Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Про підтримку сімей бійців АТО та зміни до бюджету

20 листопада відбулося, напевно, останнє у цьому році ХХХІ сесійне засідання районної ради. Тож у порядку денному налічувалося більше двадцяти питань.

Перш, ніж перейти до порядку денного, депутати хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих Героїв Революції Гідності, бійців, які загинули в східних областях України у так званій зоні проведення АТО та жертв Голодомору 1932-1933 років.

 

Насамперед депутати районної ради погодили ініціативу відділу освіти та відділу культури Жидачівської РДА, в межах кошторисних призначень, забезпечити дітей, батьки яких мобілізовані у зону проведення АТО, безоплатним харчуванням впродовж 2014-2015 навчального року та звільнити такі родини від батьківської плати за перебування дітей у дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів, а відділу культури, відповідно, звільнити цих дітей від батьківської плати за навчання в обох музичних школах району.

 

Наступним рішенням депутати затвердили список присяжних Жидачівського районного суду. Таких у районі буде 15. Їх участь як представників народу у функціонуванні органів судової влади району являє собою один із заходів соціального контролю за законністю і справедливістю діяльності суддів.

Задовольнили депутати подання прокуратури Жидачівського району від 26.09.2014 р. «Про усунення порушень вимог чинного законодавства України щодо збереження мережі закладів для дітей та їх майна». Мова йшла про призупинення функціонування Кніселівської ЗОШ І ст., таке рішення було прийнято раніше сесією Жидачівської районної ради у зв’язку із відсутністю учнів у цій школі. Попередньо планувалося, що навчальний заклад прийматиме на навчання дітей вже у новому статусі, як навчально-виховний комплекс, при якому функціонуватиме і дитячий садок. Проте ці плани наразі залишаються на майбутнє. Діти шкільного віку навчаються у Новострілищанській ЗОШ I-III ст, дошкільнята - у дитячому садочку тих же Нових Стрілищ.

Подальші перспективи Кніселівської школи туманні, оскільки громада не дає дозволу на її реорганізацію чи закриття, а з іншого боку практично не робить кроків для відновлення її функціонування. Наразі депутатами районної ради відмінено рішення про призупинення роботи навчального закладу. Тож школа де-юре функціонуватиме, але у ній не проводитиметься навчальний процес у зв’язку з відсутністю школярів.

Перш, ніж продовжити розгляд питань порядку денного, депутати заслухали представника трудового колективу, голову профспілкового комітету ПАТ «ЖЦПК» Степана Шминця, який розповів про критичність ситуації на найбільшому підприємстві району, про невиплату заробітної плати працівникам. Трудовий колектив готовий до крайніх заходів, тільки щоб на їхні вимоги відреагували посадові особи району, області, держави, зазначив доповідач. На рівні району це питання завжди знаходить відповідне реагування, не винятком стало воно й на цьому сесійному засіданні. Депутати прийняли звернення до вищого керівництва держави, правоохоронних органів, у якому просять відповідних посадових осіб відреагувати на ситуацію довкола призупинення роботи ПАТ «ЖЦПК» та невиплати заробітної плати його працівникам. Також, за пропозицією депутата Р. Гриціва, при районній раді у найближчі дні буде створена спеціальна робоча група з вивчення складної ситуації на бюджетоутворюючому підприємстві району. Перед депутатами виступив міський голова Жидачева В. Левко, який розповів, яку важливу роль відіграє підприємство для нормального життєзабезпечення міста і які кроки зроблено міською радою щодо уникнення перебоїв із електроенергією та водопостачанням у місті, що досі залишається доволі тісно пов’язане з комбінатом. Також певні пропозиції щодо можливості врегулювати ситуацію подали і депутати Я. Гаврильчук та Р. Баліцкий. Зокрема Р. Баліцкий запропонував звернутися до Львівської обласної державної податкової інспекції щодо створення на підприємстві тимчасової адміністрації.

Після прийняття рішення з цього питання голова районної ради І. Кос, представники райдержадміністрації вийшли до працівників комбінату, які цього дня продовжували свою акцію протесту, перекриваючи вулиці міста.

Вже вкотре депутатам не вдається заслухати звіт керівника Жидачівського районного сектору Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області. І. Донецький не з’явився на вимогу депутатів і цього разу, тож питання знову перенесли на наступне засідання.

Депутати заслухали доповідь заступника начальника фінансового управління О. Банзерука про виконання районного бюджету Жидачівського району за перше півріччя та 9 місяців 2014 року. Як і щороку, через дотаційність районного бюджету виникає незабезпеченість делегованих повноважень по найбільших бюджетних установах: охороні здоров’я, освіті, культурі. Цьогоріч очікується невиконання дохідної частини на 2,5 млн. грн. До кінця року немає кошторисних призначень по захищених статтях бюджету – це заробітна плата на 12,5 млн. грн та на енергоносії більше 1 млн. грн. Найскладніша ситуація сьогодні виглядає знову ж таки у сфері охорони здоров’я. Медикам не вистачає до кінця року 5,7 млн. грн, не в кращій ситуації й освітяни – їм бракує 5,6 млн. грн. Фінуправлінням проведено належні розрахунки й направлено листи у відповідні інстанції. Ця ситуація спостерігається у більшості місцевих бюджетів України, тож є сподівання, що до завершення бюджетного року ситуація буде врегульована й район отримає заявлений фінансовий ресурс від держави.

