Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Незаконне зберігання зброї та засобів ураження - злочин, за який законодавством передбачено кримінальну відповідальність

Аналіз наявної в СБ України інформації свідчить про стійку тенденцію до зростання кількості проявів терористичного та диверсійного характеру, для вчинення яких зловмисниками використовуються вогнепальна зброя, бойові припаси і вибухові речовини, що перебувають у незаконному обігу.

Зазначене у тому числі пов’язане з проведенням на сході країни антитерористичної операції, внаслідок чого до злочинців, які чинять збройний опір українським військам, і їх прибічників незаконно потрапляють новітня вогнепальна зброя, бойові припаси та вибухові речовини.

Зокрема за період проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях зафіксовано ряд випадків використання зловмисниками на території інших областей України військової вогнепальної зброї, реактивних піхотних мінометів, гранат, мін та інших вибухових речовин із значними руйнівними властивостями. Водночас зазначені засоби ураження можуть бути використані для вчинення злочинів терористичного характеру на території Львівської області, що створює підвищену небезпеку не лише безпосередньо об’єктам посягання, а й може призвести до значних людських жертв.

Таким чином, створюються передумови до витоку засобів ураження у неконтрольований обіг, їх використання у протиправних цілях, у тому числі у проведенні акцій терористичного характеру, що в свою чергу несе в собі значну загрозу безпеці громадян та стабільності в суспільстві й містить окремі ознаки злочину, передбаченого ст. 258 («Терористичний акт») КК України, розслідування якого віднесено до підслідності органів СБ України.

Не зайвим буде нагадати, що незаконне зберігання зброї та засобів ураження –злочин, за який законодавством передбачено кримінальну відповідальність. Крім того, незареєстрована зброя – це не лише порушення вимог чинного законодавства, а й основна причина нещасних випадків, які можуть трапитися з громадянами або з їх неповнолітніми дітьми при використанні та зберіганні такої зброї, а також необережному поводженні з військовими бойовими припасами та вибуховими речовинами.

Громадяни, які добровільно звернуться до міліції з метою здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, що не зберігаються в них на законних підставах, звільняються від кримінальної відповідальності.

Прес-центр Управління СБ України у Львівській області.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин