Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Із сесійної зали

22 липня засідання ХХХ сесії районної ради розпочали хвилиною мовчання - хвилиною вшанування пам’яті загиблих героїв сучасності.

Вручивши грамоту Львівської обласної ради за вагомий особистий внесок у розвиток української культури, високу професійну майстерність, значний доробок у перекладацькій діяльності та активну громадянську позицію поета, представника філософської поезії, перекладача, громадського діяча непересічній і багатогранно обдарованій людині Ходорівської землі Дудину Олесю Васильовичу та представивши депутатам прокурора Жидачівського району Пітка Андрія Ярославовича, депутати перейшли до робочих питань. Їх у порядку денному було 15. Як завжди, спочатку розглянули фінансові: «Про виконання районного бюджету Жидачівського району за І квартал 2014 року», «Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Жидачівського району на 2014 рік з макроекономічним прогнозом на 2015-2016 роки», «Про затвердження розпоряджень голови Жидачівської райдержадміністрації», «Про затвердження районних цільових програм та розподіл коштів районного бюджету для фінансування заходів цільових програм у 2014 році». Після роботи в комісіях запитань у депутатів до доповідачів по цих питаннях майже не було, і проекти рішень були прийняті в цілому. Більш детальної інформації вимагали тільки по двох програмах (у «НЧ» № 28 було розміщено інформацію по цільових програмах) - «Питна вода» та «Поповнення бібліотечних фондів». За пропозиціями комісій було внесено деякі зміни у фінансування програм. Так, по Програмі з міжнародного співробітництва Жидачівського району на 2012-2015 рр., на виконання якої цьогоріч пропонували 10 тис грн, затвердили 3 тис, а на 2 тис грн збільшили фінансування Програми «Управління майном спільної власності територіальних громад Жидачівського району на 2013-2014 рр.». Більш детально зупинилися на внесенні змін до показників районного бюджету Жидачівського району на 2014 рік. Затвердили збільшення дохідної частини районного бюджету па 101,0 тис грн за рахунок субвенції, наданої з бюджету Чорноострівської сільської ради на ремонт Чорноострівського НВК в сумі 50,0 тис грн та ремонт Бориницької ЗОШ І-ІІ ст. в сумі 51,0 тис грн. А обсяг видаткової частини районного бюджету збільшили на 716,0 тис грн, з них по загальному фонду на 137,0 тис, по спеціальному фонду на 579,0 тис.

За рахунок перерозподілу доходів і видатків цьогоріч із загального фонду фінансуватимуться ще і мікро-проекти в галузі освіти, на співфінансування яких передбачено в районному бюджеті 126,0 тис грн для виготовлення проектно-кошторисної документації на переведення котелень на альтернативні види палива (Журавнівський НВК - 54,0 тис грн, Жидачівська гімназія - 23,0 тис грн, Новострілищанська ЗОШ І-ІІІ ст. - 32 тис грн) та 73 тис грн на інші проекти (Журавнівський НВК – 50 тис, Жидачівський НВК - 23 тис), про що буде вказано окремим рядком у додатках до рішення про бюджет. Проводитимуться капітальні ремонти у закладах освіти за рахунок коштів, які були передбачені в районному бюджеті на проведення поточних ремонтів в сумі 180 тис грн.

За рахунок зменшення видатків на оздоровлення дітей в пришкільних таборах на 60,0 тис грн буде закуплено путівки дітям-сиротам, а зменшення обсягу резервного фонду районного бюджету на 20,0 тис грн спрямовано на надання матеріальних допомог за рішенням районної ради.

Із загального фонду районного бюджету також надано субвенцію Жидачівській міській раді на відзначення 850-річчя заснування міста Жидачева 100 тис грн., 323,8 тис спрямовано на погашення середньострокової позики, одержаної в 2013 році, 250 тис - на забезпечення плановими призначеннями виплати заробітної плати освітянам.

Зі спеціального фонду 20,0 тис грн спрямовано як субвенція Соколівській сільській раді на будівництво газопроводу до сіл Сенева і П'ятничан і 20,0 тис грн - на газифікацію с. Зарічного. Також спрямовано 41,7 тис грн залишку невикористаної субвенції з державного бюджету на будівництво та ремонт доріг комунальної власності (Бережницька сільська рада - 28,9 тис грн, Володимирцівська сільська рада - 12,8 тис грн. Зазначені кошти надійшли на рахунок районного бюджету ще 30 грудня 2013 року), 160 тис грн - на придбання обладнання для Жидачівської ЦРЛ.

Окреме рішення прийнято про надання матеріальної допомоги в сумі 60 тис грн для придбання спорядження військовозобов’язаним Жидачівського району, які перебувають в зоні АТО (тепловізора та інше) і надання матеріальної допомоги в сумі 2 тис грн переселенцю з м. Керчі Святогору Олексію Олександровичу.

Рада делегувала повноваження голові районної ради укласти Угоду про передачу коштів на здійснення видатків по наданню медичної допомоги мешканцям Жидачівського району у 2015 році: Львівській міській раді - 185 тис грн, Новороздільській міській - 145 тис грн, Моршинській – 30 тис грн, Яворівській районній раді – 14,256 грн.

Депутати надали дозвіл на поселення в стаціонарне відділення Жидачівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Боднара С. М. на повне державне забезпечення. (Боднар Сергій Миколайович зареєстрований в базі громадян департаменту соціального захисту Львівської ОДА як переселенець м. Сєвєродонецька Луганської області).

Внесено зміни і до Положення про порядок надання матеріальних допомог малозабезпеченим громадянам району депутатами Жидачівської районної ради. А саме: тепер матеріальна допомога може надаватись не тільки громадянам, які проживають на території Жидачівського району, а й іншим громадянам. У разі необхідності надання більшої суми коштів громадянам району, іншим громадянам України (у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, стихійних лих, трагедій, бойових дій та інших непередбачених ситуацій) рішення приймає сесія районної ради на підставі письмового звернення, копії паспорта, ідентифікаційного номера заявника без врахування переліку документів, передбачених в п.2.4. Положення.

Не отримавши повного пакету документів до проекту рішення «Про реорганізацію загальноосвітніх навчальних закладів (Дубравківську, Зарічненську, Молодинчецьку ЗОШ І-ІІ ст. у навчальні заклади І ступеня, Подорожненську ЗОШ І-ІІІ ст. - у І-ІІ ст. у зв’язку із малою кількістю учнів), а саме відсутність згоди територіальних громад, сесія районної ради прийняла звернення про ініціювання внесення змін до чинного законодавства. Депутати пропонують врегулювати ситуації, коли у школах наповненість у класах - кілька учнів. Фінансування відповідно на такі школи також немає (кошти на освіту виділяються на учня), а громада, не несучи фінансового навантаження за утримання шкіл, не дає згоди на їх реорганізацію.

Розглянуто і прийнято рішення по таких питаннях: «Про роботу дитячих спортивних шкіл Жидачівського району», «Про надання дозволу відділу культури і туризму Жидачівської райдержадміністрації на списання автобуса марки «Кубань ПК-1-02», «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки гр. Цар Івану Федоровичу для ведення садівництва на території Бережницької сільської ради».

Внесено зміни до складу президії районної ради. Виведено із її складу Кота Зеновія Богдановича, який достроково припинив свої депутатські повноваження. Тепер у президії представлятиме фракцію «УДАР Віталія Кличка» Бойчук Богдан Петрович, а депутатську групу «Інвестиції та розвиток території» - Ревер Василь Дмитрович.

Впродовж роботи сесії депутати підтримали депутатські звернення та запити: «Про заборону Комуністичної партії та Партії регіонів» (А.Чад), «Про маркування товарів російського виробництва у торговельних закладах району» (В.Басараб), «Про підтримку сімей вояків, які мобілізовані в лави ЗСУ, проходять службу в зоні АТО та у військових частинах в інших регіонах України» (О.Франків), «Про призупинення проведення розважальних заходів та їх заборону у жалобні дні» (А.Чад), «Про дотримання графіків маршрутних перевезень» (І. Закорчемний).

Про стан проведення третьої черги мобілізації на території району депутатам надав інформацію райвійськком І. Німко. А Володимир Гаврон, представник Жидачівської районної «Народної самооборони», поділився враженнями від чергової поїздки на схід з допомогою для бійців із нашого району.

Ольга БАРАН.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин