Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Роман Свередюк: «Я головний розпорядник коштів, а розпоряджатися нема чим»

На нараді директорів району у четвер були присутні голова РДА Олександр Пітула та голова районної ради Ігор Кос. Це не планова зустріч, а викликана питанням, яке першим розглядали у порядку денному: про фінансування галузі освіта у районі. Його розгляд спровокували листи, які надійшли чи не з усіх шкіл району до обидвох голів. Вчительство збурила ситуація про зменшення у лютому заробітної плати (недорахувались 10 відсотків надбавки за престижність праці).

При умовах збільшення цін на енергоносії та продукти харчування говорити про урізання зарплат непросто і боляче, - зазначив Олександр Пітула. Але потрібно зрозуміти обставини, за якими формується фонд оплати праці у освіті. Як зазначив голова РДА, наш район знаходиться на третьому місці знизу по наповнюваності класів, навантаженню на вчителя, кількості шкіл. Сьогодні на одного вчителя (а у районі працює 1140) припадає 6,5 учня (для прикладу, у Яворівському районі відповідно 800 з середнім навантаженням 14 учнів). Фінансування здійснюється у межах субвенції, наданої з державного бюджету на освітню галузь у розрахунку на одного учня. Крім цього, додатково з районного бюджету направлено на освіту більше 3 млн. грн. Та у межах цих коштів неможливо профінансувати всі необхідні видатки з такою мережею шкіл як у нас в районі. Попри все зауважив: «Я не хочу закривати якісь школи. Що робити - повинні вирішувати вчителі».

Голова районної ради Ігор Кос зазначив, що бюджет району приймався у відповідності до регламенту, розглядався на всіх комісіях, в тому числі і профільній, і був погоджений президією районної ради. Іншого шляху прийняття рішень як голосування більшості депутатів «за» немає. Під час розгляду видатків по галузі освіти не було інших пропозицій. Та районна рада готова розглянути всі пропозиції, що стосуються освіти, в тому числі і соціального захисту вчительства через заробітну плату. Це актуальна і реальна проблема, її треба обговорювати і виходити на якісь рішення. Директори запропонували до кінця навчального року все ж виплачувати по 20 відсотків надбавки, а далі буде видно. (Після обіду у районній раді засідала профільна депутатська комісія).

Крім запитань щодо заробітної плати, директори з Дев’ятник, Журавна, Нових Стрілищ порушували питання харчування дітей (кошти передбачено тільки до кінця навчального року), та найболючіше - перевезення дітей, без чого оптимізація шкіл - марна справа. Щодо харчування, погодилися всі, дітей потрібно годувати. Якщо не буде додаткових ресурсів з державного бюджету, очільники району націлили директорів шукати підприємців, які б погодились надавати такі послуги школам, а влада буде їм у цьому сприяти. Із «Школяриками» складніше. Коштів не вистачає не тільки на пальне, а немає їх і на запчастини, шини і просте технічне обслуговування. Тож знову все зводиться до коштів, які повинен вишукувати головний розпорядник. Та Роман Свередюк зазначив: «Я головний розпорядник коштів, але розпоряджатися нема чим». Попри зауваження юриста освітянської профспілки Мар’яна Калина: «В чому вчитель винен, що така велика мережа?», все ж таки освітянам самим доведеться вирішувати, скільки і яких шкіл потрібно у районі. Керівник відділу освіти ознайомив директорів із напрацьованим проектом «першої хвилі» реформувань в освіті. Пропонується реорганізувати школи 1-3 ст. Жирівську і Отиневицька у 1-2 ст., а Подорожненську в початкову, Мельницьку, Дубравківську, Новосільцівську, Протесівську та Молодинецьку з 1-2 ст. у початкові. Закрити школи у Буянові, Зарічному, Іванівцях, Садках, Бринцях-Загірних, Демидові. Всі ці зміни мають відбуватися при обов’язковому 100-процентному підвезенні школярів. Як не дивно, але у директорів шкіл не виникло жодних запитань до озвучених пропозицій.

Семінар був насичений і іншими питаннями. М. Чмелик ознайомив присутніх із виконанням рішень обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій; Н.Багрій - про порядок закінчення 2014/2015 навчального року та проведення державної підсумкової атестації, про зовнішнє незалежне оцінювання у 2015 році, порядок приймання дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів, подання декларацій про доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру; Р. Петришин - про атестацію педагогічних працівників та керівників загальноосвітніх навчальних закладів; І. Михайленко -про проведення семінару директорів шкіл у Жидачівській ЗОШ І-Ш ст. №2; В. Левицький - про використання енергоносіїв та лімітну дисципліну.

Голови ради та адміністрації також подякували директорам за співпрацю з волонтерами й висловили спільне прохання спільно з волонтерами сприяти навчанню наших дітей первинній медичній допомозі, початковій військовій підготовці та цивільному захисту населення.

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин