Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Реформування системи пенсійного забезпечення в Україні

Сьогодні на обліку в управлінні чисельність пенсіонерів усіх категорій становить 21584 осіб.

Із загального числа пенсіонерів одержують пенсії: за віком - 17147 осіб, за інвалідністю – 2780, у разі втрати годувальника – 1147, за вислугу років – 337, соціальні пенсії – 173. За 5 місяців поточного року призначено 352 пенсії. Проведено 275 перерахунків із різних підстав.

Середній розмір призначених пенсій з цільовою грошовою допомогою з урахуванням індексації - 1287,86 грн. Місячна потреба на виплату пенсій та допомог за травень становила 28,6 млн. грн.

Потреба в здійсненні реформ у пенсійній системі назріла давно. Для того, щоб громадяни, які сьогодні працюють, могли сподіватися на гідну й справедливу пенсію, Пенсійний фонд України пропонує запровадити накопичу вальний рівень і здійснити модернізацію пенсійної системи. Як складова фінансового сектору пенсійна система акумулює значні фінансові ресурси з надходжень від обов’язкових внесків підприємств, громадян, коштів державного бюджету та інших надходжень.

Основне джерело наповнення Пенсійного фонду - фонд оплати праці.

Значна частина коштів сьогодні знаходиться в тіні. Одним із напрямів поліпшення ситуації може бути легалізація заробітної плати. Гідну пенсію можна собі забезпечити, маючи легальну заробітну плату, сплачуючи внески в накопичувальну систему і, за бажанням, у недержавне пенсійне страхування.

Соціальні проблеми торкнулися нині кожного з нас. Однак найболючішими вони є для людей літнього віку, інвалідів, інших незахищених верств населення.

Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій" та вніс на розгляд Верховної Ради України, який зареєстровано 30.04.2015 за №2767.

Законопроект передбачає нову систему пенсійного забезпечення українців, за якої пенсії будуть фінансуватися з трьох джерел - солідарного, накопичувального і недержавного рівнів.

Призначення всіх видів пенсій здійснюватиметься за нормами єдиного закону, буде скасовано спеціальні пенсії (крім пенсій для військовослужбовців). Тобто з 1 січня 2016 року пенсія державним службовцям, працівникам органів місцевого самоврядування, податківцям, митникам, прокурорам, суддям та науковим і науково-технічним працівникам призначатиметься на загальних підставах.

Зміни до чинного пенсійного законодавства відкривають перспективу майбутнім категоріям пенсіонерів отримувати належні нормальні пенсійні виплати і, власне, дадуть можливість Україні поступово перейти до європейської, світової моделі поєднання солідарної та накопичувальної системи пенсійного страхування.

Держава має гарантувати безпеку збереження накопичених пенсійних коштів громадян від можливих ризиків, які теоретично може мати накопичувальна система.

М. Стадник,

заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Жидачівському районі Львівської області.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин