Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Кумири наших підлітків не актори чи співаки, а - відважні й непохитні воїни АТО

З 10 листопада по 10 грудня, з метою соціальної профілактики, освітньо-правового та патріотичного виховання серед дітей та підлітків, служба у справах дітей РДА спільно з сектором кримінальної міліції у справах дітей Жидачівського РВ ГУМВСУ у Львівській області проводили освітньо-виховні та профілактичні заходи в навчальних закладах району.

Заходи пройшли у рамках Програми «Комплексний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини у Жидачівському районі на період до 2016 року», затвердженої рішенням сесії районної ради від 3 березня 2011 року 36.

Соціально-профілактична, правовиховна, освітня та патріотична спрямованість заходів мала на меті сформувати у дітей уміння та навички виховувати у собі правову грамотність, законослухняність, громадянські, патріотичні риси та переконання, усвідомлюючи свої права як громадянина європейської демократичної держави; правильно формувати та висловлювати власну думку стосовно правового виховання та профілактики негативних явищ серед дітей.

Під час проведення заходів учні навчальних закладів району мали можливість переглянути проблематичний та повчальний фільм «Діти за гратами», подискутувати на тему: «Мої права та обов’язки», «Кримінальна із ситуативними завданнями та навчитись правильно розмежовувати і поєднувати свої права й обов’язки. За допомогою власної творчості та фантазії діти моделювали і відтворювали на папері життєві ситуації, в яких малолітні та неповнолітні особи можуть бути жертвами протиправних дій з боку дорослих чи навпаки - правопорушниками, які порушують права інших. Згодом кожен з учасників демонстрував та аналізував свої роботи. Найпроблемнішим серед усіх інших питань, які порушували учні, було питання щодо вільного продажу дітям та вживання неповнолітніми особами тютюнових і алкогольних виробів. Аналізуючи результати анкетування серед дітей, варто звернути увагу на таке: значна частина учнів, які не вважають себе схильними до вживання алкогольних чи тютюнових виробів, хоча б раз пробували алкогольні напої та цигарки. З анкетування, можна зробити ще один висновок, що серед трьох основних сторін життя, які були відображені у символічному трикутнику «сім’я, школа, вулиця», найбільшу підтримку діти відчувають саме в сім’ї та школі.

Під впливом непростої ситуації, яка склалася в нашій державі, у дітей змінилися пріоритети та цілі в житті, їхні мрії далеко не дитячі - вони прості і водночас складні - мир, достойне життя українців, європейське майбутнє, а кумири уже не актори чи співаки, а відважні, стійкі і непохитні воїни АТО. Під час обговорення фільму «Діти за гратами» учні чітко висловили свою думку, що справді кримінальний кодекс нашої країни далеко не ідеальний відносно неповнолітніх, але потрапити за грати чи ні - це, в першу чергу, вибір кожного, тому що наші воїни, які зараз захищають східні кордони України, воюють не за малолітніх злочинців, а за справжніх патріотів, розумних і впевнених у собі громадян.

Завершенням спільно проведеної роботи був перегляд патріотичного музичного ролика «Діти України» та нагородження усіх учасників програми пам’ятними призами.

Крім цього, у рамках проведення заходу 28 листопада відбулося засідання Координаційної ради з питань соціального захисту, профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей при Жидачівській РДА за участю заступника голови РДА, М. Лаврися та керівників структурних підрозділів РДА, представників СКМСД Жидачівського РВ ГУМВСУ, Жидачівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді районного центру зайнятості, на якому розглядалось питання «Про стан виконання районної програми «Комплексний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини у Жидачівському районі на період до 2016 року».

О. Семчишин, завідувач сектору.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин