Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У районі перевіряють готовність «бомбосховищ» та системи централізованого оповіщення

У м. Жидачеві з 12 офіційно зареєстрованих споруд для укриття населення не готові 5.

Загалом у районі зареєстровано 36 споруд, що в період виникнення надзвичайного стану мають використовуватись в якості укриттів чи бомбосховищ для цивільного населення.

Про перші результати перевірки стану їх утримання розповів новопризначений керівник сектору з питань цивільного захисту РДА Василь Мицик. До виконання посадових обов’язків Василь Мицик приступив 4 лютого.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 січня 2015 року №48-р «Про надання дозволу на проведення перевірок щодо дотримання вимог законодавства у сфері цивільного захисту» у районі створено комісію з проведення комплексних перевірок стану утримання захисних споруд для укриття населення. Впродовж лютого-березня 2015 року захисні споруди усіх форм власності, що знаходяться на території Жидачівського району, мають бути приведені до стану готовності.

Як зазначив керівник сектору з питань цивільного захисту, під час перевірки виявлено, що в багатьох багатоповерхівках в місцях, що мають слугувати бомбосховищами, жителі облаштували господарські підвали, у яких зберігають продукти. Всі ці об’єкти балансоутримувачі мають привести до належного стану.

Для того, щоб підвальне приміщення використовувалось як бомбосховище, повинні бути дотримані хоча б найпростіші вимоги: встановлені вказівники, які б інформували перехожих, де знаходиться укриття, як до нього дістатися. У самому приміщенні має бути чисто, сухо, тепло, проведено освітлення, забезпечено вентиляцію, обладнано місця для сидіння, лежання, герметичні двері. Крім цього, встановлено ємності для зберігання питної та технічної води, забезпечено запас свічок, лампочок, ліхтариків, медикаментів першої необхідності. Доступ до об’єктів, відведених під бомбосховище, має бути відкритий у будь-яку пору доби. Ці вимоги стосуються не лише комунальних будинків, але й приватних підвальних приміщень.

Водночас із підготовкою споруд укриття, в районі цього тижня, як і по всій області, 4 лютого відпрацьовували технічну готовність системи централізованого оповіщення.

Жидачівський РВ ГУ ДСНС у Львівській області підготував пам’ятку «Про порядок оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та воєнного характеру, а також укриття в захисних спорудах». У ній зазначається, що основний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій - це передача повідомлення по мережі проводового мовлення (через квартири і зовнішні гучномовці), а також через мережі радіомовних станцій і телебачення, пересувні автомобілі, оснащені гучномовцями.

Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед подачею інформації включаються сирени та інші сигнальні засоби.

Варто знати! Звук сирени і переривчасті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільного захисту «УВАГА ВСІМ!».

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення центральних та місцевих органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій.

На кожний випадок надзвичайних ситуацій підготовлено відповідні варіанти повідомлень.

Вислухавши їх, кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

Повідомлення складається:

- з інформації про надзвичайну ситуацію;

- місце і час виникнення надзвичайної ситуації;

- територію (райони, житлові масиви, будинки), що потрапляє у зону ураження;

- послідовність дій при надзвичайних ситуаціях.

Кожний громадянин, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження свого керівника у відповідності з планом цивільного захисту, а також брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.

Якщо ви знаходитись вдома, то при виникненні надзвичайної ситуації повинні:

- тримати ввімкненим радіоприймач або телевізор для того, щоб слухати розпорядження й вказівки центральних, місцевих органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій;

- повідомити про отриману інформацію сусідів;

- постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку та інше), гроші, засоби зв'язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;

- провести у квартирі (будинку) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, водопостачання, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх;

- знати місце найближчого укриття (підвальне приміщення, паркінг тощо), де можна укритися.

Якщо сигнал тривоги застав вас у транспорті, громадському місці, необхідно уважно і спокійно вислухати повідомлення, визначитися, де знаходиться найближче укриття, і якнайшвидше до нього добратися та укритися в ньому. Якщо є час і можливість, добирайтесь додому й дійте у відповідності з вищезазначеними вказівками.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин