Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

100 днів при владі

На початку вересня минуло 100 днів із часу призначення на посаду голови Жидачівської РДА Мирона Кузишина. Про підсумки роботи наша з ним розмова.

- Мироне Івановичу, ваше призначення на посаду голови Жидачівської РДА багатьох заскочило зненацька. На вашу адресу лунали закиди, мовляв, що у вас немає досвіду, що робота барменом не надто сприятиме в роботі голови райдержадміністрації. Які аргументи ви наводили таким «доброзичливцям»?

 

- Я ніколи не приховував, що працював барменом. Були такі часи, коли тільки закінчив інститут у 1997 році й не було куди йти працювати. Шукав роботу, мав забезпечувати сім’ю, на той час вже був одружений. Працював два роки барменом. Пізніше знайшов роботу менеджером. Пропрацював рік, став директором спершу однієї фірми, потім іншої, а в 2006 році створив свою власну, якою керував до 2014 р. Коли мене призначили на посаду голови Жидачівської РДА. я склав із себе повноваження директора фірми і зараз до неї не маю жодного відношення.

Спершу люди приходили, хотіли мені дорікнути барменством, але, зрозуміло, жодного докору в цьому немає, бо потрібно з чогось починати.

- А те, що у вас не було досвіду в державній службі?

- Так, досвіду в державні службі я не мав, але вже чотири роки був депутатом Львівської міської ради - спершу секретарем екологічної комісії, потім секретарем комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку. У Львові для такої комісії якраз найбільший обсяг роботи. Тобто за цей час мав певні навики того, як працюють державні службовці. Якщо так можна сказати, то три роки контролював роботу державних службовців, тому що функції депутата якраз і полягають у цьому. За ці чотири роки все-таки ж чогось навчився.

- Запитання, що всіх цікавить: чому ще досі не призначені нові заступники?

- Неодноразово вже цю тему висвітлював. У мене зараз два заступники, посада третього скорочена. Людина, яка її обіймала, написала заяву на звільнення. Двоє перебувають на лікарняному і уникають зустрічі, хочуть залишитись, але я не маю бажання з ними працювати. Найперше через те, що вони ставленики Партії регіонів. Певними шляхами вони хочуть залишитися на посадах. Поширюють чутки про те, що я начебто написав заяву на звільнення. Але це даремні сподівання, я нікуди не йду, прийшов працювати й виконуватиму свою роботу доти, доки мені буде надана така можливість. А вони тікають на лікарняне. Перший заступник Р. Гриців їздить по Жидачеву, а йому далі виписують лікарняні. З цього приводу звернувся до правоохоронців, чи правомірно йому виписують лікарняне. Наразі відповіді немає. Крім заступників, про звільнення повідомлена й керівник апарату. Вона також «втекла» на лікарняне. Наразі я є сам виконую функції чотирьох осіб.

- Кандидатури на заступників, наскільки відомо, вже є. Хто ті люди, які будуть вашими помічниками?

- Так, кандидатури є, і вони погоджені в області. Першим заступником буде призначений Василь Євгенович Татарин, який з сьогоднішнього дня в. о. заступника голови РДА. Він проходив стажування у секторі з питань цивільного захисту РДА і нещодавно призначений завідувачем цього сектору.

На другого заступника кандидатура також погоджена, але наразі ще тривають обговорення.

- З чим пов’язано скорочення кількості заступників?

- Найперше це вимога КМУ щодо скорочення держапарату на 10 відсотків. Тому, як тільки прийшов на посаду, зіткнувся з проблемою: потрібно було звільняти людей.

- За час роботи вам вдалося налагодити співпрацю з працівниками апарату, керівниками управлінь, начальниками секторів?

- Сподіваюсь, що так. Але це треба більше їх запитувати. Щодо керівників управлінь, секторів наразі не збираюсь нікого звільняти.

- Займаючи посаду голови РДА, ви задекларували свою відкритість і готовність до діалогу. Чи вдалося налагодити партнерські відносини з громадськими організаціями, політичними партіями?

- Зустрічі відбуваються постійно. Є такі громадські організації, представники яких приходять до мене чи не щодня, дають мені свого роду доручення. Якщо вони раціональні, намагаюсь їх виконувати. Двері мого кабінету постійно відкриті. Хоча в мене прийомні дні 2-й і 4-й вівторок місяця, але якщо люди приходять, я завжди їх приймаю, вислуховую. Вже були й виїзні прийоми у різні населені пункти. Об’їхав майже весь район.

- Оскільки ви вже трохи ознайомились з районом, чи для себе визначили, які його плюси та мінуси?

- У цілому район хороший і досить перспективний. На території працюють великі товаровиробники як у сільському господарстві, так і в промисловості.

- Все ж таки район залишається дотаційним.

- Так. І ситуація сьогодні не надто оптимістична. На листопад-грудень очікується незабезпеченість по заробітній платі перед працівникам освіти, охорони здоров’я та культури.

- Чи є нині заборгованість по заробітній платі?

- Заборгованість є у філії «Жидачіврайавтодор», щоправда, вона поступово зменшується. Така ситуація складається через те, що філія не фінансується, а через це не має можливості виконувати своєї роботи. З грудня багато людей було відправлено у відпустку за власний рахунок. Також є заборгованість за підприємствами, які давно боргують, це «Журавножитлосервіс», Гніздичівський спиртозавод. По заводу теж йде поступове зменшення заборгованості. Є заборгованість і по ВАТ «ЖЦПК». За попередньою інформацією, прокуратура відкрила кримінальну справу за цим фактом. У цілому працівники бюджетних установ вчасно отримують заробітну плату, якщо не рахувати невеликих затримок. Всі розуміють, що зараз кошти до бюджету надходять дуже повільно, але як тільки вони поступають, одразу йдуть на виплату захищених статей.

- Чи вдається залучати інвестиції?

- Інвестиції потрібно залучати. Люди приходять, ведуться перемовини, але в таких умовах, у яких сьогодні знаходиться Україна, в стані війни, іноземні інвестори бояться сюди йти. Ніхто не знає, що буде завтра. Наразі йдуть перемовини, але конкретики немає.

- 100 днів, як ви на посаді голови РДА. Якими успіхами можете похвалитися?

- Хвалитися дуже важко, бо реально мало що зроблено. У зв’язку з фінансовою нестабільністю, та й взагалі фінансовою незабезпеченістю району, зробити щось вагоме було дуже важко. Є такі речі, які найбільше впадають у вічі, - це дороги. Перед 1 вересням зробили ремонт верхнього покриття аварійного моста у Залісках. Це велике зрушення. Цей міст продовжать ремонтувати, укріплювати, підсилювати опори, щоб в подальшому уникнути надзвичайної ситуації.

Почали робити дорогу Новий Розділ – Піддністряни –Заліски, виділено на це 650 тис грн. Незабаром розпочнеться ремонт 4 км дороги Миколаїв – Жидачів.

На Журавно ситуація дуже критична. Дорога не ремонтувалась дуже давно, вона потребує капітального ремонту. Але цьогоріч КМУ видав постанову щодо заборони проведення капітальних видатків. Тому все, що можемо, - провести частковий ямковий ремонт, але, розуміємо, що його ефективність мала. Ми допрацьовуємо це питання з селищним і сільськими головами і навіть з представниками прокуратури, щоб хоча б своїми силами цю дорогу полатати. Селищним головою вже проведено певні роботи в Журавні, проводитимуться вони у Монастирці, долучаємо й підприємців.

Є запевнення Служби автомобільних доріг, що дорога між Жидачевом та Ходоровом теж буде відремонтована.

Ще на початках своєї діяльності мав зустріч із керівництвом «Ходорівського м’ясокомбінату» з пропозицією долучитися до дорожніх робіт. І воно свою лепту внесло, провівши на 200 тис. грн ямковий ремонт дороги Ходорів – Нові Стрілища.

А так по населених пунктах, відповідно до плану, ведуться роботи, проходить фінансування.

Якщо взяти по охороні здоров’я, то нещодавно зустрічався з потенційними інвесторами «Кробат-Україна», які мають намір встановити два твердопаливні котли в Журавнівській міській лікарні та замінити повністю вікна. Це дасть змогу зменшити по цій лікарні витрати на теплопостачання десь на 40%.

По освіті. Подали заявку на реалізацію проекту за кошти по Кіотському протоколу. Цей проект стосуватиметься реконструкції Журавнівського НВК-ліцею (сума значна - мільйон грн). Також подали пропозиції щодо будівництва котелень у Нових Стрілищах, Жидачівській гімназії та Журавнівському НВК. На сесії районної ради виділено 126 тис. грн на виготовлення проектно-кошторисної документації на ці об’єкти.

До кінця цього року плануємо завершити встановлення в усіх школах внутрішніх вбиралень. Також по школах проводяться заходи з енергозбереження.

Якщо говорити про транспортне сполучення, то вдалось вирішити проблему з доїздом до с. Покрівців та Демянки-Лісної. Щоправда, по Дем’янці-Лісній перевізник «Жидачівавтотранс» ще вивчає цей маршрут.

- Як у районі виглядає ситуація із завершенням жнив?

- Якщо взяти по зернових та зернобобових, то урожай зібрано на 97% площі. Валовий збір становить 54 624 т, що на 27% більше минулого року. Урожайність 42,1 ц з га. Щодо картоплі та овочів, то сезон збирання лише розпочався. Вже деякі сільгоспвиробники приступили до закладання основи під урожай 2015 року.

- Як виглядає процес укладання договорів оренди по невитребуваних паях?

- Цю ситуацію вдалося дещо врегулювати. Вже укладено угоди із трьома сільгоспвиробниками, і починають надходити заявки щодо укладення угод від інших орендарів. З кожним проводив зустрічі, й вдається навіть домовлятись про збільшення орендної плати. Це дає суттєве збільшення дохідної частини в бюджеті Жидачівського району.

- Ви зустрічались з багатьма головами місцевих рад. Які в них найбільші проблеми й чого вони очікують від голови РДА?

- Найбільша проблема - це непроходження коштів через казначейство. Через це не могли провести ремонти Народних домів, сільських рад, бібліотек та й взагалі будь-яких робіт. Минулого тижня вже пройшли всі проплати. Й місцеві ради можуть планувати собі наступні роботи.

- На жидачівське сміттєзвалище вивезли відходи. Досі невідомо, хто їх вивозив і що це за відходи. Чи вдалося прояснити цю ситуацію?

- Із цього питання вже було кілька засідань комісії з ТЕБ та НС. На останній нараді все ж досягли того, що відкрито кримінальне провадження по цій справі. Ми змусили жидачівський комбінат обгородити ділянку складування цих невідомих відходів. Постійно, щотижнево проводиться моніторинг води, повітря, ґрунту. Наразі не зафіксовано перевищення хімічних речовин. Також чекаємо відповіді експертів з інституту ім. Медведя, які мають визначити склад цієї невідомої речовини.

- Що роблять правоохоронні органи, щоб знайти власників цих відходів?

- Власне, досі нічого не робили. Зараз вже відкрито кримінальне провадження, триває перевірка автомобілів, якими привозили ці відходи. Про результати перевірки мене ще не повідомляли.

Така ж ситуація і в Стрию і в Рясній-Руській.

- Триває мобілізація. Чи задоволені ви організацією цього процесу в нашому районі?

- Я взагалі незадоволений, що людей мобілізують на війну. На першій хвилі люди масово йшли як добровольці. Пізніше з огляду на інформацію, що надходила, відбувся великий спад активності. Більш того, практично всі, які призивалися, не проходили медичну комісію. З цього приводу довелося збирати розширену нараду й з’ясовувати причину. Після цього призовна комісія запрацювала дуже ефективно, й сьогодні 67 відсотків призовників виходять придатними до військової служби.

Велику допомогу в організації процесу мобілізації надають голови місцевих рад, на них частково покладено завдання разом із дільничними інспекторами вручення повісток. Це спровокувало певне невдоволення серед жителів відповідних рад, голів звинувачували у заангажованості. Хоча це не так. Призов відбувається відповідно до розпорядження, яке отримує військовий комісар. Одного тижня є вказівка мобілізувати будівельників, наступного – зв’язківців і так далі. Через це й відбувається певна непропорційність мобілізованих по населених пунктах. Але все це залежить від вимог Міністерства оборони.

Вже неодноразово зустрічався з особами, які приїхали на відпочинок із зони ведення бойових дій.

- Чи є проблеми з отриманням статусу учасника бойових дій?

- Для тих, хто призваний через військкомати, - всі матимуть статус учасника бойових дій. Щодо добровольців, то зараз триває на рівні Кабінету Міністрів вироблення такого механізму. Зараз така ситуація, що людина, яка пішла добровольцем у зону ведення АТО і загинула, держава не може навіть матеріальну допомогу виділити. Але, сподіваюсь, ця ситуація у скорому часі вирішиться.

- Ті хлопці, які мобілізовані у нашому районі й відправляються у зону АТО, чи забезпечені вони захисною амуніцією?

- У більшості надходить допомога від громадських організацій, громад. Держава на своєму рівні чим може тим забезпечує, але значну допомогу надає все ж громадськість. Наскільки мені відомо, всі наші військові забезпечені необхідним. Єдине чого дуже бракує – води.

- Як триває підготовка до опалювального сезону, чого очікувати жителям району?

- Виходячи з наших можливостей, пробуємо встановлювати котли на альтернативні види палива, як я вже згадував. По котельнях у школах встановлюватимуться коректори газу. Неодноразово були зустрічі з представниками «Львівгазу, «Обленерго». Вони говорять про можливе відключення як газу, так і електроенергії, але наразі графіків відключень ніхто не подає.

Триває робота згідно з розпорядженням КМУ щодо зменшення споживання газу на 30%. Сподіваюсь, що ми цю постанову виконаємо. Проведено закупівлю дров по школах, ФАПах. Наразі все йде згідно з графіками, ситуація під контролем чекаємо подальших розпоряджень.

Розмовляла Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин