профілактичним щепленням високоефективними вакцинами. Та не завжди власники тварин усвідомлюють важливість вакцинації своїх улюбленців, тому доводиться терпляче і зі знанням справи доводити їм необхідність щеплень. Вчасне проведення в районі вакцинації поголів’я проти сибірки, дослідження на туберкульоз, бруцельоз, лейкоз дають змогу захистити від цих небезпечних хвороб як тварин, так і людей.

Щирих слів подяки за нелегку працю, найкращих побажань заслуговує кожна ланка ветеринарної медицини району і кожен її фахівець. Попереду у нас – складні завдання, які можна виконати лише спільними зусиллями, у єдності та згуртованості, з доброзичливістю й чуйністю до тих, кого приручили. Ми покликані оберігати людство від тяжких недуг. І робитимемо це, незважаючи ні на які труднощі й перешкоди…

Від усього серця бажаю усім працівникам ветеринарної медицини Жидачівського району міцного здоров’я й життєвої наснаги, професійних успіхів та особистих досягнень, сімейного щастя, злагоди та добробуту у ваших оселях.

Б. Шпачинський, начальник Жидачівської районної державної лікарні ветеринарної медицини.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин