Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Світло виключатимуть за вказівкою «зверху»…

У районі почали відключати світло по деяких напрямках. За яким принципом це робиться і що очікувати надалі, розпитали у головного інженера Жидачівського РЕМу Ореста Романовича Сивика.

– Пане Оресте, так що ж це за відключення: стихійні чи вже за графіком?

– У зв’язку з дефіцитом потужності в Об’єднаній енергосистемі України за розпорядженням диспетчера центральної диспетчерської служби введено в дію графіки аварійних вимкнень. Сьогодні затверджено такі графіки і по нашому району. Проте я не можу гарантувати, що вимкнення будуть за затвердженим графіком. Це не є графіки з години по годину в певних селах. Це певна квота потужності електроенергії, на яку обмежується споживання. Якщо приходить вказівка зверху, ми проводимо відключення, немає вказівки – графіки не діють.

– Але все ж черговість таких відключень є?

– Так, район поділений на 4 черги по два відключення у день. Якщо приходить вказівка про відключення на певну потужність у певну годину, ми зобов’язані ввести наших споживачів у цю квоту, тоді вже керуємося графіками по району.

– Якщо люди не можуть розраховувати на конкретні години без світла, то чи маєте можливість попередити і, якщо так, кого в першу чергу повідомляєте про вимкнення?

– Не завжди така можливість є. Наприклад, вчора подзвонили і попередили: «Маєте п’ять хвилин - ми відключаємо лінію на 35 тис. Вт» Кого за такий короткий термін можна повідомити? Але в першу чергу телефонуємо у лікарні, дитячі садочки, котельні.

– Наш район відключають тільки тоді, коли є перевантаження по району?

– Та ні, перевантаження є в єдиній енергетичній системі. Це відключення, які приводять енергосистему в баланс. Питання з електроенергією зараз серйозно вирішується на державному рівні. І якщо буде так, як обіцяють, то з 6 грудня все владнається.

– А якщо ні? То економію електроенергії все ж ніхто не відміняв?

– Звичайно.

Як бачимо з розмови, стабільні графіки запровадити неможливо, бо це не вода, що можна накопичити, є перевантаження - і все. Коли встановлена потужність в системі перевищується, автоматика спрацьовує. Єдина порада для наших читачів все ж запастися свічками і, щоб убезпечити себе при таких відключеннях від пошкодження техніки, закупити стабілізатори живлення.

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин