Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Про цільові програми, паспорти й «зрив» опалювального сезону

Хвилиною мовчання розпочалась ХХIII сесія Жидачівської районної ради. Депутати вшанували пам'ять мобілізованих військових, які загинули у зоні ведення АТО, а також пам'ять свого колеги, директора Дев’ятниківського НВК, депутата Жидачівської районної ради Ігоря Ярославовича Щербатого, який так несподівано й рано відійшов у інший світ.

Участь у засіданні взяли народний депутат Андрій Кіт, голова РДА Олександр Пітула, голови місцевих рад.

Порядок денний засідання сформовано з 18 питань. Перш ніж перейти до їх розгляду депутати оплесками привітали свого колегу, депутата районної ради від ВО «Свобода» Владлена Павлинського, який нещодавно повернувся із зони ведення АТО. Владлен як боєць 703-ї інженерно-саперного полку раніше дислокувався в околицях Гранітного, Волновахи, після нового року стояв на підступах Дебальцевого. Владлен Павлинський подякував волонтерам, зокрема Зеновію Казимиріву та Назару Татумиру за постійну підтримку. Найбільша потреба для їхнього полку, наголосив Владлен, – це прилади нічного бачення, адже на 250 солдат жодного подібного приладу немає, хлопцям доводиться майже всліпу йти на завдання. При розподілі коштів, передбачених на цільові програми, депутати виділили 36 тисяч грн для придбання двох приладів нічного бачення.

Більше про потреби військових розповів волонтер та доброволець Зеновій Казимирів, який щойно повернувся з передової. За його словами, бійцям 703-го полку, 30-та механізована бригада, 309-ї бригади, батальйон УНА-УНСО (у кожному з цих підрозділів воюють по кілька хлопців із Жидачівщини), потрібні військові форми, взуття, білизна та інші дрібні речі. Також подякував голові районної ради за сприяння, фермеру з с. Пчан за виділення дизпалива, підприємцям із торгового ринку м. Жидачева за постійну підтримку армії.

Повернувшись до порядку денного, депутати затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства площею 9,5033 га, що відведена в оренду на 49 років Василю Дралі. Ділянка знаходиться за межами населеного пункту Чорноострівської сільської ради. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки - 341845,65 грн, що в розрахунку на 1 кв. м становить 3,60 грн. Аналогічне рішення депутати з певними зауваженнями прийняли й щодо земельної ділянки площею 5,3561 га, що передається в оренду ФОП Любомиру Харишу для видобування піщано-гравійних порід. Земельна ділянка розташована за межами населеного пункту Журавнівської селищної ради. Нормативно-грошова оцінка ділянки – 3101717,51 грн (1 кв. м – 57,91 грн). Депутати своїм рішенням також зобов’язують орендаря виготовити проектну документацію на укріплення правого берега ріки Дністер з подальшим його укріпленням.

Таке ж рішення щодо нормативно-грошової оцінки депутати прийняли й на земельну ділянку площею 12,05 га, що знаходиться у користуванні ТзОВ «Стариця», для видобутку піщано-гравійної породи. Ділянка знаходиться за межами населеного пункту на території Зарічанської сільської ради. Нормативно-грошова оцінка земельної ділянки – 11521005,00 грн (1 кв. м – 96,61 грн).

Під час розгляду питання перед депутатами виступив сільський голова Микола Хомин, який серед іншого зазначив, що в договорі на оренду цієї ділянки вартість оренди не мала б бути меншою за 10% від нормативно-грошової оцінки. Про свою господарську діяльність та соціальні зобов’язання, які готовий взяти на себе, депутатам розповів директор товариства. За його словами, товариство, має намір після комісійного обстеження доріг місцевого значення долучитися до їх ремонту. А щодо підняття орендної плати майже в чотири рази, то це призведе до згортання економічної діяльності товариства, зауважив його директор.

Наступне питання порядку денного стосувалось надання матеріальних допомог. Зокрема 15 тис. грн депутати виділили сімї Героя України Романа Точина, який загинув 20 лютого 2014 року під час штурму Майдану в м. Києві. З цієї суми 5 тис. грн перерахували на особовий рахунок матері Романа Точина - Олександри Станіславівни. 10 тис. грн депутати виділили для матеріальної допомоги матері загиблого в АТО Володимира Поповича - Олександрі Володимирівні. Крім цього, 13600 грн депутати розподілили між учасниками бойових дій воїнів УПА та учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Так, для 22 воїнів УПА виділено 11 тис. грн (по 500 грн кожному) та для 13 чорнобильців I категорії (по 200 грн), у загальному - 2600 грн.

Після цього районні депутати заслухали та взяли до відома звіт голови районної ради Ігоря Коса, затвердили розпорядження голови районної ради, яке стосувалися внесення змін до кошторису видатків виконавчого апарату районної ради на 2014 рік та встановлення надбавки за інтенсивність у розмірі 50 відсотків головному редактору редакції Жидачівського районного радіомовлення у 2015 році.

Депутати заслухали та затвердили звіт про виконання районного бюджету Жидачівського району за 2014 рік з доходів у сумі 240015,8 тис. грн, видатків – 239854,5 тис. грн.

Затвердили перелік розпоряджень голови РДА щодо внесення змін до показників районного бюджету Жидачівського району в період з 1 жовтня по 31 грудня 2014 року.

Заслухали звіт про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Жидачівського району за 2014 рік з макроекономічними прогнозами на 2015-2016 роки. Розглянули та затвердили програму розвитку району на 2015 рік. Відповідно до цієї програми діючими залишаються 36 цільових програм та чотири нові: окрема місцева програма розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну ріки Дніпро на період до 2021 року в Жидачівському районі; районна комплексна програма правового захисту, соціальної підтримки і реабілітації людей з інвалідністю на 2015-2018 рр.; програма розроблення містобудівної документації та ведення містобудівного кадастру в Жидачівському районі на 2015-2020 роки; програма фінансової підтримки народного часопису «Новий час» на 2015-2016 рр.

Цьогоріч із районного бюджету передбачено 660 тис. грн на цільові програми, зокрема фінансуватимуться: програма вшанування пам’яті українців – 8000 грн; програма управління майном спільної власності територіальних громад району – 4000 грн; сприяння діяльності радіомовлення – 12 тис. грн; підтримка періодичних видань – 100 тис. грн; програма створення місцевого резерву матеріально-технічних ресурсів – 20 тис. грн; на програми управління соціального захисту Жидачівської РДА – 516 тис. грн. Депутати на комісіях передбачили також кошти на проведення ремонту підлоги спортзалу Жидачівської ДЮСШ – 65 тис. грн, ремонту фасаду Ходорівської ЗОШ №3 – 75 тис. грн. Проте під час засідання частину цих коштів (по 18 тис. грн) вирішили виділити на купівлю приладів нічного бачення.

Депутати внесли зміни та доповнення до рішення районної ради від 29 січня 2015 року №458 «Про районний бюджет Жидачівського району на 2015 рік». У цьому рішенні, окрім іншого, зазначено, що наступної сесії районної ради при розподілі коштів вільного залишку районного бюджету буде передбачено кошти для: придбання туберкуліну; дофінансування програми фінансової підтримки народного часопису «Новий час», цільової програми фінансової підтримки редакції районного мовлення; співфінансування цільової програми забезпечення пожежної безпеки та захисту населенні і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Депутати погодили внесення змін та затвердили Статут комунального початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу «Жидачівська дитяча музична школа» районної ради.

Про стан законності на території району доповідав прокурор Андрій Пітко. Депутат Роман Гриців звернув увагу прокурора на факти порушення закону щодо продажу неповнолітнім алкогольних напоїв. У своїй доповіді прокурор відзначив, що прокуратура бере на особливий контроль питання у сфері запобігання насильства в сім’ї.

Депутати прийняли рішення звернутися до Львівської ОДА з приводу збереження у районі районної прокуратури, оскільки передбачається об’єднання прокуратури трьох районів - Жидачівського, Сколівського та Стрийського районів із центром у Стрию.

Найбільш обговорюваним виявилось питання роботи Жидачівського районного сектору Головного правління державної міграційної служби. Після кількох безуспішних спроб побачити начальника районного сектору ДМС депутати все ж досягли мети. На цьому засіданні про роботу служби таки доповідав начальник Ігор Донецький, а не спеціалісти. Після бурхливого обговорення, де порушувались питання черг, правомірність скерування людей, які звертаються до міграційної служби, спершу до ДП «Документ». Для врегулювання нормальної роботи ДМС у Жидачівському районі та для зручності жителів депутати пропонують перевести службу в приміщення РДА. З цього приводу депутати підготували відповідне звернення до обласного керівництва державної міграційної служби. Також депутати наполягають на передачі органам місцевого самоврядування обладнання, придбаного за кошти місцевих бюджетів, яке вже не використовується у роботі служби. Враховуючи побажання начальника ДМС, депутати підготували відповідне звернення щодо введення в штат Жидачівського районного сектору Головного управління державної міграційної служби додаткової одиниці. Крім цього, на депутатське звернення О. Франків-Табаки прокурор обіцяв вивчити питання роботи Центру надання адміністративних послуг та Жидачівського сектору ДМС відповідно до ЗУ «Про надання адміністративних послуг».

На запрошення депутатів на сесію прибув і керівник ДП «Документ» Богдан Заверуха, який розповів про структуру та роль її в структурі державної міграційної служби. В результаті обговорення депутати прийняли рішення, яким зобов’язали керівників обох структур вивісити оголошення про вартість послуг у ДМС та ДП «Документ» роз’яснивши громадянам, що оформлення документів відбувається як безпосередньо у міграційній службі, так і через ДП «Документ».

Депутати заслухали інформацію про ситуацію захворювання на туберкульоз у районі і вирішили звернутися до департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА та обласної ради з приводу збереження стаціонарного диспансеру «Жидачівський протитуберкульозний диспансер» у межах 30 ліжко-місць у смт. Журавні, а також вивчити питання про можливість виділення приміщення для відділення КЗ ЛОР «Жидачівський протитуберкульозний диспансер» у м. Жидачеві. На важливості збереження стаціонарного протитуберкульозного диспансеру наголосила депутат районної ради Любов Овсянецька.

У «різному» депутати заслухали інформацію про стан пасажирських перевезень на території району, вкотре порушувалось питання транспортного сполучення, зокрема і з с. Рогізна, підвищення плати за проїзд окремими перевізниками.

Депутати прийняли повторне звернення про присвоєння звання Героїв України С. Бандері та Р. Шухевичу.

Під завісу засідання виступив житель с. Заріччя Юрій Одноріг, який звернувся із скаргою на те, що в Жидачівський ЦРЛ палати не опалюються. Як виявилось, не лише пацієнти лікарні потерпають від холоду, без опалення кілька днів залишались школи й дошкільні заклади. Чому виникла така ситуація, читайте у наступному номері.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин