Зміни в пенсійному забезпеченні громадян з 1 січня 2015 року

Згідно із Законом України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” прожитковий мінімум, для осіб які втратили працездатність, становить: з 01.01.2015року - 949.00 гривень, з 01.12.2015 –1074.00 гривні.

З 1 січня 2015 року набув чинності Закон України від 28.12.2014 №76-VІІІ “Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України”, згідно з яким пенсії (щомісячне довічне грошове утримання) відповідно до законів України “Про державну службу” (стаття 37), “Про статус народного депутата України” (стаття 20), “Про прокуратуру” (стаття 50-1), “Про наукову і науково-технічну діяльність” (стаття 24), “Про судоустрій і статус суддів” (стаття 138) за заявами про їх призначення або перерахунок обчислюються у розмірі 60 відсотків заробітної плати.

Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям, народним депутатам, працівникам прокуратури, а також, раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання суддям Конституційного Суду України визначатимуться Кабінетом Міністрів України після прийняття відповідних нормативно-правових актів.

З 1 січня 2015 року дострокові пенсії відповідно до статті 21 Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в України” та статті 49 Закону України “Про зайнятість населення” не призначаються (щодо осіб, трудовий договір з якими розірвано у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності або штату працівників, а також виявленою невідповідністю працівника займаній посаді за станом здоров'я за півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” або віку, що дає право на призначення пенсії відповідно до законів України "Про державну службу", “Про статус народного депутата України”, "Про прокуратуру", "Про наукову і науково-технічну діяльність").

Дострокові пенсії, призначені до набрання чинності Законом №76-VІІІ (до 01.01.2015) працюючим пенсіонерам не виплачуються.

Пенсії у разі втрати годувальника за Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

З 1 січня 2015 року набули чинності зміни до статті 36 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” зокрема, пенсії в разі втрати годувальника членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), які є непрацездатними та перебували на утриманні загиблого (померлого) годувальника, призначаються в розмірі 70% грошового забезпечення (заробітної плати) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї. Якщо на утриманні годувальника перебували двоє і більше членів сім’ї, пенсія призначається в розмірі 90% грошового забезпечення годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менш ніж 40% на кожного непрацездатного члена сім’ї.

Пенсії в разі втрати годувальника не можуть бути нижче двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність на кожного члена сім’ї - 1898грн. (стаття 37 Закону).

Особам, яким пенсію в разі втрати годувальника відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” призначено до 01.01.2015р., проведено перерахунок пенсії з урахуванням внесених змін.

М.Стадник,

заступник начальника управління

Пенсійного Фонду України в Жидачівському районі.

Надрукувати