У подальшій роботі депутати затвердили розпорядження голови Жидачівської РДА, взяли до відома звіт про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Жидачівського району за 9 місяців 2014 року. Не погодили зміни до кошторису Жидачівської районної ради.

Прийняли рішення про зміни до показників районного бюджету Жидачівського району за винятком 50 тис. грн, що все ж залишилися у розпорядженні Ходорівської райлікарні. Це питання відстоював депутат А. Чад, який наголосив на тому, що ще в травні цього року на сесійному засіданні погодили рішення про перенесення та налагодження роботи флюорографа у Ходорівській лікарні. Про жодні зміни чи перепони для виконання такого рішення до останнього моменту не повідомляли. Тоді мова йшла лише про пошук коштів. Досі не йшлося про те, що флюорограф - це вже морально й фізично застаріле обладнання, що перенесення цього апарату в інше приміщення ризиковане й пов’язане з чималою кількістю бюрократичних перепон, як про це під час сесійного засідання 20 листопада говорив головний лікар Ходорівської райлікарні Ю . Пушкар. У свою чергу депутат А. Чад наполягав на тому, щоб з 50 тис грн все ж виділили частину коштів на відновлення роботи флюорографа. Тож в результаті обговорення це спірне питання залишилося по суті не вирішеним: гроші залишаються у бюджеті Ходорівської райлікарні, а до кінця року флюорограф ніхто нікуди не переноситиме і його роботу не відновлюватиме.

Також депутати надали матеріальну допомогу жительці с. Монастирця О. Попович, яка втратила свого сина Володимира. Хлопець загинув у зоні проведення АТО 18 серпня. Володимир Попович проходив службу у підрозділі батальйону патрульної служби міліції «Львів». Крім цього, депутати виділили матеріальну допомогу сім’ї Швед, яка проживає у смт. Гніздичеві, на лікування 9-річного сина Максима, у якого діагностовано важку недугу.

Під час засідання депутати затвердили технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок: на території Журавнівської селищної ради - О. Михайлишин для сінокосіння та випасання худоби; на території Зарічанської сільської ради – І. Сидору для розміщення та обслуговування цеху по виробництву виробів з паперу та картону, на території Жирівської сільської ради – Р. Хомечко для обслуговування будівель та споруд господарського двору.

Також погодили договір про інвестування коштів на реконструкцію котельні Журавнівської міської лікарні ТзОВ «Кробат Україна».

Депутати дали дозвіл на списання заборгованості по бюджетній позичці в сумі 57900 грн, наданій у 1998 році ТзОВ «Світанок», що визнане банкрутом.

Надали дозвіл відділу освіти Жидачівської РДА на списання приміщення бібліотеки Рогізненської ЗОШ І-IІ ст. як такого, що не підлягає ремонту та непридатне для подальшого використання.

Депутати надали дозвіл на поселення в стаціонарне відділення Жидачівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кравчука Валерія Дмитровича, біженця з м. Авдіївка Донецької області.

У черговий раз депутати внесли корпус №4 Журавнівського НВК смт. Журавна по вул. Шептицького,12 в перелік об’єктів спільної власності територіальних громад району, що підлягають приватизації тепер вже у 2015 році.

Депутати затвердили у новій редакції Статут Ходорівської дитячо-юнацької спортивної школи. Тож відтепер засновником її буде Жидачівська районна рада.

Депутати заслухали інформацію про тимчасово переселених осіб зі сходу України та Криму на територію Жидачівського району. Сьогодні у районі зареєстровано 65 осіб, серед них 14 дітей. За соціальною категорією: 23 осіб пенсійного віку, 25 осіб працездатного віку, 3 особи мають групи інвалідності, 4 особи отримують соціальні допомоги на дітей через управління соцзахисту. Адресну допомогу, затверджену постановою КМУ, отримали 26 сімей в сумі 53,1 тис. грн.

У «різному» заступник начальника фінансового управління поінформував про виконання заходів щодо економії бюджетних коштів, директор Жидачівського територіального центру І. Процан – про стан проведення капітального ремонту даху стаціонарного відділення у смт. Нових Стрілищах.

Депутати підтримали звернення А. Чада до Президента України та Верховної Ради України щодо визнання АТО агресією Російської Федерації. Депутат М. Марків подав депутатське звернення щодо організації пасажирських перевезень до с. Рогізна та додаткового рейсу на с. Волиця-Гніздичівська.

Депутат В. Жигало зачитала звернення медиків району з приводу критичної ситуації з можливою заборгованістю з виплати заробітної плати працівникам охорони здоров’я.

На завершення засідання голова районної ради запросив депутатів 22 листопада взяти участь у поминальних заходах із вшанування роковин Голодомору 1932-1933 років.

Оксана ФРАНКІВ.

Ольга БАРАН.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин